Optymalne temperatury w tunelu foliowym dla petunii

Czy wiesz, jakie są optymalne temperatury w tunelu foliowym do uprawy petunii? Na początku może to być mylące, ponieważ różnią się one na każdym etapie wzrostu. Jednak wiele rozszerzeń uniwersyteckich hojnie udostępnia informacje dotyczące sadzenia, ukorzeniania i uprawy petunii w szklarni.

Skuteczność roślin uprawiających apolitunelinę będzie możliwa tylko przy praktykowaniu idealnych warunków dla każdej rośliny. Jednym z istotnych czynników, które trzeba utrzymać w hodowli petunii w tunelu foliowym, jest temperatura. Spełniając te wymagania, możesz czerpać korzyści z ogrodnictwa tunelowego w warunkach panujących na zewnątrz.

Optymalne temperatury w tunelu foliowym dla petunii

Jakie są optymalne temperatury w tunelu Apolytunnel do uprawy petunii: Przewodnik ogrodnika

Poniżej znajdują się różne temperatury sadzenia, ukorzeniania i uprawy petunii. Musisz utrzymać tunel foliowy w tych warunkach i odpowiednio dostosować, w zależności od strefy uprawy. Ogród Botaniczny w Missouri wspomniał, że te kwiaty dobrze rosną w strefach od 10 do 11, więc wcześniej zapoznaj się z oceną swojego obszaru.

Optymalne temperatury do sadzenia petunii

Według Iowa State University, nasiona petunii można hodować w pojemnikach, ale dla optymalnego kiełkowania nasion ważne jest utrzymanie lokalizacji w temperaturze od 75 do 80°F. Wysokie temperatury powyżej 90 ° F i bezpośrednie światło słoneczne mogą zapobiec kiełkowaniu. Gdy nasiona wykiełkują po 7 do 10 dniach, temperatura powinna wynosić od 60 do 65°F.

Szklarnie są doskonałe dla tych, którzy chcą hodować petunie z nasion, ponieważ sadzenie na zewnątrz jest bardziej naturalne w przypadku przeszczepów. Ale jakie są optymalne temperatury dla petunii, jeśli przesadzasz je z tunelu foliowego do ogrodu? Rozszerzenie University of Minnesota zaleca czekanie, aż gleba ogrzeje się w temperaturze 60°F, aby uniknąć uszkodzeń spowodowanych mrozem.

Poza tym pamiętaj, aby obniżyć nocne temperatury do 63 do 65°F, aby przygotować je do przesadzenia. Mówiąc o temperaturach gleby, Utah State University zauważył, że utrzymywanie podłoża uprawowego w tunelu foliowym w temperaturze 65-75°F, lub w szczególności 70-72°F, prowadzi do pomyślnego kiełkowania nasion. W szklarniowej produkcji petunii na Uniwersytecie Auburn można również utrzymać od 75 do 78°F przez pierwsze pięć dni, od 68 do 75°F, gdy zobaczysz rozwijające się liścienie, a następnie od 65 do 70°F, gdy zobaczysz prawdziwe liście.

A do nawadniania i mgły w szklarni używaj wody o temperaturze 70°F.

Optymalne temperatury do ukorzeniania petunii

Czasami ogrodnicy wolą ukorzenić petunie niż hodować je z nasion. W tej metodzie chcesz ukorzenić rośliny przez 2 do 3 tygodni w temperaturze od 64 do 75°F. Zaletą ukorzeniania lub używania sadzonek jest to, że rośliny, które wyhodujesz, są podobne do oryginału i zakwitną wcześniej.

Optymalne temperatury do uprawy petunii

Aby hodować i utrzymywać petunie w szklarni, pamiętaj o numerach temperatur dziennych i nocnych. W ciągu dnia temperatura powinna wynosić od 64 do 75 ° F i od 55 do 64 ° F w nocy. Istnieją jednak przypadki, w których petunie są odporne nawet w temperaturze 95°F

Czy wiesz, że temperatura ma wpływ na wysokość rośliny, czas kwitnienia i boczne rozgałęzienia petunii? Od 50 do 77 ° F, najwyższa temperatura może powodować wyższe rośliny, przyspieszać kwitnienie i zmniejszać boczne gałęzie. A jeśli właśnie przeszczepiłeś petunie, eksperci zalecają najpierw użycie 63°F przez dziesięć dni.

Inne wymagania dotyczące tuneli foliowych dotyczące uprawy petunii

Oprócz temperatur istnieją pewne wytyczne, które należy spełnić w przypadku petunii w szklarni. Pamiętaj, aby używać gleby lekkiej, przepuszczalnej o średniej żyzności o pH od 6,0 ​​do 7,0. A do utwardzania petunii z grządek z tunelu foliowego do ogrodu, użyj osłoniętego obszaru, aby pomóc im się przystosować.

Po ustabilizowaniu się petunii podawaj do 2 cali wody co siedem dni. Comiesięczne karmienie przy użyciu zbilansowanego nawozu również zachęci do wzrostu i kwitnienia. Jeśli petunie przestają kwitnąć, przycinaj pędy, ale nie usuwaj wszystkich liści.

Stosowanie płynnego nawozu i dobrze podlewanie pomoże w kwitnieniu. Jeśli chodzi o martwą główkę, petunie podwójne i te z dużymi kwiatami wymagają usunięcia starych i zamierających kwiatów. Jeśli używasz odmian o mniejszych kwiatach, zwykle zrobią to same.

Jakich problemów można się spodziewać w uprawie petunii? Dobrą rzeczą w tym kwiatku jest to, że ma kilka problemów, takich jak mszyce i ślimaki. Właściwe podlewanie i kontrola wilgotności może również pomóc w zwalczaniu zarazy płatków i innych chorób.

Jaka jest najlepsza petunia do szklarni?

Pojedyncze odmiany Grandiflora, Multiflora singles i ich podwójne formy kwiatowe to najbardziej znane ogrodnicze typy petunii. Grandiflora ma duże kwiaty, a wiele odmian oferuje szeroką gamę kolorów, ale mniejsza Multiflora może wytrzymać wymagające warunki.

Wniosek

Wiele rozszerzeń uniwersyteckich pisało o wygodzie i zaletach uprawy i produkcji petunii w szklarni. Ale czy wiesz, jakie są optymalne temperatury w tunelu foliowym do uprawy petunii? To kluczowe pytanie, ponieważ temperatura tunelu foliowego odgrywa znaczącą rolę w powodzeniu petunii.

Każdy etap wzrostu, czy to podczas sadzenia, ukorzeniania czy wzrostu, ma inne wymagania temperaturowe. Niespełnienie ich może wpłynąć na kiełkowanie, wzrost i jakość twoich petunii. Ogólnie rzecz biorąc, temperatura od 64 do 75°F w dzień i od 55 do 64°F w nocy jest najlepsza do uprawy petunii w szklarni. Pomogłoby również poznanie strefy sadzenia, aby poznać temperatury, których można się spodziewać w Twojej okolicy.