Odtwórz dzikie warunki podczas uprawy mięty w tunelu foliowym

Co najlepiej określa sposoby odtworzenia dzikich warunków podczas uprawy mięty w szklarni? Mięta jest cenioną jednostką w ogrodzie lub szklarni. Uprawa mięty obejmuje kroki, które musisz podjąć, a ta edycja naszego bloga nauczy Cię, jak odnieść sukces.

Mięta oferuje wyrazisty smak zimnych napojów i herbat. Jest również częścią twoich pikantnych i słodkich przepisów. Jej słynny aromat i smak można znaleźć w różnych produktach w domu, od odświeżaczy powietrza po płyny do płukania ust.

Odtwórz dzikie warunki podczas uprawy mięty w tunelu foliowym

Jak uprawiać miętę w ogrodzie?

Wiadomo, że pszczoły i wiele innych zapylaczy oczarowuje kępkami i iglicami twoich kwiatów, które kwitną w pastelowych odcieniach błękitu, różu lub bieli. To mrozoodporne zioło, uważane za wieloletnie, rośnie przez cały rok na obszarach, gdzie panuje ciepła zima.

Aby rozpocząć uprawę i uprawę mięty, należy przygotować dobrze przepuszczalną glebę bogatą w substancje organiczne o neutralnym pH od 6,0 ​​do 7,0. Rośliny te są uważane za odporne w strefach mrozoodporności USDA.

Zwróć uwagę na następujące kwestie, jeśli chodzi o uprawę miętówek w szklarni:

  • Unikaj wysychania gleby, ponieważ rośliny są przyciągane głównie przez wilgoć.
  • Zapewnij jasny cień w miejscach o gorącym popołudniowym słońcu.
  • Ograniczaj rozprzestrzenianie się roślin poprzez uprawę w pojemnikach lub z barierami krajobrazowymi.
  • Pozwól swoim roślinom zakwitnąć w ogrodzie, aby przyciągnąć więcej zapylaczy.
  • Chroń rośliny dwucalową warstwą ściółki, aby pomóc zatrzymać wilgoć.

Czy możesz uprawiać zioła w tunelu Apolytunnel zimą?

Zbliża się sezon zimowy i należy odpowiedzieć na pytanie, jak odtworzyć dzikie warunki podczas uprawy mięty w tunelu apolitowym. Czy można uprawiać zioła zimą w apolitunelinie? Ciekawe pytanie, prawda?

Ponieważ tunel foliowy znany jest z tego, że oferuje kontrolowane i spójne środowisko, bez względu na porę roku, możesz utrzymać plony przez cały rok i sezon. Jedną z największych zalet uprawy w tunelu foliowym jest możliwość utrzymania plonów przez cały rok, a także zimą.

Przyjrzyj się każdemu z tych kroków, aby dowiedzieć się, jak uprawiać zioła i inne rośliny w szklarni:

  • Proces zimowania. Ideą jest uzyskanie najlepszego kształtu tunelu foliowego. Proces musi być łatwy dla zaawansowanych hodowców, niezależnie od tego, czy planujesz utrzymać zimę, czy nie. Możesz wykorzystać jesienne zbiory i późne lato, aby posprzątać, uzyskać najlepszy kształt tunelu foliowego, zanim spadnie śnieg.


  • Wybierają właściwe uprawy. Drugi krok polega na doborze odpowiednich upraw. W chłodniejszych środowiskach uprawa mango może nie być idealna. Jednak w szklarni nawet rośliny, które rosną tylko w arktycznym środowisku, mogą dobrze się rozwijać. Uprawa przez zimę, nawet podczas uprawy roślin, może wiązać się z podobnymi problemami. Znajdź drogę przez szklarnię.


  • Właściwe oświetlenie. Wśród najtrudniejszych aspektów ogrodnictwa jest uprawa roślin w nocy, dlatego oprócz światła słonecznego należy mieć również odpowiednie oświetlenie. To dlatego istnieją uprawy, które zaczynają walczyć, gdy światło słoneczne zaczyna się cofać, i dopóki dni słoneczne ustąpią chłodniejszym porankom, noce będą ciemniejsze.


  • Kontroluje wilgotność. Zarządzanie wilgotnością i kontrolowanie ciepła zapewni, że rośliny będą trzymać się z dala od pewnych chorób, które kochają skórę, gdy środowisko zewnętrzne nie jest sprzyjające, stąd potrzeba wilgotnych szklarni. Zapewnij odpowiednią wentylację i skuteczne systemy, aby zapobiec spowolnieniu upraw przez choroby.


  • Wydajne zbiory. Jednym z najbardziej rażących błędów początkujących hodowców zimą jest traktowanie zbiorów w sezonie, podobnie jak latem i wiosną. Podczas gdy okresy wegetacyjne w tych momentach roku mogą zakończyć się jednym konkretnym zbiorem wszystkich tych samych upraw w krótszym czasie, zbiory zimowe mogą być idealne do rozłożenia na resztę sezonu. Oznacza to sprytne planowanie, zbiory w razie potrzeby i umożliwienie roślinom odrastania.

Mając to na uwadze, zajmijmy się teraz pytaniem: czy zioła lepiej rosną w szklarniach?

Czy zioła rosną lepiej w szklarni?

Wiadomo, że zioła, które mają naturalne środowisko, rozwijają się w suchszych i cieplejszych warunkach, więc wiadomo, że dobrze rosną w letnich szklarniach. Dzięki takim szklarniom możesz cieszyć się ziołami przez cały rok. Na początek posadź zioła w dobrze przepuszczalnej glebie i upewnij się, że pojemnik ma więcej miejsca na ekspansję lub wzrost.

Istnieją zioła, które rosną, gdy wysychają między podlewaniem, a przy sporadycznym lekkim nawożeniu należy wykonać następujące kroki. Ponadto, musisz uszczypnąć rośliny, aby pobudzić krzaczasty wzrost, a gdy zioła urosną, musisz być w stanie powiesić sadzonki ziół w tunelu foliowym, gdzie mogą szybko wyschnąć, zachowując ich smak.

Gdy planujesz przenieść doniczki poza szklarnię, możesz kupić lekkie wkładki do doniczek, aby zminimalizować zasięg gleby, aby ułatwić przesadzanie i lekką uprawę.

Jak odtworzyć dzikie warunki podczas uprawy mięty w szklarni?

Odtworzenie dzikich warunków podczas uprawy mięty, jednego z najpopularniejszych ziół na świecie, pozwoli Ci poznać ich potencjalne zastosowania. Ale jak to robisz? Fakt, że wielu ogrodników uprawiało szeroką gamę roślin poza swoim siedliskiem, oznacza, że ​​może to stanowić wyzwanie.

Jednak jednym z najbardziej satysfakcjonujących zastosowań tego typu kontrolowanego środowiska ogrodniczego jest posiadanie ich jako porcji w diecie. Chociaż może to nie być tak satysfakcjonujące, jak wyhodowanie roślin z nasion, możesz je wyciągnąć i umieścić w przepisie, który zwiększa wyniki.

Twoja mięta jest jednym z najlepszych przykładów ziół. Jest to również znane jako meta, co wywodzi się od greckiego terminu mintha z łacińskim dwumianem znanym jako mi-ta.

Obejmuje to również różnorodne zastosowania w kuchni. Na przykład był szeroko stosowany w kuchni indyjskiej, a liść jest znany jako składnik wielu form likierów.

Ci, którzy rozważają uprawę mięty w tunelu foliowym, mogą chcieć rozważyć odtworzenie warunków, a tym samym utrzymać je na pustyni. Pamiętaj, że gałęzie mogą zacząć skręcać się wzdłuż Ziemi, aby zapewnić im odpowiednią przestrzeń.

Wniosek

Tunel foliowy to idealny obszar, na którym można odtworzyć dzikie warunki podczas uprawy mięty w szklarni. Wesołego ogrodnictwa!