Niezbędne fakty dotyczące opieki nad Scaevolą

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak dbać o scaevolę? Te ładne, małe kwiaty dobrze rosną w gorącym klimacie – nawet w gorące letnie dni nie spadają żadne kwiaty. Rośliny te są stosunkowo łatwe w uprawie, ponieważ nie trzeba ich regularnie szczypać ani nawozić. Twoje rośliny przetrwają, o ile zapewnisz im ciepło, światło słoneczne i wodę. Jeśli twoje rośliny scaevola umierają, dzieje się tak z powodu słabego drenażu gleby i nadmiernego nawadniania.

Oto, co musisz wiedzieć o pielęgnacji roślin scaevola:

Niezbędne fakty dotyczące opieki nad Scaevolą

Temperatura i wilgotność

Rośliny te najlepiej rozwijają się w czasie upałów – najlepiej sprawdzają się około 70 do 85 stopni F. Jeśli temperatura spadnie poniżej 60 stopni F, spowoduje to zahamowanie wzrostu tarczycy. Rozwijają się również w warunkach dużej wilgotności.

Światło

Umieść swoje rośliny scaevola w miejscu, w którym mogą uzyskać częściowe światło słoneczne. Rośliny o ciepłej pogodzie, takie jak scaevola, są szczęśliwsze, gdy są umieszczone w zacienionym miejscu.

Woda

Rośliny Scaevola wolą być suche niż mokre. Jednak tak naprawdę nie są to rośliny xeriscape, więc będziesz musiał je od czasu do czasu podlewać. Jeśli twoje rośliny siedzą w wilgotnej glebie, są bardziej podatne na przyciąganie komarów lub rozwój zgnilizny korzeni. W przypadku scaevoli ważne jest, aby przed ponownym podlaniem poczekać, aż gleba wyschnie. Twoje opadające rośliny szybko ożywią się po odpowiednim podlaniu.

Nawóz

Scaevolas pochodzą z Australii i są przyzwyczajone do trudnych warunków uprawy, więc nie wymagają dużego nawożenia. Jeśli zdecydujesz się na nawożenie od czasu do czasu, wybierz zrównoważony nawóz do kwiatów, które nie zawierają dużo fosforu. Zbyt dużo może odbarwić kwiaty i liście. Nawóz stosować tylko raz w miesiącu przez cały sezon wegetacyjny.

Gleba

Nie potrzebujesz żyznej gleby, aby rośliny scaevola mogły rosnąć. Jednak konieczne jest posadzenie ich w dobrze przepuszczalnej glebie. Jeśli planujesz hodować je w ziemi, użyj podwyższonych grządek lub poprawionej ciężkiej gleby.

Sadzenie i przesadzanie

Uprawiane w pojemnikach rośliny Scaevola potrzebują lekkiej mieszanki doniczkowej, aby rosnąć. Jeśli mieszkasz na obszarach z glebą piaszczystą, możesz mieszać ją ze zwykłą ziemią doniczkową. Rośliny Scaevola mogą zakończyć swój cykl życia bez konieczności przesadzania roślin.

Rozmnażanie roślin Scaevola

Scaevolę można rozmnażać metodą cięcia liści. Możesz pobrać sadzonki scaevoli z niekwitnącej łodygi pod koniec sezonu letniego, aby móc zimować rośliny. Zanurz sadzonkę scaevoli w mieszance korzeniowej i ostrożnie posadź ją w glebie. Uważaj jednak, aby go nie wciskać, a raczej wykopać dziurę i wbić w nią cięcie. Utrzymuj glebę lekko wilgotną, ale nie podlewaj; uszkodzi korzenie i zahamowa wzrost roślin. Powinieneś być w stanie zobaczyć korzenie po miesiącu.

Uprawa Scaevoli w pojemnikach

Rośliny Scaevola pięknie prezentują się posadzone w pojemnikach. Możesz umieścić je na krawędzi doniczek, aby kiedy wyrosły, zwisały po bokach. Scaevola to świetne rośliny towarzyszące dla innych kwiatów gorączkowych, takich jak ageratum, begonia, rozchodnik i kwiat koc. Podobnie jak scaevola, te rodzaje kwiatów najlepiej rozwijają się w dobrze przepuszczalnej glebie i nie należy ich przesadzać.

Powody, dla których inwestowanie w minitunel jest najlepsze

Jest kilka powodów, dla których dobrze jest sadzić scaevolę w mini szklarniach. Tutaj są niektóre z nich:

Ochrona przed szkodnikami i chorobami

Scaevola to roślina odporna i nie przyciąga szkodników ani chorób. Mogą jednak przyciągać wciornastki po długim okresie suszy. Nie rozpylaj insektycydów na scaevole, ponieważ przyciągają one motyle ze względu na ich nektar. Umieszczenie ich w apolitunelu chroni je przed szkodnikami i chorobami, które żerują na twoich roślinach.

Idealne dla ogrodników z ograniczoną przestrzenią

Jeśli chcesz sadzić kwiaty i rośliny, ale nie masz dużo miejsca, możesz użyć mini szklarni. Standardowy rozmiar małego tunelu foliowego wynosi około sześciu stóp, dzięki czemu można go umieścić na balkonie, patio lub tarasie. Mimo że są małe, mini-szklarnie zapewniają te same korzyści, co większe szklarnie.

Stwórz mikroklimat wewnątrz szklarni

Jeśli mieszkasz w zimnych obszarach, nadal możesz sadzić scaevolę za pomocą szklarni. Minitunel umożliwia stworzenie idealnego środowiska do uprawy dla Twoich roślin. Tak więc, niezależnie od pogody, w każdej chwili będziesz mógł posadzić każdy rodzaj rośliny. Możesz zacząć hodować scaevolę przed nastaniem zimnej pory roku w Twojej okolicy. Gdy pogoda się ociepli i rozpocznie się sezon letni, możesz przenieść je do swojego ogrodu.

Ochrona przed złą pogodą

Rośliny nie radzą sobie tak dobrze, jeśli będą wystawione na nieprzewidywalne warunki pogodowe. Szklarnie mogą chronić twoje rośliny scaevola przed lodem, śniegiem, ulewnymi deszczami i silnymi wiatrami. Możesz umieścić swoje rośliny w pojemnikach, zwłaszcza gdy są nadal wrażliwe i rosną. Będziesz mógł je przesadzić na zewnątrz, gdy pogoda stanie się odpowiednią scaevolą.

Końcowe przemyślenia na temat opieki nad Scaevolą

Rośliny Scaevola są doskonałym dodatkiem do każdej przestrzeni – ogrodów, salonów i nie tylko. Wiedząc, jak dbać o rośliny scaevola, będziesz mógł cieszyć się pięknymi kwiatami, jednocześnie wabiąc motyle i kolibry do swojego ogrodu. Posadź swoje scaevole w szklarniach, pojemnikach, wiszących koszach lub skrzynkach na okna, aby zwiększyć ich atrakcyjność.