Najlepszy sposób na uprawę fasoli w doniczkach w małym tunelu foliowym

Jeśli zastanawiasz się, jak najlepiej hodować fasolę szparagową w doniczkach w małym tunelu foliowym, jesteś we właściwym miejscu. Wybór najlepszego pojemnika do sadzenia fasoli szparagowej to świetny sposób na cieszenie się smacznym plonem.

Tak, masz rację; Dzieje się tak, ponieważ fasolka szparagowa dobrze rozwija się w odpowiedniej doniczce. I to jest prawdą przy odpowiedniej ilości gleby zatrzymującej wilgoć, zwykle bogatej w zawartość organiczną. Rzeczywiście, dobrze dostosowują się do pojemników, dzięki czemu dobrze się rozwijają zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Najlepszy sposób na uprawę fasoli w doniczkach w małym tunelu foliowym

Kroki uprawy fasoli w doniczkach

Jeśli jednak masz trudności z uprawą fasoli szparagowej w swojej małej szklarni, przygotowanie kilku kroków ułatwi ci to. Jeśli o to chodzi, poniżej przygotowaliśmy najwygodniejszy przewodnik po uprawie zielonej fasoli w pojemnikach, który może pomóc w złagodzeniu obaw.

Oto kroki:

#1 Wybór odpowiedniego pojemnika do uprawy fasoli szparagowej

Rzeczywiście, zawsze będziesz mieć wątpliwości i pytania przy podejmowaniu decyzji dotyczących przygotowania odpowiednich doniczek do sadzenia dla początkujących.

„Czy moje rośliny będą dobrze rosły w tym pojemniku?” i „Czy to naprawdę najlepsza doniczka dla moich roślin?” są powszechnym dylematem między mamą roślin a początkującymi rodzicami roślin. Ale nie martwcie się wszyscy, ponieważ zastanawiacie się, jak najlepiej uprawiać fasolę szparagową w doniczkach w małej szklarni.

Głębokość pojemnika

Pojemnik powinien być wystarczająco głęboki. Zwróć uwagę, że fasola szparagowa wymaga co najmniej 8 do 9 cali głębokości pojemnika. Z drugiej strony fasola potrzebuje co najmniej 6 do 7 cali głębokości pojemnika.

Jeśli zastanawiasz się, jak najlepiej uprawiać fasolkę szparagową w doniczkach w małej szklarni, powinieneś wziąć pod uwagę głębokość doniczki.

Rozmiar pojemnika

Jeśli planujesz zakup pojemników/doniczek, lepszym rozwiązaniem będzie większy, ponieważ zapewni bardziej wszechstronną przestrzeń niezbędną do wzrostu ziaren. Większe pojemniki zajmują ogromną ilość gleby i dłużej utrzymują wilgoć.

Otwory drenażowe

Wybrane przez Ciebie garnki powinny mieć również proporcjonalne otwory odwadniające. Każda donica musi mieć od 2 do 3 otworów, ale upewnij się, że otwory nie są zbyt duże.

Zaślepka otworu

Zakrycie otworów plastikową lub drucianą siatką zapobiegnie wyciekaniu wody na dno. Alternatywnie można również wyłożyć dno doniczki około 2,5 cm małymi kamieniami.

Opcje puli

Masz różne możliwości uprawy fasoli szparagowej przy użyciu odpowiednich doniczek, takich jak doniczki z terakoty, beczki i drewniane skrzynie.

Po prostu upewnij się, że wybierasz opcje nieszkliwione tam, gdzie to możliwe. Pojemniki nieszkliwione znacznie lepiej regulują wilgotność. Pozwalają na odparowanie nadmiaru wody i zapobiegają nadmiernemu tonięciu roślin.

#2 Przygotowanie mieszanki doniczkowej

Oczywiście rośliny są również podobne do ludzi, które potrzebują wystarczającej ilości składników odżywczych, aby utrzymać swój wzrost. Ponieważ wymagamy zdrowego posiłku i odpowiedniej dawki wody, rośliny potrzebują również żyznych gleb, wystarczającej ilości wody i ilości światła słonecznego.

Dla wygody możesz kupić gotową mieszankę doniczkową; ale zawsze masz możliwość zrobienia własnego. Przygotowanie mieszanki doniczkowej jest lepszym pomysłem podczas spędzania czasu na ważnej sprawie.

Jeden z najlepszych sposobów na uprawę fasoli w doniczkach w małym tunelu foliowym, aby uzyskać mieszankę doniczkową. Oto kilka rzeczy, o których musisz pamiętać podczas tworzenia:

Tworząc mieszankę doniczkową, musisz równomiernie połączyć części gliny ogrodowej, kompostu i grubego piasku budowlanego. Możesz dodać trochę nawozu organicznego do gleby, a następnie dokładnie wymieszać.

Użyj materiałów organicznych z pasteryzowaną ziemią; mech torfowy jest również inną alternatywą. Dzięki pasteryzowanej glebie zmniejszy się ryzyko pojawienia się chwastów i drobnoustrojów przenoszących choroby w doniczce.

Preferowane są gleby o odczynie obojętnym do lekko kwaśnego (o pH w zakresie od 6,0 ​​do 7,0). Możesz przetestować mieszankę doniczkową, jeśli mieści się w zalecanym zakresie, używając pasków pH.

Przed sadzeniem możesz dodać do mieszanki trochę nawozu organicznego dla lepszego wzrostu roślin.

#3 Zdecyduj, jaki rodzaj fasoli chcesz uprawiać

Fasola zwyczajna to fasola podłużna, w naturze winorośli. Nasze chwile z dzieciństwa nigdy nie były niezapomniane bez historii na dobranoc; jednym z przykładów jest opowieść o Jacku i łodydze fasoli.

Oczywiście fasola szparagowa jest taka sama z łodyg opowiedzianych w historii. Ten rodzaj rośliny rośnie pionowo z skręconymi pnączami, które wpełzają w słupy.

Krataki są powszechnie używane jako słupki podtrzymujące fasolę podczas uprawy. Zapewne dlatego idealnie nadają się do przydomowych ogrodów. Zajmują większą część przestrzeni pionowej niż bocznej i przetrwają w ograniczonych i minimalnych miejscach.

Jeśli zastanawiasz się nad odpowiednimi odmianami fasoli szparagowej do uprawy w pojemnikach, oto lista:

  • Błękitne jezioro
  • Cud Kentucky
  • Algarve
  • Złota Brama

#4 Rozważ niezbędne warunki do wzrostu fasoli

Fasola jest prawdopodobnie po prostu łatwa w uprawie. Ale czasami nasze oczekiwania nie są tak naprawdę takie, na jakie wydają się być. Uprawa fasoli w tunelu foliowym zapewniła jej dobry rozwój.

Możesz zwiększyć swoje szanse na obfite plony, zapewniając młodym roślinom odpowiednie dla nich warunki. Tak więc w swoim rodzimym środowisku fasola powinna rosnąć corocznie w klimacie umiarkowanym lub subtropikalnym.

Ciepła pogoda i temperatura otoczenia między 65 ° F a 85 ° F to idealne warunki dla fasoli; podczas gdy temperatura zalecana dla gleby, aby fasola kiełkowała między 70°F a 80°F.

Co więcej, ciepła temperatura w pełnym słońcu wpływa na rozwój fasoli. Jako dzienne zapotrzebowanie zaleca się, aby fasola szparagowa miała maksymalnie osiem godzin i co najmniej sześć godzin bezpośrednio na światło słoneczne.

Wniosek

Teraz, gdy kończę ten artykuł, mam nadzieję, że zyskałeś i nauczyłeś się, jak najlepiej uprawiać fasolę szparagową w doniczkach w małej szklarni. Możesz być wystarczająco pewny, aby wykonać powyższe wskazówki najlepiej, jak możesz.

Głęboko wierzę, że istnieją rośliny, które można uprawiać w szklarni, ale oczywiście zaczynając od fasoli szparagowej. Miłego dnia i szczęśliwego sadzenia!