Najlepszy przewodnik dotyczący pomiaru nawozu

Możesz dowiedzieć się, jak mierzyć nawóz za pomocą różnych formuł i brać pod uwagę dawkę rozsiewu i zawartość składników odżywczych. Pamiętaj, że nie tylko stężenie nawozu, ale także jego ilość odgrywa znaczącą rolę w sukcesie Twojego ogrodu. Musisz wziąć pod uwagę czynniki, aby zmierzyć potrzebny nawóz; w przeciwnym razie nie będzie skuteczne.

Efekty, których oczekujesz od nawożenia, będą trudne do osiągnięcia, jeśli zastosujesz ilość na ślepo. Co więcej, New Mexico State University zaleca najpierw przetestowanie gleby, aby określić lub stworzyć idealny nawóz dla rośliny lub obszaru. Połączenie odpowiedniej ilości i zawartości nawozu powinno zapewnić Ci jak najwięcej.

Najlepszy przewodnik dotyczący pomiaru nawozu

Jak mierzyć nawóz dla początkujących

Uzyskaj kwadratowe ujęcie obszaru i rekomendacje dotyczące nawozów

Uniwersytet Stanowy Utah oblicza ilość potrzebnego nawozu na podstawie powierzchni obszaru. Co zrobić, jeśli trudno jest uzyskać kwadratowy materiał lokalizacji? Rozszerzenie zawiera również formuły, których możesz użyć do różnych kształtów krajobrazu.

Gdy masz już kwadratowy materiał, następnym krokiem jest wykonanie testu gleby. W ten sposób możesz czuć się zabezpieczony odpowiednimi zaleceniami żywieniowymi. Pamiętaj, że te dwa czynniki są tym, czego użyjesz do równania dostarczonego przez rozszerzenie. Oregon State University upraszcza tę formułę, stosując zalecane ilości nawozu na każde 100 stóp kwadratowych.

Gdy już masz liczby, pamiętaj, że musisz również rozważyć, czy nawozisz mały ogród, klomb czy duże pole. Będziesz musiał przeliczyć kwotę na odpowiednią miarę lub użyć narzędzi, takich jak miarki, które są bardziej odpowiednie do mniejszych obszarów. Co więcej, nie zaniedbuj nauki o dawkach nawożenia i zawartości składników odżywczych.

Zmierz dawkę nawozu

Jak wspomniano wcześniej, pierwszym krokiem przed rozpoczęciem pracy z nawozami jest wykonanie testu gleby. Należy również pamiętać o głównych potrzebach odżywczych swoich upraw i roślin. Ogólnie rzecz biorąc, można zastosować od 0,1 do 0,2 funta na 100 stóp kwadratowych azotu, a zawartość fosforu i potasu w nawozie zależy od gleby, aby zapobiec problemom z nadmiarem soli.

Załóżmy, że nadal nie rozumiesz formuły wyjaśnionej wcześniej. Główną koncepcją jest posiadanie stóp kwadratowych i podzielenie zalecanej ilości składników odżywczych dla roślin przez składniki odżywcze w nawozie. Ilość składników odżywczych w nawozie można uzyskać, mnożąc wagę torebki przez procent każdego składnika odżywczego.

Zawsze możesz również sprawdzić bardziej szczegółowe formuły rozszerzeń uczelni.

Zmierz zawartość składników odżywczych nawozu

Jak już wcześniej przeczytałeś, zawartość składników odżywczych jest również ważnym czynnikiem przy pomiarze nawozu. Nie jest to zniechęcające zadanie, ponieważ masz wszystkie potrzebne informacje i wystarczy je obliczyć. Na przykład, jeśli masz 50-funtowy worek nawozu 10-10-10, pomnożysz tylko 50 dla każdej liczby. Stosunek NPK to następstwo liczb, więc pierwszą z nich jest azot, fosfor i potas.

Przed użyciem należy obliczyć zawartość składników odżywczych i ilość nawozu. Te etapy pomiaru nawozu zapobiegną problemom, takim jak spalenie korzeni i pędów. Co więcej, możesz nie rozwiązać żadnych niedociągnięć, jeśli ślepo stosujesz nawóz.

Aby dać ci ogólne pojęcie o tych składnikach odżywczych nawozów, pomyśl o azocie jako o tym, czego potrzebujesz, aby pobudzić wzrost liści. Kolejna liczba w stosunku NPK, fosfor, pomaga w ukorzenianiu i kwitnieniu. Wreszcie potas pomaga w zdrowiu roślin i ochronie przed chorobami.

Mając to na uwadze, zobaczenie nawozu 10-5-5 oznacza, że ​​jest on bogaty w azot i użyjesz go, aby zachęcić do wzrostu liści. Z drugiej strony możesz wzmocnić kwitnienie swoich roślin nawozem 5-10-5, ponieważ druga liczba ma dużą ilość.

Jak stosować nawóz

Istnieje wiele metod aplikacji nawozu, a jeśli używasz szklarni, może nawet wygodniej będzie wykonywać takie czynności konserwacyjne. Spójne środowisko sprzyja również wzrostowi i możesz szybko sprawdzić wszelkie potencjalne problemy, gdy zobaczysz oznaki w swoich roślinach. W ten sposób nie jesteś przytłoczony możliwymi przyczynami.

Nawóz można aplikować przez rozrzucanie, pasowanie i zaprawianie boczne. Nadawanie jest najczęstszym zaleceniem aplikacji nawozów, więc jeśli nie widzisz metody aplikacji, możesz założyć, że zastosujesz ją przez nadawanie. Podawanie, od samej nazwy, to po prostu rozrzucanie nawozu po powierzchni.

Z drugiej strony pasowanie wymaga umieszczenia nawozu w wykopie, a zaprawianie boczne polega na dokładnym rozrzuceniu nawozu wokół rosnących roślin. W przypadku tej drugiej metody uważaj, aby nawóz dotykał liści, aby uniknąć poparzenia. Co więcej, niektóre nawozy będą wymagały włączenia do gleby.

Wniosek

Nawóz przyda się tylko wtedy, gdy przetestujesz glebę i poznasz wymagania swoich roślin. Co więcej, musisz wiedzieć, jak odmierzyć nawóz, niezależnie od tego, czy jest to ilość, którą musisz zastosować, czy zawartość składników odżywczych odpowiednią dla twoich roślin. Ogólnie rzecz biorąc, możesz użyć różnych przeliczeń i formuł zalecanych przez uniwersytety, aby uzyskać ilość nawozu potrzebną dla twojego obszaru.

Pewność ilości, dawki i zawartości nawozu zapobiegnie ewentualnym przypaleniom i niedoborom. Możesz również w pełni wykorzystać produkt, wykonując obliczenia przed aplikacją.