Lista roślin w tunelu foliowym: wszystko, co musisz wiedzieć!

Chcesz poznać listę roślin tunelowych? Lista roślin do uprawy latem w tunelu foliowym jest ogromna, więc całoroczna produktywność jest osiągalna.

Możesz uprawiać różne rośliny, takie jak papryka, zioła, kabaczek, bakłażany, zielona cebula, okras, melony, fasola, zielenina i pomidory. Sezon letni nie musi być problemem dla rolników, ponieważ tunel foliowy umożliwia uprawę tych różnych roślin.

Lista roślin w tunelu foliowym: wszystko

Nie musisz wstrzymywać produktywności w tunelu foliowym, gdy zaczyna się lato. W rzeczywistości wiele upraw dobrze kwitnie w upale. Upewnij się jednak, że nadal sprawdzasz warunki w tunelu foliowym, ponieważ bardzo wysokie temperatury mogą mieć wpływ na zdrowie roślin.

Oto lista roślin szklarniowych:

Pomidory

Rośliny takie jak pomidory pochodzą z ciepłych miejsc, dzięki czemu nadają się do uprawy latem w tunelu foliowym. Przybyli z południa A

Ameryka, gdzie temperatury są wysokie. Dlatego w ciepłe lata nadal będą zdrowo rosły w tunelu foliowym.

Papryka

Odmiany papryki, takie jak papryka ostra i papryka, również pochodzą z ciepłych regionów. W rzeczywistości nasiona ostrej papryki preferują nawet wysoką temperaturę do kiełkowania. Wspaniałą cechą papryki jest to, że w zależności od tego, jak gorąco jest w Twojej szklarni, możesz zbierać ją świeżą lub suszoną.

Zieloni

Większość warzyw, których używasz do sałatek, dobrze rośnie latem w tunelu foliowym. Obejmują one odporne na ciepło odmiany sałaty, rzymskiej, kapusty, rzeżuchy i szparagów. Mogą szybko rosnąć, o ile zapewnisz im dobre nawodnienie, ukierunkowując ich korzenie wodą.

Zioła

Wiele ziół, od kopru, pietruszki, szczypiorku, tymianku, oregano, majeranek, szałwii, rozmarynu i bazylii, rośnie latem w tunelu apolitowym. Należy jednak pamiętać, że zioła takie jak tymianek i oregano nie potrzebują tyle wody, co bazylia. Niemniej jednak ciepło w tunelu foliowym może pomóc zachować sadzonki tych ziół.

Fasola

Odmiany fasoli, takie jak fasola szparagowa i zielona fasola, dobrze rosną w upale. Robią świetne plony do tunelu foliowego w lecie ze względu na ich wydajność. Jeśli chcesz osiągnąć dobre zbiory każdego lata, fasola jest doskonałym wyborem.

Squash i cukinia

Ciepłe warunki w tunelu foliowym Latem świetnie nadają się do uprawy dyni i cukinii. Odmiany takie jak Trombetta będą dobrze pasować do innych upraw letnich w szklarni.

Bakłażany

Niektóre odmiany bakłażanów pochodziły z Azji Południowo-Wschodniej. Te długie i wąskie bakłażany dobrze kwitną latem. Tylko pamiętaj, aby zebrać je natychmiast, gdy zauważysz, że skórki owoców stają się matowe.

Okry

Okras pochodzi z Afryki, co czyni je dobrym kandydatem do sadzenia w tunelu foliowym latem. W zależności od odmiany można nawet często zbierać strąki.

Zielona cebula

Przy odpowiedniej pielęgnacji zielona cebula będzie dobrze rosła latem w tunelu foliowym. Tylko upewnij się, że sadzonki są dobrze rozmieszczone w spulchnionej glebie z nawozem.

Melony

Odmiany melona, ​​takie jak arbuz, spadź i kantalupa, są owocnymi owocami, które latem rosną w tunelu foliowym. Jednak nadal trzeba sprawdzić, czy stan wnętrza zapewnia odpowiednią wentylację, aby się nie przegrzały.

Czy możesz korzystać z Apolytunnel latem?

Piękno rolnictwa w tunelu foliowym polega na tym, że nadal można z niego korzystać latem. W porównaniu z uprawą polową, zawsze masz kontrolę nad warunkami wewnątrz szklarni. Musisz tylko wiedzieć, jak utrzymać apolytunnelcool latem i jakie rośliny będą się dobrze rozwijać w takich warunkach.

Korzystanie z apolituneliny latem oznacza upewnienie się, że warunki wewnątrz będą nadal odpowiednie dla wybranych letnich upraw. Może to oznaczać sprawdzenie wentylacji i wilgotności, dodanie cienia i badanie pod kątem szkodników.

Jak utrzymać ApolytunnelCool latem?

Uprawy takie jak pomidory, papryka, zielenina, zioła, fasola, dynia i cukinia, bakłażany, okry, szczypiorek i melony dobrze rosną w tunelu foliowym latem. Jednak nadal należy utrzymywać chłód tunelu foliowego za pomocą ściereczki zacieniającej, odpowiedniej wentylacji, systemu chłodzenia i termostatu. W lecie zawsze należy utrzymywać odpowiednią temperaturę wewnątrz tunelu foliowego.

Ściereczka do cieni

Najłatwiejszym sposobem na schłodzenie tunelu foliowego latem jest użycie ściereczki zacieniającej. Pomoże to zmniejszyć intensywność światła wnikającego do szklarni. Z kolei możesz zapobiec przegrzaniu roślin przed bardzo intensywnym bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Światło słoneczne jest niezbędne do fotosyntezy, więc powinieneś zrozumieć, że nie dążysz do całkowitej ciemności w szklarni. Możesz regulować natężenie światła, zakładając osłonę w najgorętszych godzinach, a następnie zdejmij ją, gdy nie jest już tak intensywna.

Właściwa wentylacja

Wentylacja w tunelu foliowym odgrywa znaczącą rolę w utrzymaniu chłodu latem. Możesz to zrobić, korzystając z systemów wentylacji naturalnej lub mechanicznej. Właściwa wentylacja sprawi, że chłodne powietrze będzie można wpuścić do środka, a gorące powietrze wyprowadzić ze szklarni na zewnątrz.

Wentylacja naturalna lub ręczna odbywa się za pomocą otworów wentylacyjnych, tkaniny siatkowej lub ekranu. Lub, jeśli chcesz, możesz również skorzystać z systemów wentylacji mechanicznej, które automatycznie uruchomią za Ciebie nawiewy i wentylatory wyciągowe. Zarówno systemy wentylacji naturalnej, jak i mechanicznej zapewnią, że poradzisz sobie z letnią temperaturą w szklarni.

Układ chłodzenia

W niektórych obszarach konieczne będzie zainstalowanie systemu chłodzenia w postaci wentylatorów i systemów chłodzenia wyparnego, aby regulować temperaturę w tunelu foliowym. Twoja lokalizacja może mieć bardziej intensywne upały latem w porównaniu z innymi regionami, więc musisz wzmocnić system chłodzenia w szklarni.

Termostat

Aby latem tunel foliowy był chłodny, możesz również umieścić termostat w szklarni. Dzięki temu możesz monitorować warunki w szklarni. W ten sposób dowiesz się, czy musisz wprowadzić poprawki i wzmocnienia w szklarni.

Jak mogę schłodzić Mypolytunnel bez prądu?

Możesz pomyśleć o tym, jak nieopłacalne byłoby poleganie na energii elektrycznej do chłodzenia tunelu foliowego każdego lata. Jak schłodzić tunel foliowy bez prądu? Zacienienie, ręczna wentylacja i zaparowanie to skuteczne sposoby chłodzenia tunelu foliowego każdego lata bez prądu.

Cieniowanie

Dzięki odpowiedniej ilości zacienienia można kontrolować temperaturę tunelu foliowego i zapewnić wzrost plonów wysokiej jakości. Możesz to zrobić, dodając ścierkę lub farbę do cienia, które nie wymagają do działania prądu.

Rośliny potrzebują światła do fotosyntezy, więc musisz wiedzieć, kiedy należy dodać cień i ile potrzebują twoje rośliny. Klimat w twoim regionie jest również ważnym czynnikiem, aby wiedzieć, ile światła będą uzyskiwać twoje uprawy każdego lata.

Ściereczka do cieni

Koncepcja cieniowania za pomocą tkaniny zacieniającej jest tak prosta, jak użycie dużej zasłony, którą można otworzyć lub zamknąć w szklarni. Możesz mieć go wewnątrz lub na zewnątrz, w zależności od klimatu. Na przykład noszenie tkaniny zacieniającej na zewnątrz każdego lata skuteczniej zmniejszy intensywne ciepło.

Farba cieniująca

Farba cieniująca to farba, która może blokować przenikanie promieniowania słonecznego do szklarni. Będziesz go używać poza szklarnią i co roku będzie wymagał ponownej aplikacji. Jednak ponieważ jest pomalowany, nie możesz tak naprawdę dostosować ilości światła słonecznego, które blokujesz.

Wentylacja ręczna

Wpływ wentylacji na przepływ powietrza jest powodem, dla którego odgrywa ona rolę w chłodzeniu szklarni. Masz jednak możliwość posiadania ręcznego systemu wentylacji, jeśli nie chcesz korzystać z energii elektrycznej. Dzięki ręcznemu systemowi wentylacji będziesz odpowiedzialny za otwieranie i zamykanie otworów wentylacyjnych.

To prosta koncepcja, ponieważ otwierasz je, gdy jest gorąco, a następnie zamykasz, gdy robi się chłodniej. Dlatego chcesz otwierać otwory wentylacyjne po wschodzie słońca, a następnie zamykać je na noc. Aby uzyskać maksymalną wydajność, pamiętaj, aby obszar wentylacyjny ściany bocznej i obszar wentylacyjny kalenicy stanowiły od 15 do 20% powierzchni podłogi.

Zaparowanie

Tak jak my, ludzie, możesz schłodzić swój tunel foliowy, tłumiąc go. Wystarczy spryskać twarde powierzchnie za każdym razem, gdy temperatura stanie się bardzo wysoka. Skutkuje to wilgotnym i wilgotnym środowiskiem, które pomoże roślinom przetrwać letnie upały.

Nie ma dokładnej liczby, której musisz przestrzegać, jeśli chodzi o to, jak często lub jak bardzo musisz zamgławiać szklarnię. Jednak dobrze, że robisz to jednocześnie, gdy otwierasz i zamykasz otwory wentylacyjne.

Co jest za gorące na szklarnię?

Jest za gorąco dla tunelu foliowego, jeśli osiąga temperaturę powyżej 40°C. Ta temperatura będzie zbyt krytyczna dla fotosyntezy, a uszkodzenia będą już w tym momencie nieodwracalne. Dojście do tej i wyższej temperatury będzie szkodliwe dla twoich roślin, dlatego ważne jest, aby schłodzić szklarnię, szczególnie latem.

Czy szklarnie muszą być ogrzewane?

Szklarnie muszą być ogrzewane, jeśli jest zima lub jeśli mieszkasz w regionie o zimnym klimacie. Podobnie jak w przypadku bardzo wysokich temperatur, bardzo niskie temperatury mogą powodować szkody w uprawach. Możesz określić odpowiedni system grzewczy dla swojego tunelu foliowego, obliczając jego wymagania dotyczące ogrzewania.

Jak utrzymać ciepło w małym tunelu foliowym?

W przypadku małej szklarni możesz polegać na izolacji, energii słonecznej i grzejniku elektrycznym, aby utrzymać ciepło. Wybór systemu grzewczego zależy od tego, który odpowiada Twoim idealnym potrzebom i wymaganiom. Zastanów się, ile chcesz zainwestować w koszty i jaki system będzie dla Ciebie wygodny na dłuższą metę.

Izolacja

Izolacja tunelu foliowego to prosty, ale skuteczny sposób na utrzymanie ciepła w razie potrzeby. W szczególności dobrze izolowany tunel foliowy nie będzie sprawiał żadnych problemów, nawet jeśli w nocy może być bardzo zimno. Możesz sprawdzić, czy nie ma przecieków powietrza i użyć folii bąbelkowej lub folii do ścian tunelu foliowego, aby zapewnić ich izolację.

Energia słoneczna

Możesz utrzymać ciepło małego tunelu foliowego, projektując go w taki sposób, aby był bezpośrednio uderzany przez energię słoneczną. Ustaw swój tunel foliowy tak, aby jego północna ściana znajdowała się naprzeciwko południowej granicy domu. Następnie dodaj do szklarni beczkę wypełnioną wodą, która posłuży jako cel dla promieniowania elektromagnetycznego słońca.

Grzejnik elektryczny

Piękność z małym tunelem foliowym, który nawet przy ogrzewaniu elektrycznym nie byłby zbyt drogi. Jest na tyle mały, że używanie grzałki przez kilka godzin już skutecznie utrzyma ciepło. Użyj grzejnika elektrycznego z zegarem, aby wygodniej ogrzewać swoją małą szklarnię.

Grzejniki elektryczne z wbudowanym termostatem nawet ułatwią pracę. W końcu włączy się tylko wtedy, gdy temperatura stanie się zbyt niska. Zmniejsza to koszty i zwiększa wygodę, zwłaszcza gdy jesteś poza domem.

Co mogę uprawiać w ogrzewanej szklarni?

Uprawy, które można uprawiać w ogrzewanym tunelu foliowym, są podobne do tych, które można uprawiać latem. Rośliny te obejmują warzywa, które rozwijają się w upale, takie jak pomidory i odmiany papryki, takie jak papryka i jalapeno. W ogrzewanej szklarni można również uprawiać fasolę, kabaczek, okra i ogórki.

Dolna linia

Lista roślin do uprawy latem w tunelu foliowym składa się z pomidorów, papryki, zieleniny, ziół, fasoli, dyni i cukinii, bakłażanów, okras, zielonej cebuli i melonów. Rośliny te mają odmiany, które tolerują ciepło, więc nadal można je uprawiać w tunelu foliowym przez cały rok. Jednak kluczowe jest utrzymanie warunków wewnątrz tunelu foliowego, aby rośliny były zdrowe.

Jak więc zachować apolytunnelcool latem? Tunel foliowy można schłodzić latem za pomocą ściereczki zacieniającej, odpowiedniej wentylacji, systemu chłodzenia lub termostatu. Dodanie tych wzmocnień pomoże Ci zminimalizować upał w okresie letnim.

Ogólnie rzecz biorąc, zawsze sprawdzaj temperaturę w tunelu foliowym w ciągu roku, kiedy robi się ekstremalna. Nie chcesz, aby tunel foliowy osiągnął 40°C, ponieważ niszczy to zdolność roślin do wykonywania fotosyntezy. Z drugiej strony w zimie trzeba również ogrzewać tunel foliowy, aby obszar nadawał się do zamieszkania pod uprawy.

Mam nadzieję, że nauczyłeś się z tej listy roślin szklarniowych!