Kiedy zacząć Mini Outdoor Greenhouse w Highlands w Szkocji?

Zastanawiasz się, kiedy rozpocząć małą szklarnię zewnętrzną w Highlands w Szkocji? Jeśli mieszkasz gdzieś w Ullapool, Invergordon, Dingwall, Beauly, Ledgowan lub Strathcarron, mieszkasz na obszarach, gdzie strome wzgórza i doliny występują częściej niż w innych częściach Szkocji.

Najczęściej sezon letni w Highlands Scotland jest również najbardziej deszczową porą roku. Nie zmienia to jednak faktu, że letnie dni na tych terenach są upalne i wilgotne. Zwykłe temperatury w ciągu dnia mogą wahać się od 90˚F (32,2˚C) do 100˚F (37,8˚C) w lipcu.

Kiedy zacząć Mini Outdoor Greenhouse w Highlands w Szkocji?

Kiedy planujesz założyć mini szklarnię na zewnątrz, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie jesteś sam. Aby pomóc Ci zacząć, zapoznaj się z najczęstszymi pytaniami, jakie ludzie zadają na temat mini szklarni, powszechnie nazywanej ogrodnictwem „tunelem foliowym” w Highlands w Szkocji.

Kiedy jest najlepszy czas na rozpoczęcie małej szklarni na świeżym powietrzu w Highlands w Szkocji?

Jeśli planujesz ustawić swój minitunel foliowy na zewnątrz, najlepiej zrobić to w kwietniu. Ponieważ jednak mini-szklarnie pozwalają na nieprzerwane uprawianie ogrodu, możesz również ustawić swoją nawet w środku zimy.

Czy mini szklarnie chronią Twoje rośliny przed mrozem?

Tak, minitunel foliowy może zapewnić Twoim delikatnym roślinom wystarczającą ochronę przed mrozem. Jednak pomogłoby, gdybyś upewnił się, że minitunel foliowy jest bezpiecznie przymocowany do podłoża, aby nie został złapany przez silne wiatry.

Jakie warzywa możesz uprawiać w mini szklarni?

W mini szklarni można uprawiać różne warzywa, w tym bakłażany, paprykę, sałatę, szparagi, pomidory, sałatki, ogórki, cukinie, kabaczki, kukurydzę cukrową, chilli, kapustę jarą i fasolę francuską.

Jakie owoce można uprawiać w mini szklarni dla początkujących?

Najłatwiejsze w uprawie owoce w mini tunelu foliowym to truskawki, maliny, papryka, ogórki, czereśnie, kantalupa, winogrona, chilli i cytryny.

Jakie kwiaty można hodować w mini szklarni?

Najlepszymi rodzajami kwiatów, które najłatwiej wyhodować w mini tunelu foliowym, są lilie pokojowe, fiołki afrykańskie, kalanchoe, begonie, nagietki, słoneczniki, czarnuszki, stokrotki i wilniki.

Jakie zioła i przyprawy najlepiej uprawiać w mini szklarni?

Najlepsze rodzaje ziół i przypraw, które są łatwe w uprawie w szklarni to lukrecja, lawenda, kminek, anyż, rozmaryn, kocimiętka, wawrzyn, tymianek, estragon, szałwia, kolendra i mięta.

Co możesz uprawiać w mini szklarni wiosną, latem, jesienią i zimą?

Najlepszy czas na wiosenną uprawę młodych i delikatnych roślin w mini tunelach foliowych. Na początku sezonu wyhoduj rośliny korkowe, w tym begonie, ruchliwe jaszczurki i petunie.

W sezonie letnim możesz wykorzystać swój mini tunel foliowy do wysiewu nasion i klonowania roślin, które już rosną w Twoim ogrodzie. Z drugiej strony możesz również rozpocząć uprawę kapusty wiosennej, wyciąć sadzonki z pelargonii i fuksji, a jesienią sadzić w minitunelu sałaty. Możesz także uprawiać w nim kaktusy, orchidee i różne rośliny mięsożerne, gdy nauczysz się kontrolować klimat wewnątrz wybiegu.

Jeśli się zastanawiasz, Twój minitunel foliowy może również zapewnić Twoim młodym roślinom i sadzonkom wystarczającą ochronę przed zimnem, a także przed pierwszymi łagodnymi mrozami. Minitunel foliowy służy również jako idealne środowisko dla młodych roślin, które planujesz zimować.

Czy rośliny rosną lepiej w małej szklarni?

Tak, robią! Ponieważ mini-szklarnie oferują ustawienia wewnętrzne, możesz z łatwością przejąć kontrolę nad środowiskiem uprawy swojej rośliny. Aby dać Ci pomysł, możesz podłączyć swój system nawadniania do automatycznego timera, aby zaoszczędzić czas i kontrolować temperaturę wewnętrzną niezależnie od pory dnia i pory roku.

Co więcej, obudowa może również pozwolić na wdrożenie automatycznej wentylacji, aby ułatwić idealny przepływ powietrza w pomieszczeniach i stały dopływ dwutlenku węgla dla twoich roślin. Jeśli się zastanawiasz, twoje uprawy potrzebują tego do produkcji cukru, a także tlenu.

Uzyskanie skoncentrowanych ilości dwutlenku węgla spowoduje, że twoje uprawy wytworzą większe liście i silniejsze łodygi roślin. Co więcej, może to również zwiększyć potencjał twoich roślin do wytwarzania wczesnych kwiatów, a także owoców.

Prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę z tego, że większość roślin rozwija się w wilgotnym środowisku. Z tego powodu Twoje rośliny mogą osiągnąć szczyt rozwoju, gdy zainstalujesz regulatory wilgoci, które pomogą utrzymać stały poziom wilgotności w mini szklarni.

Oprócz tego, że pomaga Twoim roślinom skoncentrować się na produkcji kwiatów i owoców, minitunel foliowy pomaga utrzymać wilgotność gleby. Kiedy uprawiasz rośliny w wilgotnej glebie, ich szanse na zaatakowanie przez szkodniki lub rozwój różnych form chorób są znacznie mniejsze.

Ostatnie przemyślenia, kiedy zacząć małą szklarnię zewnętrzną w Highlands w Szkocji

Mini szklarnia zewnętrzna pozwala Twoim roślinom maksymalnie korzystać ze słońca, wydłużać sezon wegetacyjny i zapewniać wspaniałe zbiory o każdej porze roku. Teraz, kiedy już wiesz, kiedy rozpocząć małą szklarnię na zewnątrz w Highlands w Szkocji, następnym logicznym krokiem będzie zakup własnej mini szklarni i poznanie pięknych korzyści płynących z mini szklarni na zewnątrz!