Kiedy zacząć hodować lilie wielkanocne w tunelu foliowym?

Jeśli nie jesteś pewien, kiedy zacząć hodować lilie wielkanocne w szklarni, możesz to zrobić bardzo wcześnie wiosną lub jesienią. Lilie wielkanocne lub lilie trąbkowe są jedną z najbardziej poszukiwanych roślin wieloletnich ze względu na ich wspaniałe kwiaty. Z samej nazwy kwitnie na Wielkanoc, a nawet od czerwca do lipca.

Dobrze rozwija się w strefach od 4 do 8, a użycie tunelu apolietylenowego zapewni utrzymanie optymalnego środowiska dla swoich lilii. Podobnie jak inne byliny, można je nawet założyć w tunelu foliowym, dzięki czemu rośliny będą wystarczająco silne przed przeniesieniem ich do ogrodu.

Kiedy zacząć hodować lilie wielkanocne w tunelu foliowym?

Kiedy zacząć hodować lilie wielkanocne Inpolytunnel i jak to zrobić prawidłowo

Uprawę lilii wielkanocnych w tunelu foliowym można rozpocząć bardzo wczesną wiosną lub jesienią. W zależności od tego, co uważasz za odpowiednie, możesz sadzić z cebul lub istniejących roślin doniczkowych. Zacznijmy od cebulek, ponieważ większość szklarni używa ich do uprawy lilii wielkanocnych.

Zaczynając od żarówek

Chcesz użyć tej samej głębokości, na jakiej znajdowała się wcześniej żarówka w doniczce, kiedy sadzisz ją w szklarni. Ściółkę wokół korzeni i pokrój liście i łodygi, które w końcu staną się brązowe. Po tym zauważysz nowy wzrost u podstawy, ale zostaw roślinę, aby rosła w ciągu pierwszego roku.

Możesz spodziewać się, że Twoja wielkanocna lilia żółknie jesienią, gdy będziesz musiał ją ściąć na poziomie gleby. Na zimę ubierz się z nawozem i ściółką, a wiosną zdejmij. Następnie zapłodnij swoje lilie wielkanocne, aby pobudzić wzrost.

Nie zniechęcaj się, jeśli twoje rośliny potrzebują czasu na kwitnienie. Jak wspomniano wcześniej, lilie wielkanocne kwitną od czerwca do lipca. Możesz spodziewać się kwiatów przed Wielkanocą, ale bądź cierpliwy w stosunku do swoich roślin i pozwól im założyć zdrowe pąki kwiatowe.

Zaczynając od roślin doniczkowych

Powszechną praktyką ogrodników zajmujących się tunelami foliowymi jest również stosowanie roślin doniczkowych w tunelu foliowym, aby utrzymać ich kwitnienie. Jeśli zdecydujesz się na tę metodę, najpopularniejszą odmianą jest Nellie White. Jak więc wykorzystać tunel foliowy do doniczkowych lilii wielkanocnych?

Przedłuż żywotność kwiatów usuwając żółte pylniki. Utrzymuj tunel foliowy w temperaturze około 65 ° F w dzień i chłodniej w nocy i wybierz miejsce, które jest poza bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, ale nadal jest wystarczająco jasne. Usuń martwe kwiaty i uważaj, aby ich nie podlać.

Możesz również wykonać tę praktykę, jeśli chcesz później przenieść swoje rośliny na zewnątrz. Uważaj, aby nie przenosić roślin, jeśli nadal jest mróz, aby zapobiec uszkodzeniom. Następnie wybierz obszar o pełnym słońcu i dobrze przepuszczalnej chłodnej glebie.

Przesadzanie lilii wielkanocnych

Typowy powód, dla którego ogrodnicy uprawiają lilie wielkanocne w tunelu foliowym, aby później przesadzić je na zewnątrz. Jeśli zaczniesz rośliny w pomieszczeniu, otrzymasz silniejsze lilie wielkanocne, które wytrzymają bardziej nieprzewidywalne warunki zewnętrzne. Jak więc pomyślnie przesadza się lilie wielkanocne?

Z biegiem czasu musisz przyciąć łodygę kwiatu w pobliżu podstawy, gdy zauważysz, że wszystkie kwiaty wyblakły. To dobry znak, że czas przesadzić lilie na zewnątrz. Wybierz obszar, który jest w pełni nasłoneczniony i upewnij się, że rośliny mają wystarczająco dużo, aby rosnąć, gdy lilie wielkanocne będą wysokie.

Możesz wybrać dowolną glebę, o ile nie jest to ciężka glina do przesadzania, ale pamiętaj, aby przed sadzeniem poprawić jej drenaż i jakość składników odżywczych. Więcej niż wysokość, rośliny lilii wielkanocnych muszą również mieć wystarczająco dużo miejsca na korzenie, więc wykop szeroki i głęboki dół do sadzenia. Odpowiednie odstępy dla przeszczepów to co najmniej 12 cali między sobą.

Inną powszechną praktyką w przypadku lilii wielkanocnych jest używanie cebulki po zakończeniu kwitnienia roślin. Cebule są przydatne do sadzenia na zewnątrz, gdy gleba jest uprawna. Usuń stare kwiaty i poczekaj, aż opadną, aby odciąć łodygę.

Czy lilie wielkanocne kwitną co roku?

Można się spodziewać, że rośliny, które zmusiłeś do kwitnienia w tunelu foliowym w marcu, zakwitną ponownie w sezonie letnim. Następnie lilie wielkanocne powrócą w czerwcu do lipca. Fakt, że lilie wielkanocne będą nadal przydatne nawet po Wielkanocy, czyni je ulubionymi wśród ogrodników.

Lilie wielkanocne mają kwitnąć tylko raz w roku, ale można je ponownie zakwitnąć, aby zachować idealne warunki. Korzystanie z apolitunelu zapewni to, a przy zachowaniu należytej staranności będziesz mógł cieszyć się ponownym zakwitaniem lilii wielkanocnych. Pamiętaj, że będą musiały zgromadzić wystarczającą ilość energii w cebulce kwiatowej, aby móc ponownie zakwitnąć.

Dlatego spodziewaj się, że rośliny, które przeniosłeś na zewnątrz, zakwitną ponownie dopiero w przyszłym roku.

Wniosek

Lilie wielkanocne są piękne nie tylko na Wielkanoc, więc dlaczego nie wskoczyć w ten trend i samemu pielęgnować te wspaniałe kwiaty. Przy pomocy ogrodnictwa w pomieszczeniach musisz wiedzieć, kiedy zacząć hodować lilie wielkanocne w tunelu apolitowym, aby stworzyć energiczne rośliny. Najlepszą porą na to jest bardzo wczesna wiosna lub jesień.

Kolejna wspaniała rzecz z liliami wielkanocnymi w tunelu foliowym, że chociaż mają zakwitnąć tylko raz, możliwe jest, że zakwitną ponownie. Przy odpowiednich warunkach i zaplanowaniu Twoje kwiaty będą kuszące nie tylko na Wielkanoc.