Kiedy używać rosnącego światła w tunelu foliowym?

Nie jest oczywiste, kiedy użyć światła do uprawy w szklarni, więc pamiętaj, że dzieje się tak, gdy istniejące natężenie światła nie jest optymalne i jeśli rosnące rośliny go potrzebują. Biuro ds. Zrównoważonego Rozwoju Uniwersytetu Auburn wspomniało, że jedną z zalet szklarni jest możliwość pełnej kontroli nad warunkami środowiskowymi. A jeden z tych warunków opiera się na sztucznym świetle, więc musisz wiedzieć, jak prawidłowo go używać.

Dawno minęły czasy, kiedy rolnicy muszą się martwić ekstremalną i nieprzewidywalną pogodą, ponieważ szklarnie zapewniają produktywność przez cały rok, w tym potrojenie plonów. Jednak aby zagwarantować ten imponujący sukces, konieczne jest poznanie wymagań swoich roślin. Poniżej znajduje się przewodnik, kiedy używać światła do uprawy w szklarni.

Kiedy używać rosnącego światła w tunelu foliowym?

Kiedy prawidłowo używać rosnącego światła w tunelu Apolytunnel

Potrzebne uzupełnienie

Wszyscy wiemy, że rośliny potrzebują światła do przeprowadzenia fotosyntezy, więc skuteczny tunel foliowy powinien zapewniać to oprócz innych optymalnych warunków. Według Cornell Information Technologies czasami wystarcza naturalne światło słoneczne dla szklarni. Ale w niektórych przypadkach prowadzi to do problemów z temperaturą, które mogą negatywnie wpływać na rośliny.

W rezultacie szklarnie wykorzystują systemy chłodzenia i zmniejszają poziom światła, aby kontrolować temperaturę. Może to potencjalnie prowadzić do innego problemu, jakim jest brak światła. W takim przypadku chcesz zapewnić rosnące światło, aby wspierać rośliny.

Kolejny przykład, który dyktuje, kiedy używać światła organicznego w tunelach apolienowych w miesiącach zimowych. W północno-wschodniej i północno-zachodniej części Stanów Zjednoczonych zachmurzenie wpływa na ilość światła, które może dostać się do szklarni. W tym miejscu konieczne będzie użycie rosnącego światła.

Rośliny młode a rośliny dojrzałe

Rosnące światło, od samej nazwy, jest czymś, czego użyjesz w tunelu foliowym, aby wesprzeć optymalny wzrost twoich roślin. Warto jednak pamiętać, że różne rośliny i warzywa różnią się pod względem wymagań wzrostu. Michigan State University wspomniał nawet, że światło odgrywa rolę w plonie owoców.

Gdy twoje sadzonki wykiełkują, zauważysz wpływ poziomu światła na ich wzrost. Jeśli rosnąca roślina nie otrzyma wystarczającej ilości światła, będzie słaba z cienkimi łodygami. A nawet jeśli przeżyje do dojrzałości, łodyga nie zgęstnieje.

W miarę wzrostu roślin może być konieczne użycie większej intensywności światła, aby zapewnić, że nawet starsze liście będą otrzymywać tyle samo światła, co nowe. Jednocześnie rodzaj roślin, które uprawiasz, wpłynie również na potrzebę rosnącego światła w szklarni. Na przykład będziesz potrzebować światła do uprawy dla roślin przechodzących w fazę owocowania lub kwitnienia w miesiącach z ograniczonym światłem naturalnym.

W Ameryce Północnej, aby wesprzeć produkcję pomidorów, będziesz musiał użyć światła do uprawy, ponieważ zwykle dzieje się to pod koniec października. Wręcz przeciwnie, niektóre rośliny uprawiane na części wegetatywne mogą nie potrzebować światła do uprawy, ponieważ i tak pozostają na tym etapie wzrostu. Mimo to niski poziom światła w zimie może wymagać oświetlenia do wzrostu, aby zapobiec spowolnieniu wzrostu roślin.

Jak długo należy używać rosnącego światła w szklarni?

Jak wspomniano wcześniej, wymagania świetlne dla każdej rośliny są różne. Dlatego czas użytkowania rosnącego światła w tunelu foliowym będzie zależał od posiadanych roślin. Możesz podzielić swoje rośliny na grupy długo- i krótko-dniowe, aby ułatwić planowanie czasu trwania wzrostu światła.

Rośliny o długim dniu będą rosły najlepiej i przejdą fazę reprodukcyjną, gdy dzień jest długi, natomiast rośliny o krótkim dniu będą lepsze, jeśli noc będzie dłuższa. Dlatego niektóre rośliny zaczną kwitnąć nawet jesienią. A ponieważ rośliny o krótkim dniu, takie jak zioła, są uprawiane w fazie wegetatywnej, możesz użyć światła organicznego, aby przedłużyć długość dnia.

Ogólnie rzecz biorąc, na sukces twojego tunelu foliowego wpływa światło, które może zapewnić. Niezwykle ważne jest poznanie indywidualnych potrzeb oświetleniowych Twoich upraw, a jednocześnie pamiętanie o innych wymaganiach, których potrzebują, aby się rozwijać. Jednocześnie warto zauważyć, że brak odpowiedniego odstępu na uprawach może również wpłynąć na ilość światła.

Czy możesz mieć za dużo światła w szklarni?

Musisz zachować optymalne warunki oświetleniowe w tunelu foliowym, ponieważ zbyt duża ilość światła oznacza również wysoką energię cieplną, która może mieć wpływ na rośliny. To tutaj kluczowa jest równowaga światła i temperatury w udanej szklarni. Aby kontrolować temperaturę z powodu zbyt dużej ilości światła w szklarni, możesz użyć systemów chłodzenia, chłodzenia wyparnego i cieniowania.

Wniosek

Udany tunel foliowy zależy od zaplanowania i wykonania optymalnych warunków wzrostu i wymagań każdej uprawy. Wiedząc, kiedy zastosować oświetlenie do uprawy w tunelu apoliamidowym, należy pamiętać, że dzieje się to w czasach, gdy istniejące natężenie światła nie jest optymalne i gdy rosnące rośliny go potrzebują. Każda faza rośliny i wzrostu może wymagać określonej głębokości i czasu trwania wzrostu, co oznacza, że ​​konieczne jest staranne planowanie i przygotowanie.