Kiedy sadzić truskawki we Włoszech dla sukcesu?

Ogrodnicy będą wiedzieć, kiedy sadzić truskawki we Włoszech, w zależności od strefy uprawy na ich obszarze. Dlatego we Włoszech można sadzić na początku maja lub na początku kwietnia. Podobnie jak zrozumienie najlepszych warzyw do uprawy we Włoszech, będzie to również działać na Twoją korzyść, jeśli znasz najlepsze odmiany truskawek w danym kraju i wiesz, kiedy sadzić owoce.

University of Reading w Wielkiej Brytanii zaleca osiem odmian truskawek, w tym Tristar i Earliglow, które będą się rozwijać we Włoszech. A ponieważ jest to owoc wieloletni, chcesz o nie dbać przez lata produkcji. Podobnie jak większość upraw, możesz chronić je przed ekstremalnymi warunkami zewnętrznymi we Włoszech poprzez ogrodnictwo w tunelu foliowym.

Kiedy sadzić truskawki we Włoszech dla sukcesu?

Kiedy sadzić truskawki we Włoszech i porady dotyczące uprawy

Właściwy czas i praktyki uprawy truskawek we Włoszech pomogą Ci uzyskać jak najwięcej z tego wieloletniego owocu. Oprócz znajomości dokładnego miesiąca sadzenia truskawek we Włoszech, musisz znać wyjaśnienie tego. Jednocześnie ogrodnicy muszą odpowiednio dostosować się do swojego terenu.

Kiedy możesz zacząć sadzić we Włoszech?

We Włoszech można rozpocząć sadzenie truskawek na początku maja lub na początku kwietnia. Dzieje się tak, ponieważ kraj ma cztery strefy złożone z 4a, 4b, 5a i 5b. Jeśli znajdujesz się w strefie 4, możesz rozpocząć sadzenie od początku maja do połowy miesiąca, a w przypadku strefy 5 od początku kwietnia do początku maja.

Ogólnie rzecz biorąc, zimą na większości Włoch panuje temperatura od -20 do -10°F. Dlatego chcesz chronić swoje truskawki przed tymi ekstremalnie niskimi temperaturami za pomocą szklarni. Możesz odwiedzić Krostrade.com, aby dowiedzieć się więcej na temat ogrodnictwa w tunelach foliowych w celu ochrony i wydajności upraw w ekstremalnych warunkach.

Jak sadzić truskawki we Włoszech?

Departament Rolnictwa, Środowiska i Spraw Wiejskich ma wskazówki dotyczące udanego ogrodu truskawkowego we Włoszech. Zacznij od wybrania lokalizacji, która jest w pełni nasłoneczniona i ma dobrze osuszoną glebę piaszczysto-gliniastą o pH od 6 do 6,5. Pomoże również mieć 2% zawartości materii organicznej przed rozpoczęciem sadzenia.

Rozszerzenie ostrzegało o zamrożeniach w nisko położonych obszarach, które mogą powodować uszkodzenia owoców przez mróz. Tunel foliowy może pomóc w ochronie Twoich truskawek, gdy zaczynają kwitnąć wczesną wiosną. Do podlewania i karmienia zadbaj o prawidłowe nawadnianie i użyj pełnego nawozu przed sadzeniem.

Czy mogę teraz sadzić truskawki?

We Włoszech truskawki najlepiej sadzić w kwietniu lub maju wiosną. Gdy lato nadchodzi od lipca do sierpnia, ogrodnicy zwykle zamiast tego dbają o swój ogród. Obejmuje to uprawę, podlewanie, nawożenie obszaru i zwalczanie szkodników, takich jak roztocza.

Połowa sierpnia i wrzesień nadaje się do nawożenia. Możesz również zacząć przerzedzać truskawki we wrześniu do około czterech roślin na metr kwadratowy. Szkodniki, na które musisz uważać w tym miesiącu, to nicienie.

Jakie jest najlepsze miejsce do sadzenia truskawek?

Najlepszym miejscem do sadzenia truskawek jest obszar, który każdego dnia otrzymuje co najmniej 6 godzin bezpośredniego światła słonecznego. Jak wspomniano wcześniej, gleba piaszczysto-gliniasta musi zawierać materię organiczną, która sprzyja zdrowemu wzrostowi. Dodatkowo, musisz unikać sadzenia w ogrodzie, który wcześniej używałeś do upraw takich jak pomidory, bakłażany, melony i róże, ponieważ grzyby mogą nadal być obecne.

Najlepsza temperatura do sadzenia truskawek to od 60 do 80°F. Podczas gdy rośliny we Włoszech tolerują niskie temperatury zimą, jagody nadal mogą ulec uszkodzeniu w okolicach -10 stopni Celsjusza. Z drugiej strony truskawki neutralne w ciągu dnia nie pączkują, gdy temperatura przekroczy 85°F.

Ile truskawek otrzymujesz z jednej rośliny?

Roślina może wyprodukować litr truskawek w ciągu trzech do czterech tygodni sezonu zbiorów. Kwota ta będzie zależeć od tego, czy warunki uprawy są idealne i przy normalnym modelu produkcji. Jeśli chcesz uprawiać jagody dla swojej rodziny, musisz mieć 15-metrowy rząd roślin, aby wyprodukować wystarczającą ilość jagód dla czterech członków rodziny.

Czy możesz jeść truskawki pierwszego roku?

Zazwyczaj w pierwszym roku produkcji nie uda się uzyskać żadnych truskawek. Eksperci zalecają przycinanie kwiatów w pierwszym roku, aby zachęcić do zakorzenienia się i tworzenia pąków do zbiorów w następnym roku. Dzieje się tak, jeśli sadzisz wiosną, ale jagody, które posadzisz przed zimą, mogą przynieść plon następnej wiosny.

Ogólnie rzecz biorąc, wiele czynników może wpływać na produkcję twoich roślin. Lepszy plon owoców uzyskasz, jeśli pozwolisz roślinom wykształcić zdrowe korzenie w pierwszym roku. Ale warto również zauważyć, że rodzaj truskawek i odmian, które sadzisz, będzie również określał, jak długo będziesz czekać przed całkowitą produkcją.

Wniosek

Włochy nie tylko nadają się do produkcji warzyw. Wiedza, kiedy sadzić truskawki we Włoszech, pozwoli Ci korzystać z tej wieloletniej rośliny wieloletniej. Włochy znajdują się w strefach od 4 do 5, a jagody można sadzić na początku maja lub na początku kwietnia i używać tunelu foliowego do ochrony przed mrozem.

Warto również zauważyć, aby rośliny mogły się zadomowić w pierwszym roku. Dlatego powstrzymaj się od zbioru jagód w pierwszym roku.