Kiedy sadzić truskawki w Szkocji?

Wiedza o tym, kiedy sadzić truskawki w Szkocji wczesną wiosną, jest jednym z sekretów udanej uprawy jagód. Te jagody są zaskakująco odporne, że mogą tolerować do -20°F. Najlepiej jednak pamiętać, że Szkocja to region krótkosezonowy, wysokogórski i tylko określone odmiany truskawek dobrze sobie radzą w tym kraju.

Aby zapobiec wysuszeniu i przemarznięciu, takim jak mróz w zimie, rozważ zakup tunelu foliowego dla swoich truskawek. Wejdź na Krostrade.com i dowiedz się, jak wykorzystać strukturę i dokładne nawadnianie, aby chronić swoje uprawy. Korzystanie z tunelu foliowego również pomoże Twoim owocom w pełni zadomowić się i przygotować do zniesienia w następnym roku.

Kiedy sadzić truskawki w Szkocji?

Czy możesz uprawiać truskawki w Szkocji?

Możesz uprawiać truskawki w Szkocji, o ile wybierzesz odmiany, które tolerują warunki w Twoim regionie. Jednocześnie pomaga to, że jagody są odpowiednie na dobrze przepuszczalnych glebach piaszczysto-gliniastych, które może zapewnić Szkocja. Musisz również sprawdzić poziom pH gleby, ponieważ 5,0 do 6,5 jest idealne dla najlepszego wzrostu truskawek.

Jeśli chodzi o wybór miejsca w Szkocji, lepiej całkowicie unikać uprawy truskawek, jeśli mieszkasz w mroźnej kieszeni. Pamiętaj, że rośliny te kwitną wcześnie i są podatne na uszkodzenia przez mróz. Jeśli obszar ten jest dawną przestrzenią dla upraw, takich jak czarne maliny, pomidory, ziemniaki, bakłażany i papryka, może być również podatny na więdnięcie Verticillium uszkadzające truskawki.

Ponieważ w Szkocji panują mroźne zimy, musisz wiedzieć, kiedy sadzić truskawki. Poza tym niektóre odmiany są bardziej wytrzymałe niż inne i trzeba wiedzieć, co dobrze rośnie w Szkocji. Zbadanie tych dwóch czynników zapewni Ci udaną farmę truskawek w Szkocji.

Kiedy sadzić truskawki w Szkocji?

Wczesna wiosna to najlepszy czas na sadzenie truskawek w Szkocji. Powodem tego jest to, że kraj ten jest regionem o krótkim sezonie, położonym na dużych wysokościach z mroźnymi zimami. Rolnicy muszą rozpocząć uprawę wczesną wiosną, aby rośliny zadomowiły się do zbiorów w przyszłym roku i ochrony przed zimą.

W pierwszym sezonie, w którym posadziłeś truskawki, musisz szczypać wszystkie kwiaty do sierpnia. Dlatego energia rośliny zamiast na rozwój owoców pójdzie na zadomowienie. Jeśli użyjesz odmian neutralnych w ciągu dnia, możesz pozwolić niektórym owocom rozwinąć się w sierpniu.

Truskawki są podatne na uszkodzenia spowodowane mrozem. Możesz tego uniknąć, ściółkując rośliny słomą. A zanim zamarznie, możesz rozpocząć nawadnianie pod koniec października, aby zapobiec wysuszeniu.

Na koniec rozważ różne czasy sadzenia w każdej strefie. Na przykład obie strefy 3 i 4 zaczynają się od początku maja do połowy maja. Strefa 5 zaczyna się na początku kwietnia i kończy na początku maja, natomiast strefa 6 trwa od początku marca do kwietnia.

Jakie truskawki najlepiej sadzić?

Istnieją trzy rodzaje truskawek, a każdy z nich ma odmiany odpowiednie dla Szkocji. Są nosicielami czerwca, zawsze nosicielami i neutralnymi dniami. Najwięcej odmian, które będą dobrze rosnąć, występuje w Szkocji.

Ten rodzaj truskawek jest również bardzo wydajny i dojrzewa w ciągu zaledwie trzech tygodni. Można się spodziewać, że zaczną pączkować jesienią i przyciąć następną wiosną lub wczesnym latem. Wręcz przeciwnie, rośliny podwójnego plonowania będą rosły jesienią i w środku lata, ale przyniosą plony wiosną i późnym latem.

Wreszcie, neutralne w ciągu dnia rośliny uprawne są podobne do tych, które kiedykolwiek nosiły, i owocują od wiosny do jesieni. Co w nich dobre, to to, że zaczną pączkować niezależnie od długości dnia. Pamiętaj jednak, że będziesz musiał posadzić je w rzędach wstążek, aby pomieścić biegaczy.

Jakie jagody rosną w Szkocji?

Wszystkie trzy rodzaje truskawek mogą rosnąć w Szkocji. Istnieje jednak wiele opcji dla posiadaczy czerwca, takich jak Cavendish, Earligrow, Honeoye, Lateglow, Scott, Shuksan i Totem. Z drugiej strony, tylko odmiana Tribute neutralnych dziennych truskawek byłaby odpowiednia do warunków w Szkocji.

Jeśli wolisz wiecznie owocujące truskawki, Fort Laramie, Ozark Beauty, Ogallala i Quinalt mogą dobrze rosnąć w krótkich sezonach na dużych wysokościach. Wszystkie te odmiany są odporne i tolerują wyzwania w Szkocji. Niektóre inne truskawki, o których warto wspomnieć również w Szkocji, to Allstar, Benton, Blomidon, Catskill, Glooscap, Guardian, Jewel, Lester, Micmac, Redchief, Surecrop i Tristar.

Ogólnie rzecz biorąc, czerwcowe nosiciele dojrzewają późną wiosną i dają najważniejsze i najlepszej jakości owoce. Rośliny jednodniowe są podwójnie przycinane wiosną i jesienią, dlatego najlepiej nadają się do ciągłej podaży. Ale jeśli chcesz dużej liczby plonów, zawsze noszących, z samej nazwy, znoś przez całe lato.

Jak zrobić większe truskawki?

Właściwa pielęgnacja i pielęgnacja pomogą Ci wyhodować więcej gigantycznych truskawek. Oprócz tego czerwcowe rośliny dadzą Ci duże owoce, więc jeśli to jest Twoim głównym celem, sprawdź te odmiany truskawek. Warto również zauważyć, że wraz z wiekiem rośliny rozmiary jagód będą się zmniejszać, dlatego należy je wymieniać co 3 do 5 lat.

Kiedy mówi się o właściwej pielęgnacji i utrzymaniu upraw truskawek, oznacza to usuwanie chwastów, które konkurują o składniki odżywcze i wodę. Pomogłoby, gdybyś odciął również wszystkie rozłogi z rośliny macierzystej. Ograniczenie pędów poprzez ich oderwanie zachęci również do większych owoców.

Jeśli chodzi o karmienie, użyj kombinacji kompostu i obornika wiekowego. Możesz mulczować glebę wokół upraw, aby stłumić chwasty, jednocześnie pomagając we wzroście roślin. Do podlewania, 2 cale wody tygodniowo pozwolą na produkcję owoców.

Truskawki uwielbiają słońce i będą rosły lepiej po 6 godzinach bezpośredniego nasłonecznienia dziennie. Oprócz wyboru miejsca, pomocne będzie również przycinanie każdej rośliny, która osłania jagody. A mówiąc o przycinaniu, nie wahaj się odciąć wszelkich niezdrowych owoców, aby nie konkurowały energią z owocami lepszej jakości.

Wniosek

Truskawki są mrozoodpornymi owocami, ale krótkosezonowe, wysokogórskie obszary w Szkocji wymagają większej uwagi przed rozpoczęciem ich w tym kraju. Musisz znać odpowiedzi na pytanie, kiedy sadzić truskawki w Szkocji i jakie odmiany będą dobrze rosły w Twoim regionie. Pamiętaj, że wczesna wiosna jest odpowiednia dla truskawek, a truskawki czerwcowe mają wiele odmian, które można sadzić w Szkocji.

To także doskonała wskazówka do uprawy truskawek w tunelu foliowym. W ten sposób ochronisz je przed mrozem i wysuszeniem przed ekstremalnymi mrozami w zimie. Oprócz właściwej pielęgnacji i pielęgnacji upraw, wymiana roślin co 3 do 5 lat zagwarantuje Ci duże i wysokiej jakości truskawki.