Kiedy sadzić rośliny jednoroczne w Minnesocie?

Po ostatnich przymrozkach jest najlepszy czas na sadzenie roślin jednorocznych w Minnesocie. Cóż, Minnesota ma kapryśny stan pogody, co utrudnia ogrodnikom przewidzenie dokładnego okresu sadzenia roślin jednorocznych.

Rzeczywiście, natura ogrodnika polega na dokładnym zakładaniu najlepszych dat do sadzenia ich jednorocznych roślin. Ale w regionie ze zmienną temperaturą bardzo subtelnie jest to przewidzieć.

Kiedy sadzić rośliny jednoroczne w Minnesocie?

Powiedziano, że wczesna wiosna to najlepszy czas na sadzenie kwiatów, co ułatwia nam czekanie na nadejście sezonu, ale temperatura ma znaczenie. Aby przetrawić więcej, kiedy sadzić rośliny jednoroczne w Minnesocie, przeczytaj poniższe wskazówki.

Sadzenie roślin jednorocznych

Kiedy kalendarz przesuwa się do kwietnia, na pewno nie ujdzie nam wiosna. Kwitnące bez końca ogrody to takie magiczne miejsca, w których można wędrować i oglądać.

Faktem jest; niektóre regiony doświadczają ironicznych pór roku. Jeśli kwiaty kwitną w innych stanach, Minnesota wciąż jest pokryta płatkami śniegu. Do wzrostu roślin niezbędna jest ciepła gleba, a także powietrze.

O tym omówmy dalej właściwy czas na wzrost roślin jednorocznych w Minnesocie.

Data ostatniego mrozu

Sezon zimowy jest całkiem fajny, ale nie do końca wśród ogrodników, którzy uprawiają rośliny jednoroczne. Aby móc uprawiać rośliny jednoroczne, pamiętaj o datach zimy i przymrozków, które mogą utrudniać wzrost roślin jednorocznych.

Rośliny jednoroczne to rośliny jednoroczne lub kwiaty, które ogrodnicy przesadzają każdego roku. Ważne jest, aby wiedzieć, czy twoje rośliny jednoroczne zdołają przetrwać w niskich temperaturach lub czy mogą umrzeć do mrozu, zaznacz datę w kalendarzu, kiedy postrzegane są ostatnie przymrozki.

Sprawdź prognozę pogody, jeśli przewiduje się, że temperatura będzie ciepła lub zimna, ponieważ zbliża się data.

Te rośliny jednoroczne mają mniej zwartą strukturę w porównaniu do odporności roślin wieloletnich lub krzewów. W trosce o to, może mieć na nie duży wpływ, gdy nadejdzie niska temperatura. W przeciwieństwie do korzeni roślin wieloletnich, rośliny jednoroczne mają płytką głębokość systemu korzeniowego zakopanego pod ziemią.

Gdy w mieście panuje mroźna pogoda, woda zamieni się w stan stały i może zaszkodzić wzrostowi roślin. W najgorszych przypadkach niektórzy umrą. Ponownie, wiedza o występowaniu dat mrozu uratuje twoje jednoroczne przed śmiercią.

Temperatury w nocy

Oczywiście ogrodnicy bardzo uważnie dostrzegają dobrą temperaturę swoich roślin. Wiążą duże nadzieje ze słońcem i obserwacją występowania opadów. Temperatura odgrywa kluczową rolę we wzroście roślin.

Czy można sadzić rośliny jednoroczne w nocy? Tak, to jest odpowiedź. Ale nadal zależy to od temperatury w nocy.

W ciepłe dni masz odwagę sadzić rośliny w ogrodzie lub pojemnikach. Tego rodzaju dni podsycają Twoją pewność siebie, aby uprawiać rośliny. Pamiętaj tylko, że dzień i noc są takie, że 60-stopniowy dzień ma mieć 40-stopniową noc.

Dla początkujących, dobrą zasadą jest czekanie, aż rośliny jednoroczne zostaną sadzone w nocy w stałej temperaturze, która waha się od 55 stopni i więcej.

Daty sadzenia

Ostatni krok w sadzeniu roślin jednorocznych musi być oparty na dokładnych zaleceniach pogodowych. W związku z tym cierpliwość to dobry początek sadzenia. Czekanie to dobry początek sadzenia. Nie ma potrzeby się spieszyć; cierpliwość jest rzeczywiście cnotą.

W przypadku miast bliźniaczych, takich jak Minnesota, w ostatnim tygodniu maja nastaną mrozy. W północnych regionach Minnesoty trwa do czerwca. Przeciętny okres, taki jak ten, może się jeszcze zmienić między wcześniejszymi a późniejszymi czasami.

Rodzaje roślin jednorocznych

Czy planujesz uprawiać rośliny jednoroczne? Jeśli tak, to twoja odpowiedź, to świetnie! Wypełnij swoją okolicę kwiatami, które mogą Cię inspirować każdego dnia. Służą one nie tylko do wyświetlania, ale są również czynnikami zmniejszającymi nasz ślad węglowy.

Jaki jest pożytek z wiedzy, kiedy sadzić rośliny jednoroczne w Minnesocie, jeśli nie można go zastosować w pierwszej kolejności?

Zanim dokonasz wyboru, warto zauważyć, że rośliny jednoroczne też mają różne typy. Nie wszystkie rośliny jednoroczne, które widzisz, mają taką samą historię korzeni. Nadszedł czas, abyś wykorzystał swój ulubiony styl.

Twarde roczniki

Rośliny jednoroczne są podzielone na trzy różne grupy, a jedna z listy to wytrzymały typ jednoroczny. Tego typu rośliny jednoroczne mogą całkiem poradzić sobie z przerażającym wyzwaniem niskich temperatur.

Niektóre z twardych roczników obejmują guzik kawalerski, nagietek i słodki groszek. Inaczej niż w przypadku innych jednorocznych, ponieważ ich wybór temperatury to zimna pogoda, a nie skwierczące letnie upały.

Półtrwałe rośliny jednoroczne

Półtrwały to drugi rodzaj roślin jednorocznych. Ten roczny może tolerować pogodę o temperaturze 30 stopni Fahrenheita. Rośliny zawarte w tej kategorii to ageratum, cleome, zakurzony młynek, nikotyna, petunie i nagietki.

Egzotyczne lub tropikalne rośliny jednoroczne

Jest to między innymi najpopularniejszy i popularny typ jednorocznych. Ale są to miękkie rośliny jednoroczne. Rośliny tropikalne to begonie i niecierpki. Czerwiec to okres sadzenia tego typu.

Wniosek

Zadbaj o swój czas, nauka podczas czytania nigdy nie wyjdzie z mody. Ważne jest, aby wiedzieć, nad czym się zastanawiasz. Teraz już wiesz, kiedy sadzić rośliny jednoroczne w Minnesocie. Zwróć uwagę na warunki pogodowe i porę mrozu.

Jeśli planujesz uprawiać rośliny jednoroczne, bądź świadomym czasu ogrodnikiem.