Kiedy sadzić czosnek we Włoszech dla sukcesu?

Jeśli nie masz pewności, kiedy sadzić czosnek we Włoszech, możesz oznaczyć swój kalendarz na początku października. Dlatego wśród najlepszych warzyw do uprawy we Włoszech zaleca się sadzenie jesienne dla tego gatunku Allium. Warto również wspomnieć, że Włochy znajdują się w strefach uprawy od 4 do 5, co jest istotnym czynnikiem w datach sadzenia upraw.

Produkcja czosnku może być dochodowym przedsięwzięciem lub prostym nawykiem, który zapewni warzywa pełne korzyści sercowo-naczyniowych. Ale ponieważ Włochy mają skłonność do doświadczania ekstremalnych warunków, ogrodnicy muszą przestudiować praktyki i plany przed zasadzeniem czosnku. Jedną z wad, których chcesz uniknąć, są uszkodzenia spowodowane mrozem, a tunel foliowy jest na to łatwym rozwiązaniem.

Kiedy sadzić czosnek we Włoszech dla sukcesu?

Jak wiedzieć, kiedy sadzić czosnek we Włoszech

Wiedza, kiedy sadzić czosnek we Włoszech, jest kluczem do udanych i owocnych zbiorów. Według Instytutu Rolnictwa i Zasobów Naturalnych UNL czosnek najlepiej sadzić na początku października lub bardzo wczesną wiosną. Ta data jest idealna, ponieważ sadzenie zostało zakończone, zanim ziemia zamarznie.

Najlepiej sadzić rośliny na sześć tygodni, zanim ziemia osiągnie niskie temperatury. Jednocześnie w rozszerzeniu wspomniano, że sadzenie czosnku jesienią prowadzi do znacznych plonów w porównaniu z sadzeniem na wiosnę. Ponieważ jednak sadzisz jesienią, pamiętaj o monitorowaniu warunków.

Możesz zajrzeć na Krostrade.com i przeczytać więcej o ogrodnictwie w tunelu foliowym. Ta metoda jest doskonała w krajach takich jak Wielka Brytania, które są podatne na ostre zimy. W ten sposób możesz chronić swoje uprawy czosnku przed uszkodzeniami.

Jaki jest najlepszy miesiąc na sadzenie czosnku?

Jak już wspomniano, październik to najlepszy miesiąc na sadzenie czosnku we Włoszech. Daje to najlepszy plon, aby młode rośliny były narażone na niskie temperatury. Kiedy uśpione goździki doświadczają temperatury od 32 do 50°F przez jeden do dwóch miesięcy, zaczynają tworzyć cebulki.

Jeśli spóźnisz się i zaczniesz sadzić w połowie września, możesz spodziewać się wad. Najważniejsze jest to, że goździki powinny zacząć rosnąć wcześnie, więc gdy zaczną się niskie temperatury, przejdą w stan uśpienia.

Sadząc w tym czasie czosnek, używaj małych cebulek w typach najlepiej osadzonych lub pojedynczych ząbków. W przypadku tych ostatnich pamiętaj, że im większy goździk użyjesz, tym większą dostaniesz również żarówkę. Jednak ważne jest, aby posadzić czosnek w miejscu, w którym nie posadziłeś cebuli, aby zapobiec chorobom.

Kiedy możesz zacząć sadzić we Włoszech?

Chociaż możesz rozpocząć sadzenie czosnku wczesną wiosną lub w październiku, sezon sadzenia we Włoszech może rozpocząć się już w marcu. Pogoda w tym miesiącu do maja jest korzystna dla większości roślin krajobrazowych, ponieważ we Włoszech występują deszcze. Oznacza to jednak również pewne wyzwania, jeśli Twój obszar ma słaby drenaż.

Kolejnym wyzwaniem na wiosnę są suche warunki, co nie jest możliwe dla młodszych roślin. BBC wspomniała, że ​​więcej ogrodników jest zainteresowanych sadzeniem jesiennym w okresie od połowy sierpnia do połowy października.

W tym okresie temperatura powietrza i gleby oraz wilgotność są mniej surowe i bardziej stabilne. Mimo to pomogłoby, gdybyś potraktował sadzenie do listopada do grudnia z ostrożnością, ponieważ możesz napotkać problemy z zakorzenieniem się w niskich temperaturach. W tym momencie możesz użyć tunelu foliowego do ochrony upraw.

Czy powinienem namoczyć czosnek przed sadzeniem?

Praktyką, o której prawdopodobnie słyszałeś podczas sadzenia czosnku, jest wcześniejsze moczenie ich. Będzie to korzystne dla twoich upraw, ponieważ promuje zdrowy wzrost. Unikasz również infekcji grzybiczych, gdy moczysz goździki przed sadzeniem.

Jak długo trwa wzrost czosnku?

Uformowanie cebulki zajmie do 40 dni, ale różne rodzaje czosnku również wpływają na czas wzrostu. Jeśli sadzisz od października do listopada, możesz spodziewać się, że czosnek będzie gotowy w maju lub czerwcu. Jednak różnorodność czosnku i spełnienie wymagań będzie miało na to wpływ.

Czy czosnek się rozmnaża?

Czosnek rozmnaża się w takim sensie, że każdy ząbek tworzy nową cebulkę. Ta nowa żarówka będzie składać się z maksymalnie 10 ząbków. Ten rodzaj rozmnażania wegetatywnego jest podobny do ziemniaków, gdzie nie potrzebujesz nasion do rozmnażania upraw.

Dlatego cebulka z pojedynczego ząbka czosnku będzie miała ząbki o tym samym składzie genetycznym.

Skąd wiesz, kiedy czosnek jest gotowy do zbioru?

Czosnek można zbierać, gdy 60% jego liści zżółknie. Wierzchołki są również suche, a dzieje się to siedem do ośmiu miesięcy po ich posadzeniu. Czosnek zbiera się zwykle późną wiosną lub latem, a większość odmian jest gotowa w połowie lipca.

Wniosek

Czosnek może być dochodową uprawą, ale wiedza, kiedy sadzić czosnek we Włoszech, jest kluczowa. Warzywo ma wymagania kondycji, a najlepsze plony uzyskasz, jeśli posadzisz je na początku października. Poza tym we Włoszech można użyć tunelu foliowego do ochrony upraw przed ekstremalnymi temperaturami.

Ogólnie rzecz biorąc, czosnek jest idealny do sadzenia jesienią, aby uniknąć wad wiosną i latem. Pozwoli to również cebulkom doświadczyć 32 do 50 ° F, które są niezbędne do wzrostu. Uformowanie cebulki zajmie ząbkowi 40 dni, a zbiory po posadzeniu zwykle następują po ośmiu miesiącach.