Kiedy sadzić ciepłe trawy i jak je pielęgnować?

Wiedza o tym, kiedy sadzić trawy na ciepłą porę roku, jest niezwykle istotna dla tych, którzy mieszkają w obszarach, w których przez cały rok jest przeważnie ciepło. Czas jest najważniejszy, jeśli chodzi o sadzenie tego typu traw i upewnienie się, że dobrze się rozwijają. Trawy trawnikowe występują w dwóch różnych typach, a mianowicie traw na ciepło i na chłodne pory roku.

Trawy ciepłe, jak sama nazwa wskazuje, to trawy, które najlepiej rosną w ciepłym sezonie lub gdy temperatura otoczenia osiąga 75 stopni Fahrenheita. Ponieważ są to rośliny kochające ciepło, dobrze prosperują w południowej części Stanów Zjednoczonych, gdzie słońce jest obfite przez cały rok. Często można zobaczyć tego typu trawy rosnące w większości domów z trawnikami, parkami i boiskami sportowymi.

Kiedy sadzić ciepłe trawy i jak je pielęgnować?

Kiedy należy sadzić trawy na ciepłą porę roku?

Trawy o ciepłej porze roku są najbardziej aktywne w ostatnich dniach wiosny, przez cały sezon letni i wczesną jesienią. Ich najlepszy okres wzrostu przypada na środek lata, kiedy temperatury osiągają szczyt. Kiedy temperatury zaczną spadać, niektóre trawy w ciepłym sezonie nie umrą, ale pozostaną uśpione, dopóki temperatury nie osiągną wyższych poziomów.

Najlepszy czas na rozpoczęcie sadzenia lub instalacji traw na ciepłą porę roku zależy od Twojej lokalizacji. Należy zauważyć, że trawy o ciepłym sezonie najlepiej kiełkują w glebie o temperaturze od 65 ° F do 70 ° F w nocy. Ta temperatura zwykle wzrasta do 80°F w ciągu dnia, co jest optymalną temperaturą dla wzrostu twoich traw.

Czas jest ważny przy sadzeniu traw w ciepłych porach roku. Podczas sadzenia nasion ważne jest, aby dać im co najmniej 90 dni na zakorzenienie się i uzyskanie odpowiedniej ilości składników odżywczych, zanim temperatura spadnie poniżej 55°F lub gdy nadejdą pierwsze jesienne przymrozki. Nasiona sadzone późno nie będą w stanie zakorzenić się w silnych korzeniach, a zatem jest bardziej prawdopodobne, że nie będą się rozwijać w chłodniejszych porach roku.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji traw w ciepłych porach roku

Ogólnie rzecz biorąc, trawy ciepłe są mało wymagające w utrzymaniu w porównaniu do traw chłodnych. Chociaż najlepiej rosną w ciepłych temperaturach, mogą przetrwać chłodniejsze pory roku, pod warunkiem, że otrzymają odpowiednią pielęgnację i pielęgnację. Twoje rośliny o ciepłej porze roku będą wymagały innego rodzaju pielęgnacji na każdą porę roku, dlatego ważne jest, aby być świadomym ich potrzeb, aby zapewnić, że będą się rozwijać przez cały rok.

Wiosna

Podczas sadzenia lub odnawiania roślin na wiosnę, jedną z najważniejszych rzeczy do zrobienia jest ich nawożenie. Zimą Twoje trawy brązowieją z powodu braku składników odżywczych w wyniku niższych temperatur. Z tego powodu ważne jest, aby karmić je odpowiednim nawozem (bogatym w azot) dla traw, aby odzyskać utracone składniki odżywcze podczas spoczynku.

Lato

Lato to czas napowietrzania traw. Napowietrzanie poprawi wzrost trawy, ponieważ może zmniejszyć zagęszczenie gleby, co umożliwia łatwe przejście powietrza przez glebę i dotarcie do korzeni trawy. Temperatury w okresie letnim są najbardziej optymalne dla wzrostu traw w ciepłych porach roku, a wraz z napowietrzaniem wzrost i rozwój traw będą lepsze.

Jesień/Jesień

Gdy nadejdzie sezon jesienny, dla twoich traw będzie mniej słońca, więc najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest usunięcie opadłych liści, które mogą tworzyć koc na trawniku i blokować światło słoneczne. Pamiętaj, aby nie zostawiać opadłych liści na trawniku dłużej niż kilka dni.

Zima

Zimą nie trzeba wiele konserwować trawnika, ponieważ trawa będzie uśpiona przez cały sezon, chyba że mieszkasz w południowej części kraju. Jeśli wykonałeś niezbędną konserwację w poprzednim sezonie, będziesz mógł zobaczyć, jak twoje trawy wynurzają się przed stopieniem śniegu.

Jeśli mieszkasz na południu, po prostu upewnij się, że od czasu do czasu podlewasz i nawozisz trawy, aby upewnić się, że dobrze rosną i zachowują swój soczysty zielony kolor. Upewnij się również, że mają wystarczająco dużo światła słonecznego.

Uprawa traw w szklarniach hobbystycznych: czy to możliwe?

Możliwe jest wyhodowanie sadzonek trawy w szklarni hobbystycznej przed przesadzeniem ich na trawnik. W rzeczywistości zakładanie trawnika z już założonych korków ma lepszą przeżywalność niż sadzenie nasion bezpośrednio na trawniku. Oto inne zalety uprawy trawy lub innych roślin w szklarni hobbystycznej:

Lepsza dystrybucja światła

Dobra dystrybucja światła to jedna z zalet posiadania szklarni hobbystycznej. Kiedy światło słoneczne pada na szklaną lub plastikową folię pokrywającą szklarnię, może rozprowadzać promienie słoneczne i równomiernie rozprowadzać światło po twoich roślinach. Dzięki temu Twoje rośliny będą codziennie otrzymywać zalecaną ilość światła słonecznego.

Zwalczanie szkodników i zapobieganie chorobom

Ponieważ szklarnie hobbystyczne to zamknięte przestrzenie, mniej szkodników będzie w stanie przeniknąć do obszaru, a tym samym do twoich roślin. Zapewni również sposób na zapobieganie chorobom, ponieważ możesz łatwo izolować chore rośliny i chronić je przed zarażeniem zdrowych. Przy mniejszej liczbie szkodników i chorób nie będziesz musiał używać żadnych pestycydów.

Ochrona przed ekstremalnymi temperaturami

Szklarnie hobbystyczne chronią również rośliny przed uszkodzeniem w ekstremalnych temperaturach. Jeśli nadal zakładasz trawy na ciepłą porę roku, a zbliża się zimna pora, zanim pomyślnie się zadomowi, tunel foliowy może być idealnym miejscem do umieszczenia trawy, aby mogła dalej rosnąć. Wewnątrz możesz kontrolować temperaturę za pomocą wentylatorów i poduszek grzewczych, zapewniając swoim roślinom idealny stan środowiska.

Kiedy sadzić trawy na ciepłą porę roku: czas jest kluczowy

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, kiedy sadzić trawy na ciepły sezon, najlepszą odpowiedzią jest znalezienie odpowiedniego czasu. Zasadniczo powinieneś być w stanie posadzić i pozwolić swoim trawom zadomowić się przed pojawieniem się pierwszych przymrozków na twoim obszarze. Podczas sadzenia upewnij się, że temperatura gleby wynosi od 65 ° F do 80 ° F, aby uzyskać optymalne wyniki.