Kiedy sadzić cebulę we Włoszech?

Ogrodnicy po raz pierwszy we Włoszech często zastanawiają się, kiedy sadzić cebulę we Włoszech. Jeśli jest coś, co musisz wiedzieć o sporadycznym zimnym klimacie w Wielkiej Brytanii, to fakt, że cebula go uwielbia. Aby jednak mieć pewność, że otrzymasz zbiory, na które liczyłeś, najlepiej kopać głębiej i dowiedzieć się więcej o prawidłowym sposobie sadzenia i uprawy cebuli we Włoszech.

Kiedy powinienem sadzić cebulę we Włoszech?

Doświadczeni ogrodnicy zalecają sadzenie nasion cebuli, gdy tylko będziesz mógł uprawiać glebę. Jeśli Twoja lokalizacja znajduje się gdzieś w Manchesterze, najlepszy czas na ich sadzenie to połowa lub koniec marca. Należy jednak pamiętać, że niektóre odmiany cebuli można nadal sadzić do końca kwietnia.

Kiedy sadzić cebulę we Włoszech?

Jak sadzić cebule cebulowe?

Jeśli chcesz wyhodować cebule na zieloną cebulę lub szalotki, wszystko, co musisz zrobić, to posadzić je na głębokość co najmniej 1 do 2 cali, upewniając się, że są oddalone od siebie o około jeden do dwóch cali. Ponadto, chce się sadzić cebulki cebuli w rzędach oddalonych od siebie o około 18 cali.

Z drugiej strony, jeśli próbujesz hodować cebule na tradycyjną cebulę, upewnij się, że sadzisz je na głębokość około 1 do 2 cali i około 5 do 6 cali od siebie. Chciałoby się sadzić te cebulki w rzędach w odległości około 1 do 2 stóp od siebie.

Czy cebula potrzebuje dużo słońca?

Pamiętaj, że cebula wymaga całkowitego nasłonecznienia, aby się rozwijać. Z tego powodu najlepiej poszukać idealnego miejsca, w którym inne rośliny nie będą zacieniać Twojej cebuli.

Ile cebuli dostanę z jednej rośliny?

W normalnych warunkach z jednej cebuli może wyrosnąć tylko jedna cebula. Nie oznacza to jednak, że z jednej rośliny nie wyprodukujesz dużej ilości cebuli.

Jak mogę sadzić cebulę?

Możesz zacząć sadzić cebulę z nasion lub zestawów małych cebulek. Po rozpoczęciu nasion przeszczepiasz je do większej liczby gigantycznych komórek. Zanim je posadzisz, upewnij się, że wystawiłeś doniczki na kilka dni na zewnątrz, aby je stwardniały.

Kiedy sadzisz je w swoim ogrodzie, upewnij się, że zapewniasz im wystarczająco dużo miejsca do wzrostu – co najmniej 4 do 6 cali od siebie w rzędzie. Rzędy muszą być oddalone od siebie o około 1 do 2 stóp. Każdą roślinę cebuli należy posadzić w małym dołku o głębokości około 30 cm.

Upewnij się, że przycinasz ich szczyty do 4 cali po ich posadzeniu. Pamiętaj, że Twoje rośliny cebulowe będą potrzebowały co tydzień wody. Oznacza to, że jeśli pogoda jest sucha, będziesz musiał je więcej podlewać.

Czy powinienem spróbować ogrodnictwa w tunelu foliowym?

Tak, pomogłoby, gdybyś spróbował swoich sił w ogrodnictwie w tunelu foliowym. Oprócz tego, że pozwala przedłużyć sezon wegetacyjny roślin i zapewnić im najlepsze warunki do uprawy, pozwala również na uprawę własnej żywności. Zanurzmy się i przyjrzyjmy bliżej korzyściom z założenia własnej szklarni.

Oferuje przedłużony sezon wegetacyjny.

Tunel foliowy zatrzymuje ciepło i promieniowanie słoneczne, a także rozsądną ilość pary wodnej w obudowie. Z tego powodu ciepło i wilgotność wewnątrz konstrukcji pozostają względnie stałe, niezależnie od pogody na zewnątrz. Okresy wegetacyjne Twoich roślin będą przedłużone przez najzimniejsze zimy.

Zapewnia idealne środowisko do uprawy.

Oprócz tego, że tunel foliowy zapewnia wystarczającą ilość ciepła i wilgoci, aby przyspieszyć wzrost roślin, chroni je również przed ulewnymi deszczami, silnymi wiatrami, zamieciami, śniegiem i innymi trudnymi warunkami pogodowymi. Co więcej, minimalizuje również narażenie twoich roślin na robaki i szkodniki, które nie zawahają się zniszczyć wszystkich twoich wysiłków ogrodniczych.

Co więcej, ponieważ masz większą kontrolę nad środowiskiem uprawy roślin, posiadanie tunelu foliowego zapewnia niezliczone możliwości sadzenia warzyw, owoców i kwiatów poza sezonem. Możesz nawet uprawiać rośliny, które nie pochodzą z twojego obszaru.

Możesz zapomnieć o kształtowaniu krajobrazu.

Ci, którzy wybierają tradycyjne ogrodnictwo na świeżym powietrzu, często rezygnują, gdy napotykają problemy z zagospodarowaniem terenu. Jeśli się zastanawiasz, kształtowanie krajobrazu nie jest łatwe, jeśli zdecydujesz się zrobić to sam. Chociaż skorzystanie z pomocy profesjonalistów zajmujących się architekturą krajobrazu jest najlepszym sposobem, ma to również swoją cenę.

Dzięki ogrodnictwu w tunelu foliowym nie musisz się martwić o architekturę krajobrazu, ponieważ szklarnie mają różne kształty i rozmiary. Ponadto niezwykle łatwo jest dostosować projekt tunelu foliowego do własnych preferencji.

Pozwala zaoszczędzić na wydatkach spożywczych.

Prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, że ceny świeżych produktów rolnych mają tendencję do wahań ze względu na warunki pogodowe, a także koszty transportu. Posiadanie własnego tunelu foliowego pozwoli Ci uprawiać własną żywność i obniżyć rachunki za żywność.

Będziesz mieć większą kontrolę nad wydatkami spożywczymi i większą kontrolę nad rodzajami owoców i warzyw, którymi chcesz się cieszyć przez cały rok. Chociaż inwestycja w tunel foliowy może być trochę kosztowna, w ciągu roku lub dwóch będziesz w stanie odzyskać ten koszt, a nawet więcej.

Końcowe przemyślenia na temat tego, kiedy sadzić cebulę we włoskich szklarniach

Jeśli poważnie myślisz o przeniesieniu swoich doświadczeń ogrodniczych na wyższy poziom, chciałbyś dowiedzieć się, kiedy sadzić cebulę w szklarniach we Włoszech. W oparciu o to, co omówiliśmy, teraz jest najlepszy czas, aby iść do przodu i to zrobić. Już dziś zajrzyj na stronę Krostrade, aby zapoznać się z naszą bogatą ofertą solidnych i trwałych szklarni wykonanych z wysokiej jakości materiałów.