Kiedy rozpocząć przenośne sadzenie w tunelach foliowych?

Zbieranie roślin ze szklarni to trend, a kiedy zacząć, przenośne sadzenie w tunelu foliowym to wiedza o technice, która zapewniła najlepsze plony dla wielu rolników na całym świecie.

Wśród najlepszych upraw w tunelu foliowym: marchew, zielona cebula, szparagi, szpinak, bakłażany, rzepa, jarmuż, cukinia, microgreens, okra, sałata i wiele innych.

Kiedy rozpocząć przenośne sadzenie w tunelach foliowych?

Co to jest przenośne sadzenie w tunelu foliowym?

Przenośny tunel foliowy, w którym można dosłownie wyhodować więcej żywności. Możliwość przenoszenia tunelu foliowego z jednego obszaru do drugiego spowoduje przejście sezonowe, na przykład z lata na zimę, i odwrotnie, umożliwi lepszy wzrost upraw.

Jest to idealne rozwiązanie dla letnich roślin i upraw, takich jak bazylia, pomidory i papryka, i nie tylko, ale może również chronić je przed jesiennymi przymrozkami, aby utrzymać ich produkcję dłużej. Przenośne szklarnie są ruchome, co świetnie nadaje się do personalizacji, dzięki czemu można się nimi bawić również zimą.

Czy przenośne szklarnie są dobre?

Tak, przenośne szklarnie to fantastyczna opcja, zwłaszcza w przypadku upraw, które rosną tylko w określonych porach roku. W przypadku tego rodzaju szklarni czerpiesz korzyści ze standardowego zbioru w tunelu foliowym, ale poprawiasz sytuację, na przykład zwalczanie szkodników i wzrost liczby upraw chronionych tylko w jednej szklarni, zapewniając lepszą ochronę.

Czy trzeba dużo wydać, aby zapewnić sobie przenośny typ? Nie, wcale, ponieważ wystarczy zmodyfikować konstrukcję. Wśród funkcji, na które należy zwrócić uwagę, znajdują się standardowa rama rurowa, podstawa pokryta tworzywem sztucznym oraz te, które są mocno przymocowane do podłoża, a następnie odłączone.

Czy taniej jest zbudować lub kupić szklarnię?

W ostatecznym rozrachunku będzie to decyzja właściciela tunelu foliowego dotycząca budowy lub zakupu szklarni. Obie na pewno będą miały koszty. Wiele osób uważa, że ​​skonstruowanie tunelu foliowego po niższych cenach niż zakup zestawu może im zaoszczędzić pieniądze, ale niekoniecznie.

Jeśli kupisz na przykład standardowy tunel foliowy bez żadnych przeróbek, to możesz go mieć po niższej cenie niż może to kosztować przy budowie tunelu foliowego ze wszystkich posiadanych materiałów.

Tutaj zobaczysz rzeczywisty koszt, dzięki czemu będziesz mógł kierować się budżetem. Mówi się, że koszt budowy szklarni wynosi od 5 000 do 26 000 USD, ale średnia cena może wynosić od 13 000 do 14 000 USD. Właściciele domów, którzy chcą mieć własny tunel foliowy, mogą wydać zaledwie 3500 USD lub mniej, w zależności od preferowanych materiałów.

Co możesz uprawiać w ApolytunnelDla początkujących?

Wcześniej dowiedziałeś się o najlepszych uprawach, które można uprawiać w szklarniach. Te struktury są najlepszym wyborem dla tych upraw, zwłaszcza tych, które nie rosną co sezon. Tunel foliowy może mieć różne warianty, takie jak miniszklarnie i szklarnie komercyjne.

Na przykład mniejsze i tańsze warianty pozwolą ogrodnikowi wydłużyć sezon wegetacyjny poza normalne ramy czasowe. Będzie również chronić sadzonki, gdy temperatura się zmieni lub spadnie poniżej zera przez noc. Szklarnie te mogą oszczędzać ciepło, zapewniają lepsze nawilżenie gleby i zapewniają ochronę ogrodu przed zwierzętami domowymi i zwierzętami.

Ponadto hartują chwasty w ogrodzie. Bez zbędnych ceregieli, oto rośliny do uprawy dla początkujących.

Szparagi

Szparagi to rośliny, które zdają się nie lubić konkurencji, więc podobnie jak ogrodnicy, należy wprowadzić odpowiednie poprawki. Konieczne jest usunięcie chwastów i traw z terenu oraz unikanie sadzenia roślin w sąsiedztwie. Na tym blogu przedstawiliśmy spostrzeżenia dotyczące uprawy Twoich szparagów.

Metoda sadzenia szparagów polega na przydzieleniu rowu. Musi znajdować się co najwyżej 14 cali pod ziemią, ponieważ uzupełniasz glebę materią organiczną w swoim kanale. Wskazane jest, aby ustawić to na około 12 cali indywidualnie dla koron, z pędami skierowanymi do góry.

Unikaj czepiania się wszystkiego. Kiedy już wszystko posiekasz, śmierć może spaść na korony. Upewnij się, że zostawiłeś włócznie, najlepiej te najdrobniejsze.

Pomidory

Te pomidory w Twojej okolicy są świetne, zwłaszcza, że ​​są to również idealne opcje do sadzenia towarzyszącego. Ta uprawa oferuje korzyści zdrowotne, w tym pomoc w chorobach serca i raku. Są bogate w witaminę C, potas, witaminę K i kwas foliowy.

Rzepa

Najlepiej rośnie w chłodniejszych warunkach pogodowych, rzepa w tunelu foliowym wygląda świetnie, głównie wtedy, gdy kieruje się właściwą drogą zasadzenia uprawy. Po pierwsze, wskazane jest przygotowanie mieszanki kompostowej przed siewem. Te nasiona rzepy mogą zostać rozrzucone na glebie.

Pamiętaj, że mogą nie przesadzać dobrze, więc przygotuj nasłonecznione miejsce dla tych upraw. Nie wymagają również uwagi, ale potrzebna jest regularna wilgoć w glebie.

Zielone Sałatki

Wyobraź sobie swoje danie z sałatką prosto z Twojego podwórka. W porównaniu z zamawianiem ich z zewnątrz lub z restauracji, brzmi to jak fantastyczny pomysł. Zdecydowanie dobrze rosną również w tunelu polietylenowym.

Uwierz lub nie, aby wyhodować te warzywa do sałatki, jest to niezwykle łatwe. Jeśli chcesz zebrać te liście buraków, sałatę rzymską lub sałatę, możesz zamówić co najmniej osiem lub dziesięć różnych nasion. Zacznij od odmian rosnących na zimnych glebach o umiarkowanie małych wymaganiach świetlnych. Gdy nadejdzie lato, zasiej odmiany odporne na ciepło.

Jak utrzymać ciepło mojego małego tunelu foliowego w nocy?

Technika, której będziesz musiał się nauczyć, jeśli chodzi o utrzymywanie tunelu foliowego w cieple w nocy lub zimą, obejmuje określone kroki. Obejmują one izolowanie tunelu foliowego folią bąbelkową, stosowanie ogrzewania, stosowanie termostatów, cyrkulację powietrza, wentylację szklarni i podnoszenie roślin z ziemi.

Podnoszenie roślin z ziemi wymaga sposobów na zrobienie tego właściwie, takich jak odwracanie tac do góry nogami i umieszczanie doniczek. Możesz mieć warstwę glinianych kamyczków tuż pod pojemnikami lub na dnie. Tutaj możesz zobaczyć swoje rośliny podniesione za pomocą systemu.

Wniosek

Uprawa roślin w szklarni wymaga inwestycji w czas i zasoby. Są szklarnie słynące z jagód, ziół i warzyw. Wśród upraw znajdują się dzikie jagody, truskawki, ziemniaki, zioła, kalafiory, buraki, rzodkiewka, kapusta, cebula i inne. Kiedy zdasz sobie sprawę, że masz za mało miejsca, wybierz szklarnię komercyjną.