Kiedy róże kwitną w Anglii?

Kiedy róże kwitną w Anglii? Dzieje się to od marca do czerwca, ale można spodziewać się wielu cykli kwitnienia, że ​​październik jest również ostatnim sezonem róż na południu. A jeśli jesteś w Anglii, masz przyjemność wybierać spośród różnych odmian krzewów róż w swoim ogrodzie.

Ponieważ róże nie kwitną przez cały rok, chcesz się upewnić, że nie ma wad w produkcji kwiatów. Czy wiesz, że hodowanie róż w tunelu foliowym może pomóc Ci uzyskać energiczny wzrost? Zajrzyj na Krostrade.com i dowiedz się, jak uzyskać idealne kwiaty dzięki ochronie i spójności w ogrodnictwie w tunelu foliowym.

Kiedy róże kwitną w Anglii?

Miesiące, w których róże kwitną w Anglii

Róże kwitną w Anglii od marca do czerwca. Ten sezon jest szczególnie ważny w południowej części kraju, ale należy pamiętać, że zmiany klimatyczne w każdym miejscu mogą również wpływać na cykle kwitnienia róż. W tym przypadku spójna kontrola temperatury i klimatu w tunelu foliowym może być Twoją zaletą.

Jaka jest pora na róże?

Sezon na róże przypada na wiosnę, ale można zaobserwować, jak kwitną latem i jesienią. Rose Society UK zaleca karmienie róż nawozem w marcu, aby wspierać zdrowe liście. Kwiecień jest miesiącem największego kwitnienia w południowej Anglii, a od lipca do sierpnia możesz zagłuszyć swoje kwiaty.

W którym miesiącu róże przestają kwitnąć?

Październikowa jesień to ostatni sezon róż w Anglii. Po ostatnim karmieniu w październiku możesz pozwolić swoim różom odpocząć zimą. Jednak każda roślina ma kwiaty w różnych stadiach, więc nadal będziesz widzieć wyświetlacz niezależnie od miesiąca.

Być może będziesz musiał również zachęcić swoje róże do uśpienia i odpoczynku w zimie, aby zdrowo kwitnąć wiosną. W listopadzie można podlewać róże i odcinać przekwitłe kwiaty. Możesz również usunąć stare liście pod koniec grudnia, aby Twoje rośliny śpiły do ​​wiosny.

Jakie kwiaty kwitną przez cały rok w Anglii?

fiolet afrykański

Fiołki afrykańskie kwitną w Anglii przez cały rok. Te wspaniale wyglądające kwiaty będą kwitnąć przez cały rok, o ile nie umieścisz ich w miejscach, w których panują intensywne warunki. Pamiętaj, aby temperatura nie przekroczyła 70°F.

Hibiskus

Jeśli mieszkasz w klimacie umiarkowanym w Anglii, możesz wziąć pod uwagę rośliny hibiskusa, jeśli chcesz, aby kwiaty kwitły przez cały rok. W przypadku hibiskusa fantastyczne jest to, że istnieją odmiany odporne i tropikalne. Dlatego możesz wybrać te rośliny, jeśli jesteś w południowej Anglii, gdzie czasami występują mrozy.

Petunie

Innym kwiatem, który kwitnie przez cały rok w Anglii, jest petunia. Te przypominające trąbki kwiaty dobrze tolerują ciepło i można je uzyskać zarówno jako rośliny wieloletnie, jak i roczne. Istnieje nawet duża odmiana zwana California Giants z 5-calowymi kwiatami i łodygami sięgającymi nawet 4 stopy.

Jakie kwiaty kwitną przez cały rok?

Roczne

Rośliny jednoroczne, takie jak nagietek lekarski i nasturcja, są doskonałymi opcjami, jeśli chcesz mieć kwiaty, które kwitną przez cały rok. Ogrodnicy uwielbiają nagietek, ponieważ kwitnie prawie co miesiąc. Oprócz nasturcji, roczne kwiaty, takie jak lobelia i nemezja, mają również długi okres kwitnienia.

Byliny i biennale

Nie wszystkie byliny i rośliny dwuletnie kwitną wkrótce. Niektóre rośliny mogą kwitnąć miesiącami, o ile warunki i lokalizacja są idealne. Można również uprawiać odmiany znane z długiego okresu kwitnienia, w tym wiecznie kwitnące odmiany róż.

Jakie kwiaty pozostają żywe przez cały rok?

Jeżówka

Kwiaty wieloletnie, takie jak jeżówka, pozostają żywe przez cały rok. Roślina ta ma letnie i jesienne kwiaty, a jej uprawa jest łatwa. Aby zapewnić zdrowe byliny przez cały rok, należy pamiętać, że jeżówki najlepiej rosną w strefach od 3 do 9.

Barrenwort

Jeśli mieszkasz na obszarze ze strefami wzrostu ocenianymi na 4 do 8, barrenwort jest idealnym kwiatem do całorocznego ogrodnictwa. Barrenwort jest również doskonałą okrywą gruntową ze względu na niski pokrój. Należy jednak pamiętać, że roślina ta dobrze rozwija się w zacienionych obszarach.

Niebieska gwiazda

Innym wieloletnim kwiatem, który możesz mieć przez cały rok, jest Amsonia lub Bluestar. Dobrze kwitnie w maju i czerwcu, ale zadba o piękny wygląd ogrodu przez cały rok. Istnieje również odmiana odporna na strefy od 3 do 9.

Rozchodnik

Oprócz Bluestar rozchodnik będzie kwitł przez cały rok w strefach od 3 do 9. Ten kwiat jest niesamowicie kolorowy latem, a jego kolor staje się jaśniejszy, gdy temperatura spada. Rozchodnik jest zielony lub fioletowy, ale w niektórych odmianach może zmienić kolor na czerwony lub pomarańczowy.

Kosaciec syberyjski

Jeśli chcesz mieć wytrzymały kwiat, który żyje przez cały rok, rozważ tęczówkę syberyjską. Kwitnie od późnej wiosny do wczesnego lata, ale Twój ogród będzie wyglądał dobrze nawet późną jesienią. Kwiaty różnią się od niebieskiego do żółtego.

Wniosek

Niektóre kwiaty kwitną przez cały rok, ale każdy chce mieć dłuższy okres kwitnienia dla swoich róż. Ale jeśli jesteś w zachodniej części kraju, kiedy w Anglii kwitną róże, kwiaty będą kwitnąć od marca do czerwca, ale spodziewaj się kolejnego cyklu kwitnienia w październiku.

W południowej Anglii róże mają różne cykle kwitnienia. Kwiecień jest miesiącem największego kwitnienia, a róże będą w sezonie aż do jesieni. Rolnicy uprawiają również ogrodnictwo różane w tunelach foliowych, aby zapewnić idealne kwitnienie.