Kiedy ogrodnicy powinni przesadzać słoneczniki?

Słoneczniki są świetnymi członkami obsady ogrodu, aby to opisać, a kiedy ogrodnicy powinni przesadzać słoneczniki, a informacja na ten temat zadecyduje o losie kwiatów, gdy zakwitną. Wszystko, co musisz wiedzieć, kiedy ogrodnicy powinni przesadzać słoneczniki, jest tutaj.

Przesadzanie słonecznika: kiedy to zrobić

O ile nie masz nasion słonecznika, sam słonecznik nie jest jadalny i jest świetnym elementem wystroju wnętrz. Uprawa słoneczników nie jest trudną czynnością.

Kiedy ogrodnicy powinni przesadzać słoneczniki?

Słonecznik należy do szeroko rozpoznawalnych gatunków kwiatów wszech czasów. Duży kwiat może kwitnąć różnymi gatunkami w kolorze czerwieni, różu i żółci. Z najwyższą starannością zadbasz o to, aby piękno ogrodu w pełnym rozkwicie było dla Ciebie. Istnieje również kilka odmian, które mogą zaoferować każdemu ogrodnikowi w każdym wieku, niezależnie od ograniczeń przestrzennych.

Aby wyhodować słonecznik w szklarni, ważne jest, aby wybrać miejsce, w którym można je uprawiać. Najpierw zdecyduj, gdzie chciałbyś, aby były słoneczniki. Zastanów się, jak sadzonki słonecznika mogą osiągnąć nawet pięć cali wysokości, stąd potrzeba przesadzania, gdy pogoda na zewnątrz staje się sprzyjająca.

Podobnie jak w przypadku innych kwiatów, słonecznika nie wolno przesadzać na zewnątrz, chyba że w ciągu sezonu minął już nocny mróz.

Ponieważ pozwolenie słonecznikowi na wzrost powyżej kilku centymetrów przed przesadzeniem może osłabić strukturę rośliny, więc postaraj się unikać rozpoczynania sadzenia do późnej wiosny, aby móc przesadzić słoneczniki, gdy osiągną zalecaną lub idealną wysokość .

Jak duże powinny być słoneczniki przed ich sadzeniem?

Słoneczniki można sadzić na głębokości półtora cala i w odległości około sześciu cali, gdy gleba się wystarczająco nagrzeje. Jeśli chcesz, możesz sadzić różne nasiona i przerzedzać je w stosunku do najsilniejszych konkurentów, zwłaszcza że rośliny osiągają wysokość sześciu cali.

Czy ogrodnik może przesadzić łodygi słonecznika?

Rozmowa o tym, kiedy przesadzać słoneczniki, to dyskusja o tym, czy ogrodnik może przesadzić łodygi słoneczników. Zwróć uwagę na te zasoby.

Twoje słoneczniki, które są świeżo ukorzenione po sadzonkach drewna iglastego, wymagają większej pielęgnacji przed przesadzeniem. Sadzonki twoich słoneczników nie robią żadnej różnicy. Upewnij się, że trzymasz je w świetle, z pstrokatym cieniowaniem już w pierwszym tygodniu, podczas gdy powoli trenujesz je w bezpośrednim świetle słonecznym.

Używaj gleby konsekwentnie z wilgocią, ale pamiętaj, że powinna ona całkowicie wyschnąć między podlewaniem, aby zapobiec rozwojowi bakterii. Możesz również upewnić się, że sadzonki zostaną przesadzone, gdy będą rosły w bezpośrednim słońcu przez około sześć godzin, bez ich więdnięcia.

Na przykład słoneczniki Maximilian mogą być uprawiane w doniczkach lub przesadzane na rabatach bylinowych w strefach mrozoodporności wyznaczonych przez Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych. Muszą znajdować się w czwartej i dziewiątej strefie, podczas gdy odmiany słonecznika plażowego mogą być uprawiane w dowolnym miejscu między strefą ósmą a dziesiątą.

Co się stanie, jeśli posadzisz słoneczniki zbyt blisko siebie?

Każdy ogrodnik może uprawiać słoneczniki w ciaśniejszych przestrzeniach, ale wyniki mogą wyglądać nienaturalnie, więc należy unikać maleńkich główek znajdujących się ogólnie na długich łodygach słonecznika. Im szerszy odstęp, tym krótsze łodygi i tym samym większe główki.

Co więcej, możesz je przerzedzić w określonym momencie, ale niektórzy specjaliści twierdzą, że zaleca się czekanie, aż rośliny osiągną wysokość sześciu cali, co dodaje więcej energii młodszej plantacji.

Ponieważ chcesz przerzedzać sadzonki, możesz położyć palec z każdej strony sadzonki, którą musisz zachować, układając glebę na miejscu, jednocześnie przeciągając otaczającą plantację drugą ręką. Może to nie być potrzebne, ale zawsze lepiej jest zachować bezpieczeństwo, niż w końcu tego żałować.

Co więcej, możesz również uzyskać ten burgundowy odcień ze swojego słonecznika, tuż przy łodydze, zwłaszcza jeśli jest otoczony zwykłą plantacją słonecznika w kolorze zielonym. Wskaźnikiem jest ten czerwonawy odcień przechodzący w ciemniejszy fiolet wraz z kwiatem. Niemniej jednak możesz również użyć żółtawych okazów kwiatowych z łodygami w kolorze burgunda.

Jeśli nie posadziłeś mieszanki, a szukasz stabilnego koloru, najlepszym rozwiązaniem jest ubijanie. Jeśli pochodzi z mieszanki, możesz napotkać wiele różnych wariantów wzrostu, a to może pozostać łatwiejsze, gdy plantacja trochę się zestarzeje.

Wniosek

Kiedy ogrodnicy powinni przesadzać słoneczniki, obejmuje również opiekę nad tymi wspaniałymi kwiatami. Jak tylko zostaną przeszczepione na zewnątrz, opieka powinna przebiegać bez problemów. Słoneczniki są jednym ze składników, które mogą się rozwijać w sezonie letnim.

Dopóki kwiaty są w pełnym słońcu przez co najmniej sześć godzin dziennie i regularnie je podlewasz, Twoja plantacja może rosnąć bez konieczności dalszej pielęgnacji. Co więcej, bez deszczu możesz podlewać kwiaty co najmniej raz w tygodniu i zwiększyć harmonogram podlewania, gdy kwiaty zaczną więdnąć.