Kiedy mogę rozpocząć uprawę nasion nagietka w tunelu foliowym?

Przed poznaniem spostrzeżeń na temat „kiedy mogę zacząć hodować nasiona nagietka w szklarni”, konieczne jest zapoznanie się z podstawami. Posiadanie tych nasion, które wyrosną na rośliny w twoich ogrodach lub tunelu foliowym, urozmaici twoją obecną kolekcję.

Czym są nasiona nagietka amerykańskiego?

Charakteryzujące się wysokimi wymiarami do 36 cali wysokości, amerykański nagietek jest wysokimi roślinami, chociaż hodowla spowodowała krótsze wysokości. Chociaż rośliny jednoroczne pochodzą z narodu meksykańskiego, można je również znaleźć w Afryce i na kontynencie amerykańskim. Krzykliwe jednoroczne są najodważniejsze i największe wśród takich nagietków.

Kiedy mogę rozpocząć uprawę nasion nagietka w tunelu foliowym?

Jednak amerykańskie nagietki mogą zależeć od hodowli, aby uzyskać tę wysokość. Jednak mają duże, w pełni podwójne kwiaty w odcieniach pomarańczy, złota i żółci.

Aby wyhodować nagietek amerykański, muszą dobrze rosnąć w pełnym słońcu na dobrze przepuszczalnej, wilgotnej glebie, ale mogą również tolerować suche warunki. Pamiętaj, aby wszczepić je na zewnątrz, gdy tylko minie niebezpieczeństwo mrozu. Miejsca na sadzonki muszą znajdować się w odległości od 10 do 18 cali.

Jak szybko można zacząć nasiona w szklarni?

Rozpoczęcie uprawy tych nasion zbyt wcześnie w pomieszczeniu może spowodować, że sadzonki staną się bardziej legginsy i związane z doniczką w momencie, gdy nadejdzie czas sadzenia na zewnątrz. Za późno, a zbiory mogą się opóźnić. Pamiętaj, aby posadzić nasiona, które kochają ciepło, wcześniej przeszczepy na zewnątrz i zimną glebę z temperaturami powietrza, które mogą szkodzić roślinom.

Na początek napełnij doniczki torfowe lub doniczki wilgotnymi starterami nasion. Zasiej nasiona w oparciu o wskazówki na opakowaniach, co wskaże wiele przewodników instruktażowych. Liczba nasion musi wynosić od dwóch do trzech nasion na głębokości ½ cala. Upewnij się, że przykryłeś nasiona ziemią i spryskaj je wodą.

Kiedy powinienem zacząć nasiona w Massachusetts?

Massachusetts, stan Bay, to tereny idealne pod ogrodnictwo, ale gdy używasz szklarni, istnieje kilka źródeł nasion w stanie. W kilku rejonach stanu ostateczna data przymrozków przypada na około 15 maja.

Policz liczbę tygodni od każdego warzywa do przesadzenia w swoim ogrodzie. Dzięki temu dowiesz się, kiedy powinieneś zacząć nasiona w pomieszczeniu. Nasiona roślin okopowych należy wysiewać bezpośrednio w ogrodzie.

Czas zależy od posiadanych nasion. Aby rozpocząć pracę z nasionami nagietka amerykańskiego, wykonaj następujące kroki.

 • Nieznacznie zwilż ziemię doniczkową. Umieść mieszankę doniczkową w wiadrze z wodą, dodając wodę do zwilżenia. Pomieszaj to.
 • Luźno napełniaj pojemniki, aby zrównać się z glebą. Unikaj pakowania tego w dół.
 • Zasadź większe nasiona, takie jak ogórek lub melon, w pojemniku, w którym wyhodujesz nasiona.
 • Następnie wciśnij trzy nasiona na głębokość ¼ cala do podłoża doniczkowego, przykrywając je mieszanką doniczkową.
 • Mniejsze nasiona, takie jak papryka i sałata, muszą być wysiewane w rzędach przed przesadzeniem lub przerzedzeniem, a także bezpośrednio wysiewane.
 • Podlewaj lekko ciepłą wodą. Upewnij się, że zarządzasz utrzymaniem roślin.

Jak zacząć nasiona w małej szklarni?

Następnie ważne jest również, aby dowiedzieć się, jak rozpocząć hodowlę nasion w małej szklarni, w ramach dyskusji na temat „Kiedy mogę zacząć hodować nasiona nagietka amerykańskiego w Massachusetts w szklarni?”

Czym początkowo jest mini szklarnia? Są mniejsze w porównaniu z resztą szklarni dostępnych na rynku. Mini szklarnie mogą różnić się wielkością od dwóch do około ośmiu metrów kwadratowych i są bardzo przydatne, zwłaszcza przy ograniczonej przestrzeni do uprawy, na przykład na podwórku.

Takie szklarnie pozwalają również wydłużyć sezon uprawy poza zwykłe ramy czasowe. Generalnie chroni sadzonki, gdy zmienia się temperatura otoczenia i spada poniżej zera. Tunel foliowy może również oszczędzać ciepło, dzięki czemu gleba pozostaje nawilżona, a tym samym chroni ogrodnictwo przed szkodnikami i innymi zwierzętami.

To także hartuje lub reguluje chwasty, aby rosły w ogrodzie. Korzyści z tych szklarni są ogromne, zwracając ceny, za które płacisz.

 • Aby zacząć sadzić nasiona w małej szklarni, na przykład nasiona nagietka amerykańskiego w Massachusetts, napełnij tacę lub doniczki w tunelu foliowym w zależności od instrukcji na mieszance doniczkowej. Następnie napełnij tacę centymetrem letniej wody, gdy wkładasz tacę do środka.
 • Pozwól glebie wchłonąć wilgoć przez 30 minut lub do momentu, gdy powierzchnia gleby będzie wilgotna, zanim usuniesz nadmiar wody z tac ociekowych.
 • Następnie zasiej nasiona roślin w przygotowanej mieszance na głębokość określoną w opakowaniu. Następnie posadź dwa nasiona w doniczce lub komórce do sadzenia, wysiewając nasiona w odległości około cala i umieszczając je w swoich mieszkaniach i tacach. W razie potrzeby spryskaj powierzchnię gleby wodą, aby zwilżyć ją po posadzeniu.
 • Ustaw osłonę tunelu foliowego bezpośrednio na tacy. Umieść tunel foliowy w miejscu, które otrzymuje pośrednie, a także jasne światło słoneczne, gdzie temperatura wynosi od 65 do 75 stopni Fahrenheita. Pokrycie musi być w stanie zatrzymywać wilgoć w glebie, więc nie wymaga podlewania do czasu wykiełkowania.
 • Następnie otwórz osłonę tunelu foliowego, gdy nasiona zaczną kiełkować, aby rozproszyła się kondensacja. Użyj małego patyczka lub ołówka, aby przytrzymać koniec przykrycia.
 • Podlej sadzonki, gdy powierzchnia gleby wyschnie. Wlej wodę do tacki ociekowej, aby gleba nasiąknęła wilgocią od dołu, a liście sadzonek nie przemokły, co prowadzi do choroby grzybiczej. Całkowicie zdejmij pokrywę tunelu foliowego, zanim sadzonki urosną wystarczająco wysokie, aby dotknąć plastiku.

Pora roku na sadzenie nagietków

Powinno być konieczne poznanie odpowiedniego momentu, nawet przy uprawie nasion nagietka amerykańskiego. Rolnik może być w stanie sadzić nasiona nagietka bezpośrednio na zewnątrz wiosną, po tym, jak na Twoim obszarze minie zagrożenie mrozem lub gdy nasiona w pomieszczeniu zaczną rosnąć około ośmiu tygodni po ostatnim mrozie.

Nasiona mogą zwykle kiełkować w ciągu czterech do 14 dni w temperaturze gleby do 75 stopni Fahrenheita. Możesz również rozpocząć przesadzanie sadzonek, gdy minie zagrożenie mrozem. Nagietki mogą kwitnąć od 45 do 50 dni po siewie, ponieważ kwitną aż do przymrozków.

Jeśli podobał Ci się nasz post na blogu, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o podstawach ogrodnictwa i szczegółach dotyczących zaawansowanego rolnictwa w tunelu foliowym. Kiedy mogę zacząć hodować nasiona nagietka w tunelu poliamidowym, odpowiedź powinna być teraz bardziej możliwa.