Jakie zioła dobrze rosną z bazylią

Jakie zioła dobrze rosną z bazylią, musisz wiedzieć o sadzeniu parami. Należą do nich rośliny i zioła, takie jak oregano, pietruszka i rozmaryn.

Bazylia, składnik kulinarny pochodzący z tropików kontynentu azjatyckiego, szczególnie w Azji Południowo-Wschodniej, jest rośliną, która ma kilka zastosowań leczniczych i ziołowych na całym świecie.

Jakie zioła dobrze rosną z bazylią

Możliwość wykorzystania przestrzeni w szklarniach wymaga wiedzy, które zioła świetnie pasują do upraw takich jak bazylia. Zaleca się uprawę i hodowlę w parach, ponieważ nie są to tylko mutualizm w ekosystemie, ale także przeniosą zbiory na zupełnie nowy poziom.

Co mogę zasadzić z bazylią?

Bazylia była używana w wielu przepisach w kuchni, na ogół są to pizze, sałatki i makarony. Jednak, aby być bardziej szczegółowym, dania takie jak smażona wołowina z zieloną fasolką i pomidorami, sałatka pomidorowa z ciepłym dressingiem bazyliowym, jasna i pikantna sałatka z makaronem z krewetek oraz letni bolończyk zawierają to zioło. Smak, niesamowity.

Zamiast kupować bazylię w sklepie spożywczym, w którym to przypadku będziesz musiał wydać ani grosza, możesz zdecydować się na uprawę bazylii bezpośrednio na swoim podwórku, aby zaoszczędzić na kosztach. Dodatkowo możesz dostosować sposób zbioru i tworzyć przepisy „od gospodarstwa do świeżości” bezpośrednio z ogrodu z tunelem foliowym.

Jednak nie wszystkie zioła lub rośliny nadają się do przebywania z bazylią w szklarni. Sadzenie towarzyszące bazylii wiąże się ze zrozumieniem cech rośliny uprawnej oraz tego, które rośliny mają cechy wspólne, a które mogą przeciwstawiać się jej wzrostowi.

Najlepsze rośliny z bazylią to:

  • Szparagi
  • Ogórecznik
  • Rumianek
  • szczypiorek
  • Oregano
  • Nagietki
  • Pieprz
  • Warzywa korzeniowe
  • Pomidory

Tymczasem do roślin, których należy unikać z bazylią, należą ogórki i koper włoski.

Co powinienem sadzić obok bazylii

Zioła i rośliny, takie jak pieprz, warzywa korzeniowe, szczypiorek, rumianek, ogórecznik i inne są idealne do bazylii. Przy sadzeniu towarzyszącym ogrodnik może łączyć cechy i elementy tych roślin, aby pomóc w lepszym wzroście. Istnieje wiele zalet, dla których warto obrać drogę w kierunku takiego podejścia.

Po pierwsze wiadomo, że sadzenie towarzyszące odstrasza szkodniki owadzie, takie jak meksykańskie chrząszcze fasoli, chrząszcze kapuściane, chrząszcze ogórki, muchy marchewkowe i ćmy kapuściane. Wiadomo, że te szkodniki nękają Twój ogród warzywny.

Jednak siła sadzenia w ten sposób odstraszy te szkodniki i posadzi je w pobliżu upraw, aby chronić je przed szkodnikami.

Po drugie, przyciągnie to pomocne owady lub zapylacze, takie jak biedronki i pszczoły, które zapewniają ogrodom dobry sposób na zapylanie tych roślin. Ogrodnicy uważają te rośliny za bardzo atrakcyjne dla owadów ze względu na magię zapylania.

Po trzecie, te metody poprawią zawartość składników odżywczych w glebie. Zwróć uwagę, że gdy rośliny rosną w uprawie, wydzielają składniki odżywcze z gleby, pozostawiając ogrodnikowi możliwość pracy nad uzupełnieniem składników odżywczych w glebie. W przypadku sadzenia towarzyszącego nie musisz robić tego cały czas, ponieważ możesz w to wierzyć lub nie, dobieranie składników odżywczych do gleby zajmie się parowaniem.

Po czwarte, sadzenie towarzyszące sprzyja szybszemu wzrostowi, dzięki czemu plony lepiej smakują po zebraniu. Kiedy rośliny rosną razem, uwalniają pewne chemikalia, które sprzyjają szybkiemu wzrostowi, co prowadzi do lepszego smaku, gdy są przetwarzane w przepisach.

Po piąte, oferują najlepszą okrywę gruntową. Rośliny, które rozprzestrzeniają się nisko nad ziemią, na przykład oregano, mogą służyć jako osłona gleby, chroniąca ją przed słońcem i zapewniająca chłód dla roślin, które tego wymagają.

Po szóste, rośliny uprawiane i uprawiane razem zapewniają sobie nawzajem potrzebny cień. Jest to sposób na wspólne hodowanie np. szparagów i cukinii oraz zapewnienie cienia przed ostrym światłem i zbyt dużym ciepłem słonecznym.

Po siódme, wspólne uprawianie roślin posłuży jako znaczniki, dzięki którym ogrodnicy będą mogli je zidentyfikować w szklarni. Ogrodnicy mogą zdecydować się na użycie roślin, które rosną szybciej, na przykład rzodkiewki, i łączyć je z tymi, które rosną wolniej, aby uzyskać dodatkową odmianę.

Jakie zioła dobrze rosną z bazylią: jakie zioła się rozprzestrzeniają?

Inną ważną lekcją, którą należy wiedzieć, jest to, jakie zioła rozprzestrzeniają się, gdy mówimy o uprawie bazylii. Co oznaczają te terminologie? Mówienie o ziołach, które się rozprzestrzeniają, oznacza omawianie roślin, które mogą zawładnąć ogrodem.

Innymi słowy, przejmują przestrzenie ogrodowe, takie jak winorośl, i wiedząc, że są one bardzo ważne, ponieważ chcesz zarządzać przestrzenią w szklarni. Oto one.

Nagietek

Nagietek jest również rośliną uprawną, która może rosnąć i przejmować ogród. Gdy kwitnie, ich kwiaty mają tendencję do wysychania podczas formowania nasion. Nieusunięcie główek nasiennych i kwiatów może spowodować ich odpadnięcie.

Koper

Jeśli masz koperek w ogrodzie, spójrz na te wskazówki. Łodygi kopru mogą być wyższe, niż można by nie zauważyć, kwiaty i inne części rośliny już przejmują przestrzeń.

Pietruszka

W takich sytuacjach jest więcej roślin do dyskusji. Jednak do najpopularniejszych w tej okolicy należy pietruszka. Ponieważ jest to roślina dwuletnia, pietruszka kwitnie tylko raz na dwa lata, ale mimo to łodyga kwiatowa może dorastać do czterech stóp wysokości, a nasiona są zdmuchiwane przez chwast i spadają w dowolnym miejscu w ogrodzie. W ten sposób po prostu kiełkują. Zarządzanie ogrodem jest ważne.

Jakie zioła dobrze sobie radzą w pełnym słońcu?

Zrozumienie, jakie zioła dobrze rosną z bazylią, pociąga za sobą zastanowienie się, jakie zioła dobrze sobie radzą w pełnym słońcu. Podobno istnieją zioła, które preferują pełne słońce bardziej niż jakakolwiek inna roślina.

Te zioła to rozmaryn, tymianek, trawa cytrynowa, mięta, szałwia, majeranek, szczypiorek i oregano.

Możesz zauważyć, że bazylia nie jest jednym z podanych przykładów, ale pojawi się na scenie, ponieważ wiele z tych ziół jest uważanych za idealne połączenie z bazylią, gdy sadzisz rośliny.

Twój najlepszy tunel foliowy z Krostrade.com

Aby zmaksymalizować potencjał roślin, które dobrze rosną z bazylią, odwiedź Krostrade.com i zobacz różne szklarnie oferowane przez firmę. Szklarnie są obecne, aby zapewnić idealną atmosferę i temperaturę dla twoich roślin, w tym bazylii.

Uprawa ziół, które dobrze rosną z bazylią, gdy pogrążysz się w technice sadzenia towarzyszącego, musi zapewnić Ci zasoby potrzebne do jak najlepszego wykorzystania tego. Dlatego odwiedź stronę internetową, aby zobaczyć swoje wybory z katalogu produktów. Mamy rynki na całym świecie, w szczególności w Ameryce Północnej i Europie.