Jakie są najlepsze jagody do uprawy we Włoszech?

Jeśli planujesz hodować własne drzewa owocowe, prawdopodobnie zastanawiasz się nad najlepszymi jagodami do uprawy we Włoszech. Kto nie chciałby uprawiać własnych drzewek owocowych? Oprócz cieszenia się świeżymi owocami uprawianymi bez użycia szkodliwych pestycydów i chemikaliów, możesz także zaoszczędzić trochę pieniędzy na wydatkach spożywczych, ponieważ będziesz mógł uprawiać własną żywność.

Jakie owoce najlepiej rosną we Włoszech?

Do drzew owocowych, które najlepiej rosną w Wielkiej Brytanii, należą jabłka (Sweet Sixteen, State Fair, Honeygold, Prairie Spy, Connell Red, Regent, Haralson i Keepsake); gruszki (Soczyste); wiśnie (Montmorency i Gold); nektarynki (Mericrest i Hardwired); śliwki (Toka i Pipestone); brzoskwinie (Madison, Autumn Star i Redskin); i morele (chińska i Goldcot).

Jakie są najlepsze jagody do uprawy we Włoszech?

Jeśli posadzisz go w pobliżu domu, większość ich odmian może przetrwać pogodę, która może wynosić do około -25 stopni Fahrenheita.

Czy truskawki dobrze rosną we Włoszech?

Tak, robią. Jeśli nie wiesz, truskawki są niezwykle łatwe w utrzymaniu, a właściciele uznają je za bardzo łatwe w uprawie.

Jakie są najlepsze jagody do uprawy?

Chociaż truskawki są najpopularniejszym wyborem do przydomowych ogródków, nie żyją dłużej niż porzeczki, jagody i maliny.

Co mogę teraz sadzić we Włoszech?

Jeśli planujesz teraz uprawiać ogród kwiatowy, możesz zacząć sadzić tulipany, hiacynt, bratki, alyssum, lwia paź, żonkil, ozdobne tęczówki jarmużu. Jeśli masz na myśli ogród warzywny, możesz posadzić fasolę, ogórki, jarmuż, sałatę, groszek, rzodkiewki i szpinak. Z jagód możesz sadzić truskawki, jagody, jeżyny, żurawiny i winogrona.

Czy sadzenie w tunelu foliowym to świetny pomysł?

Tak, wypróbowanie sadzenia w tunelu foliowym jest doskonałym pomysłem, ponieważ pozwala stworzyć i utrzymać optymalne środowisko pracy roślin. Dodatkowo będziesz mieć swoją prywatną tropikalną oazę wypełnioną zdrowymi i kwitnącymi roślinami. Aby dać ci jasne wyobrażenie o pięknych zaletach ogrodnictwa w tunelu foliowym, sprawdź to:

Twoje rośliny mogą cieszyć się idealnymi warunkami wzrostu

Być może najlepszą rzeczą w uprawie roślin w tunelu foliowym jest możliwość kontrolowania środowiska ich uprawy. W przeciwieństwie do tradycyjnego ogrodnictwa na świeżym powietrzu, w którym rośliny są na łasce Matki Natury, ogrodnictwo w tunelu foliowym pozwala utrzymać temperaturę i wilgotność na stałym poziomie. Bez względu na pogodę na zewnątrz będziesz mógł wyhodować swoje rośliny do maksymalnego potencjału.

Możesz chronić swoje rośliny przed szkodnikami i drapieżnikami

Możesz łatwo kontrolować, co wchodzi lub wychodzi z Twojej szklarni. Ponieważ tunel foliowy jest bezpieczną obudową, zapobiega niszczeniu roślin przez niszczycielskie owady. Te pluskwy mogą obejmować mszyce, gąsienice, stonki ziemniaczanej, larwy kapuściane, mszyce i meksykańską pchełkę.

Oprócz robaków, drapieżników, takich jak szopy, lisy, jelenie, wiewiórki, króliki i krety, które można łatwo powstrzymać.

Nie musisz się martwić trudnymi warunkami pogodowymi

Kolejną niesamowitą rzeczą związaną z konfigurowaniem własnego tunelu foliowego jest fakt, że nie musisz się martwić o bezpieczeństwo roślin w przypadku burzy, ulewnego deszczu, silnych wiatrów, śniegu, gradu, a nawet przedłużających się okresów suszy. Tunel foliowy posłuży jako warstwa ochronna dla Twoich delikatnych roślin.

Możesz przedłużyć sezony wegetacyjne

Ponieważ możesz kontrolować ciepło i wilgoć w szklarni, wydłuży to sezon wegetacyjny i będziesz mógł prowadzić produkcję poza sezonem. Oznacza to, że jesienią możesz mieć truskawki.

Możesz sadzić, co chcesz

Kolejną niesamowitą rzeczą w nieuprawianiu roślin na zewnątrz jest to, że możesz uprawiać dowolną roślinę, którą lubisz. Nie ma nawet znaczenia, czy uprawiasz rośliny w pomieszczeniu, czy na zewnątrz, czy pochodzą one z Twojej okolicy, czy nie. Wyobraź sobie szeroką gamę warzyw, owoców, kwiatów i ziół, które możesz uprawiać!

Możesz uprawiać własne jedzenie

Uprawa własnej żywności jest zdrowsza, ponieważ masz możliwość powstrzymania się od używania szkodliwych chemikaliów i pestycydów. Oznacza to również swobodny dostęp do świeżych produktów przez cały rok i zaoszczędzenie większej ilości pieniędzy na rachunkach spożywczych.

Nie ma potrzeby projektowania krajobrazu

Problemy z zagospodarowaniem terenu są jednym z głównych powodów, dla których początkujący ogrodnicy zniechęcają się lub decydują się zrezygnować. Wymyślenie projektu, który spełnia funkcjonalne i estetyczne aspekty projektu, nie jest łatwe. Na domiar złego proces kształtowania krajobrazu może również kosztować sporo grosza.

Dzięki ogrodnictwu w tunelu foliowym można całkowicie porzucić krajobraz. Obudowy te są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach, a ich projekt można łatwo dostosować do własnych potrzeb.

Będziesz mieć swoje potrzeby ogrodnicze w jednym miejscu

Posiadanie własnego tunelu foliowego oznacza wyeliminowanie potrzeby budowania szopy ogrodowej. Może zapewnić wystarczającą ilość miejsca do przechowywania gleby, nasion, przenośnych zraszaczy, węży, grabi, łopat, kosiarek i innych narzędzi i sprzętu ogrodniczego. Pozwala to cieszyć się wygodą i zaoszczędzić trochę miejsca.

Końcowe przemyślenia na temat najlepszych jagód do uprawy we Włoszech

Niezależnie od tego, czy planujesz zamienić swoje weekendowe hobby ogrodnicze w pełnoetatową pasję, czy jesteś początkującym ogrodnikiem, który wciąż próbuje nauczyć się podstaw, wiedz, że najlepsze jagody do uprawy we Włoszech można osiągnąć dzięki ogrodnictwu w tunelu foliowym. Pieniądze wydane na zakup własnego tunelu foliowego są tego warte.