Jaki rozmiar tunelu foliowego powinienem kupić?

Możesz zapytać, jaki rozmiar tunelu foliowego powinienem kupić?

Cały świat został dotknięty COVID-19; Myślę, że ty też jesteś jednym z nich. I nikt nie jest zwolniony z tej pandemii. A gdzie możesz dostać jedzenie, kiedy to się stanie?

Jaki rozmiar tunelu foliowego powinienem kupić?

Oczywiście można go kupić w lokalnych supermarketach. Nikt nawet nie spodziewał się, że będą niedobory żywności, co gorsza, i skażenia.

To zdecydowanie dobra rzecz, jeśli masz apolytunnelat w domu; możesz po prostu wybrać owoce lub warzywa na swoim podwórku.

Podstawy przy wyborze szklarni

Jaki rozmiar tunelu foliowego powinienem kupić?

Najlepszą radą jest powrót do podstaw. Zacznij uprawiać swoją żywność. To nie jest skomplikowane. Nie tylko to, ale jest też o wiele bardziej rześkie i świeższe niż cokolwiek, co można dostać w jakimkolwiek supermarkecie.

Po pierwsze, trzeba wejść do sieci i kupić niezawodną szklarnię. Tam możesz uprawiać świeże produkty.

Oto tylko niektóre, które możesz mieć:

(truskawka, truskawka, jeżyna, agrest, malina, fasolka szparagowa, pomidorki koktajlowe, pomidory śliwkowe, pomidory wołowe, kapusta, sałata, cukinia, ogórki, kolendra z pietruszki, szczypiorek, marchew, cebula, por, arbuz, spadzi, melon, dzwonek papryka, papryka włoska, bakłażan, brokuły, kalafior itp.)

Zanim kupisz szklarnię, powinieneś wiedzieć, jakiego rodzaju tunelu foliowego powinieneś szukać i czego się po nim spodziewać, aby działał najskuteczniej dla Ciebie i Twojej rodziny.

Dlaczego nawet rozważać szklarnię

Możesz uprawiać żywność pod gołym niebem; jednak przy dzisiejszych wahaniach klimatu i pogody będziesz bardzo zniechęcony w 95% przypadków.

To, co daje tunel foliowy, to pewność otrzymania produktu i nie tylko; porozmawiamy o tym nieco później.

Twoja szklarnia musi być przygotowana do wytrzymania wiatru z prędkością 20 mil na godzinę i dlatego musi być zakotwiczona do ziemi. Nie trzeba go przykręcać ani mocować do podłoża. Istnieją kotwy śrubowe, które możesz samodzielnie zainstalować w ciągu 5 minut. W zależności od wielkości szklarni będziesz potrzebować co najmniej czterech takich kotwic.

Drugi przedmiot, którego będziesz musiał szukać, znajduje się w szklarni i jest tym, czym jest pokryta.

Rodzaje okładek

Istnieją szklarnie pokryte folią szklaną, poliwęglanową, polipropylenową i polietylenową.

Szklane szklarnie są zbyt drogie i nie są potrzebne, zwłaszcza do uprawy hobbystycznej.

Poliwęglan jest również bardzo drogi i mało wydajny, ponieważ poliwęglan nie przepuszcza dużo światła słonecznego.

Istnieją szklarnie wykonane z polipropylenu, w większości w kolorze zielonym. Przeczytaj o wpływie polipropylenu na organizm człowieka w artykułach opublikowanych przez państwowe uniwersytety Cornell i Pen.

Język samolotowy, polipropylen używany w uprawie i stosowany w każdym przetwarzaniu żywności, jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia, z możliwymi konsekwencjami raka.

Najbardziej wydajna osłona dla każdej szklarni

Pamiętaj, aby ogólnie uprawiać produkty; potrzebne są cztery warunki: promieniowanie słoneczne, temperatura zewnętrzna PONAD 0C lub 33 F, woda i powietrze.

Tak więc teraz ustaliliśmy, że poszukujemy konstrukcji pokrytej folią polietylenową, kotwionej do podłoża za pomocą stalowych kotew, głównie rur. Konstrukcja może być wykonana z drewna lub rur (drążona stal); jednak najlepszy jest wykonany z rurek.

Jest to wstępnie ocynkowana rura o średnicy około 1″, 25mm. Kupując ją w Internecie, poszukaj specyfikacji średnicy rur, która jest kluczowa.

Twój tunel foliowy również musi mieć plastikowe lub metalowe klipsy do mocowania folii do ramy oraz specjalną sprężynę suwakową do przytrzymywania folii i zacieru, aby wpuścić powietrze.

Twój tunel foliowy powinien mieć co najmniej jedne drzwi, jeśli są małe, najlepiej dwa, jeśli są średnie lub większe. Najlepiej również, aby po bokach miały otwory; te szklarnie są zimnymi, wielosezonowymi szklarniami. Można tam uprawiać, aby produkować w nich kilka razy w ciągu sezonu.

Szklarnia nie musi być ładna; jednak musi być skuteczne.

Rozmiar tunelu foliowego do kupienia

Piękne szklarnie na koniec dnia nadają się do przechowywania kwiatów i przechowywania rowerów.

Porozmawiajmy teraz, jak dużego tunelu poliamidowego potrzebuje twoja rodzina.

Według brytyjskiej akademii nauk organizm ludzki musi spożywać około siedmiu porcji warzyw i owoców dziennie. Te siedem porcji stanowi około 3,5 funta lub 1,4 kg.

Średnio, gdy nauczysz się, jak to zrobić dobrze, twój tunel foliowy dostarczy ci około 3,7 funta produktu ze stopy kwadratowej rocznie.

Tak więc dla jednego członka rodziny będziesz potrzebować 346 stóp kwadratowych przestrzeni tunelu foliowego.

Koszt uprawy któregokolwiek z produktów nie powinien kosztować więcej niż 0,1 USD za funt, jeśli robiłeś to sam każdego dnia, spędzając tylko około godziny dziennie.

Na przykład:

Masz czteroosobową rodzinę, więc będziesz musiał wyhodować 5108 funtów produktów w ciągu sezonu, podziel tę liczbę przez 3,7, więc będziesz potrzebować około 1380 stóp kwadratowych podłogi tunelu foliowego lub około 155 metrów kwadratowych szklarni.

Możesz mieć jedną strukturę lub cztery; wybór należy do Ciebie.

Uważamy, że struktura wysokiej jakości nie powinna kosztować więcej niż 5,5 USD za stopę kwadratową. Budynek ten będzie amortyzowany przez co najmniej 15 lat; wystarczy wymienić tylko folię, która jest łatwo dostępna i niedroga.

Tak więc szklarnia będzie cię kosztować około 0,36 centa rocznie za stopę, ale jeśli dodasz nasiona i zmienisz folię, nie powinieneś przekroczyć szacowanej ceny 0,1 centa za funt produktu rocznie.

Teraz na pewno wiesz, skąd pochodzi ten produkt, sam go uprawiasz. Możesz je zjeść na świeżo, możesz i poświęcić, wysuszyć lub zamrozić. Nadal będziesz spełniał wymagania Brytyjskiej Akademii Nauk.

To okładka!

Teraz jesteś w pełni chroniony przed COVID-19 lub innymi wirusami. Będziesz zdrowy, sprawny psychicznie i fizycznie.

Jeśli odpowiedziałeś na to pytanie „jaki rozmiar tunelu foliowego powinienem kupić?”, możesz uzyskać najlepszy wybór. Dzięki temu możesz sadzić wiele roślin, które chcesz, i jesteś przygotowany na każdą sytuację.