Jaki kolor światła byłby najlepszy do uprawy roślin w tunelu foliowym?

Jaki kolor światła byłby najlepszy do uprawy roślin w szklarni? Światło więcej niż jednokolorowe byłoby najlepsze lub najbardziej odpowiednie dla twoich pięknych roślin rosnących w szklarni; te kolory to niebieski i czerwony.

Nie są to jednak jedyne kolorowe światła, jakie mogą mieć Twoje rośliny. Niebieskie i czerwone są najlepszymi kolorami światła do uprawy zdrowych roślin w tunelu foliowym, ponieważ są one zbliżone do widm, których często używają rośliny.

Jaki kolor światła byłby najlepszy do uprawy roślin w tunelu foliowym?

Dodatkowo Twoje rośliny mogą również wykorzystywać trochę zielonego i żółtego światła. Więc jaki kolor światła byłby najlepszy do uprawy roślin w szklarni? Dowiedzmy się!

Kolorowe światło dla twoich roślin

Jako ogrodnik należy pamiętać, że rośliny będą dobrze rosły przy większości kolorów świateł. Ilość lub intensywność każdego koloru będzie większym decydującym czynnikiem niż kolor światła używanego przez rośliny.

Ogrodnik jest odpowiedzialny za zapewnienie i monitorowanie prawidłowego koloru światła podczas uprawy roślin w szklarni, oprócz innych warunków, takich jak temperatura.

Kontrola nad otoczeniem szklarni jest jej zaletą, ponieważ możesz stworzyć otoczenie odpowiednie dla swoich roślin niezależnie od lokalizacji lub pogody, w której się znajdujesz doświadczanie.

 

Najlepsze kolorowe światło do uprawy roślin

Jaki kolor światła byłby najlepszy do uprawy roślin w szklarni? Ogrodnicy często wybierają zielone, żółte i pomarańczowe światła do uprawy roślin w szklarni, sądząc, że te kolory pochodzą z tego samego spektrum, jakie daje słońce.

Staramy się naśladować idealne warunki wymagane przez rośliny do optymalnego wzrostu w szklarni.

Najnowsze badania pokazują, że aktywność fotosyntetyczna Twoich roślin w rzeczywistości obejmuje częstotliwości niebieskiego i czerwonego widma.

Jeśli chcesz mieć piękny i zdrowy plon, użyj czerwonego i niebieskiego światła, ponieważ te kolory pochłaniają maksimum chlorofilu, co jest korzystne dla roślin.

Musisz jednak również zrozumieć, że istnieją różne rodzaje świateł i kolorów, których możesz użyć w tunelu apoliamidowym do uprawy kwitnących roślin.

Podczas gdy niebieski i czerwony są najlepszymi kolorami do uprawy tych roślin, światło LED o pełnym spektrum będzie idealną opcją do uprawy roślin w szklarnia.

 

LED w porównaniu do świetlówek

Jaki kolor światła byłby najlepszy do uprawy roślin w szklarni? Kiedy używasz żarówki fluorescencyjnej, emituje ona niebieskie światło, które pomoże ci uzyskać bardziej krzaczaste rośliny.

Żarówki fluorescencyjne są również doskonałe do wysiewu roślin, ponieważ nie wydzielają zbyt dużo ciepła, co jest bardzo ważne podczas pielęgnacji Twoje rosnące rośliny w szklarni.

Jeśli zdecydujesz się na świetlówkę, aby zapewnić wzrost roślinie, możesz wybrać między ciepłą bielą a chłodną bielą (z większą ilością niebieskiego koloru ).

Ale światła LED, bardziej energooszczędne i trwałe, wykorzystują długości fal, których nie używają żarówki fluorescencyjne.

Ponadto właścicielowi, rolnikowi lub ogrodnikowi łatwiej jest wybrać rzeczywiste spektrum kolorów ze światłami LED, którego nie zapewniają żarówki fluorescencyjne .

Mając to na uwadze, poniższe informacje omówią każdy kolor i jego odmienny wpływ na Twoje piękne rośliny, gdy rosną w szklarni.

 

Kolor niebieski

Podczas gdy ogrodnicy używają niebieskiego światła, zawsze pamiętaj, że należy położyć nacisk na mieszanie go z innymi widmami lamp.

Niektóre rośliny mogą odczuwać niekorzystne skutki niebieskiego światła, takie jak zahamowanie wzrostu, ponieważ wpływa ono na kolor, akceptację energii i grubość liści Twoje rośliny.

Minimalna intensywność niebieskiego światła jest wystarczająca, aby pomóc roślinom osiągnąć dojrzałość i tempo wzrostu oraz zminimalizować ich całkowitą utratę wody.

 

Kolor czerwony

Kolejny wpływowy kolor światła do uprawy twoich roślin w apolytunnelis red. Spektrum kolorów czerwony działa lepiej, jeśli połączy się go z niebieskim, aby na pewno uzyskać dobrze rozwinięte i zdrowe rośliny.

Kolor czerwony jest pomocny w rozwoju roślin, ponieważ odgrywa ogromną rolę w kiełkowaniu nasion, ekspansji liści i łodyg oraz podczas kwitnienia etapy twoich roślin.

 

Zielony kolor

Wśród wyjątkowego i pięknego spektrum kolorów, ogrodnicy mają tendencję do ignorowania koloru zielonego dla ich światła, ponieważ ma on najmniejszą wydajność.

Jednak według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Stanowym Michigan kolor zielony jest nadal przydatny w fotosyntezie i strukturze rosnących roślin, zwłaszcza w szklarnia.

Zielone światło pomaga wszystkim szklarniom z grubymi zadaszeniami, dzięki czemu liście pozostające w dolnej części nadal otrzymują wystarczającą ilość światła uczestniczyć w fotosyntezie.

 

Natężenie światła vs. Kolor światła

Tak, intensywność światła jest ważniejsza niż kolor światła podczas uprawy roślin w szklarni. Oprócz poznania widm kolorów, ważne jest, aby zwrócić uwagę na następny krok, którym jest uświadomienie sobie znaczenia intensywności światła podczas zdrowej uprawy roślin w szklarni.

Ogólnie rzecz biorąc, im wyższy poziom natężenia światła dla twoich roślin, tym wyższy będzie współczynnik fotosyntezy.

Pamiętaj, że dodanie światła do uprawy w tunelu foliowym ma kluczowe znaczenie, ponieważ przeszklenie tunelu foliowego zmniejsza ilość światła dostępnego przez rośliny do fotosyntezy.

 

Wniosek

Utrzymanie optymalnych i idealnych warunków w tunelu foliowym może być dla niektórych wyzwaniem, ale nadal jest bardzo osiągalne dla wszystkich.

Oprócz odpowiednich warunków i temperatur potrzebnych w szklarni, pamiętaj, że połączenie niebieskiego i czerwonego światła jest najlepsze dla twoich rosnących roślin, ponieważ te kolory są najważniejsze dla wzrostu, stabilności i struktury Twojej rośliny.

Każdy kolor ma inną, ale równie istotną rolę dla zdrowia rośliny, dlatego ważne jest poznanie ilości lub intensywności światła dla każdego koloru Twoje rośliny będą potrzebne podczas uprawy w szklarni.

Niemniej jednak, jaki kolor światła byłby najlepszy dla świecących roślin w tunelu apoliamidowym, zależy od rośliny lub od Ciebie. Dziękujemy za przeczytanie i mamy nadzieję, że ponownie nas sprawdzisz!