Jaki jest najlepszy system hydroponiczny do uprawy dyni w tunelu foliowym w zimie?

Jaki jest najlepszy system hydroponiczny do uprawy kabaczka foliowego zimą? Poniższe akapity mogą być techniczne, ale dzięki zwięzłym i wyczerpującym szczegółom na temat tych systemów możesz mieć uprawy do squasha, których szukasz.

Systemy hydroponiczne są popularne w ogrodnictwie, ponieważ są to sposoby na pominięcie gleby, zastąpienie rośliny innym materiałem wspierającym korzenie i umożliwienie uprawy roślin w wodzie bogatej w składniki odżywcze. Będziesz potrzebować słodkiej wody, wsparcia dla korzeni, tlenu, światła i składników odżywczych.

Jaki jest najlepszy system hydroponiczny do uprawy dyni w tunelu foliowym w zimie?

Jak uprawiać squasha w szklarni

To jest Twój przewodnik krok po kroku dotyczący uprawy dyni w szklarni. Właśnie tutaj możesz zacząć wysiewać nasiona swojej dyni od końca marca do maja. Będziesz musiał zacząć nasiona od mniejszych doniczek, zwykle o grubości czterech cali, z nasionami w każdej z doniczek. Umieść nasiona na głębokości około cala, całkowicie przykrywając je ziemią, dokładnie podlewając rośliny.

Przestrzeń jest czynnikiem, który musisz wziąć pod uwagę podczas uprawy squasha. Zapewni ci sześć łodyg wyrastających z dużych, centralnych korzeni, z szerokimi liśćmi wypełniającymi przestrzenie tak bardzo, jak to możliwe.

Uprawy dyni mogą dobrze się rozwijać w miejscach nasłonecznionych, osłoniętych w ciepłej glebie, a tunel foliowy jest dla nich idealny. Możesz dostosować tę formułę: posadź sadzonki na podwyższonych grządkach, gdzie mają własne przestrzenie do wzrostu, i mogą one zapewnić Twoim roślinom możliwość wzrostu, ponieważ liście dyni mogą być jednocześnie inwazyjne.

Oprócz przestrzeni ważną rolę odgrywa również gleba. Jakość robi dużą różnicę, więc upewnij się, że nasiona mają odpowiednią jakość gleby, najlepiej zmieszanej z bogatym kompostem, oraz pH około 6,8 przed siewem i przenoszeniem sadzonek.

Co powinienem umieścić w Mypolytunnel zimą?

Zimą istnieje wiele potencjalnych roślin i upraw, które można ewentualnie uprawiać. Praca w gospodarstwie również będzie bardzo emocjonująca, ponieważ zbierasz deszczówkę do nawadniania, budujesz glebę wzbogaconą próchnicą, a na zimę siejesz międzyplony, w tym bób.

A jeśli jesteś osobą, która nie chce sadzić bezpośrednio na podłodze szklarni, możesz zamiast tego uprawiać warzywa w workach lub doniczkach swojej mieszanki. Po pierwsze, cebula może rosnąć pod starą winoroślą szklarni lub szklarni.

Najlepsze wybory wśród upraw ozimych to:

Marchew

Znana jako doskonała zdrowa żywność, marchewki są smaczne, pożywne i chrupiące. Rośliny są doskonałym źródłem beta-karotenu, potasu, przeciwutleniaczy, witaminy K1 i innych. Mają też mnóstwo korzyści zdrowotnych i są przyjazne dla utraty wagi. W połączeniu z niższym poziomem cholesterolu i poprawą zdrowia oczu marchewki są zabawne, gdy jest częścią każdej kuchni.

Buraki 

Tymczasem buraki to buraki, które są nie tylko popularnymi warzywami, ale także słynnymi składnikami kuchni na całym świecie. Są naładowane niezbędnymi minerałami i witaminami, a także związkami roślinnymi, a wiele z nich ma nawet właściwości lecznicze.

Scalony

Z drugiej strony szalotka to młoda cebula potocznie nazywana dymką i zieloną cebulką. Są one wykonane z białej podstawy, która nie rozwinęła się w pełni w długie łodygi zielonego koloru lub cebulki. Przypominająca szczypiorek cebula ma zielone i białe części wykorzystywane w przepisach i spożywane w postaci ugotowanej lub surowej.

Rukola

Pieprzny charakter rukoli to coś, czego nigdy nie można przegapić. Charakterystyczny zielony smak pochodzi z regionu Morza Śródziemnego i jest znany jako rukola sałatkowa, rzeżucha włoska i rukola. Są wzbogacone między innymi w wapń, potas, kwas foliowy, witaminę C, witaminę K i witaminę A.

Maszyna

Sztuka uprawy w tunelu foliowym polega na znajomości roślin, które są idealne dla danej struktury. Inaczej znana jako „sałata jagnięca” lub „sałatka kukurydziana”, mache rośnie najlepiej w łagodnych lub zimnych warunkach pogodowych, takich jak zima. Aby dobrze je posadzić, należy unikać siewu, jeśli temperatura gleby przekracza 20 stopni Celsjusza. Kiedy są wyższe niż 21 stopni Celsjusza, nasiona mają tendencję do usypiania.

Pietruszka

W szklarniach pietruszka może dojrzewać maksymalnie 12 tygodni po posadzeniu. Liście mogą być oderwane od gałęzi, zapewniając wyrośnięte łodygi, aby podtrzymać zioło, i podczas gdy korona ma tendencję do inicjowania dalszego wzrostu, możesz zacząć rzucać te z zewnątrz, gdy pracujesz do wewnątrz.

Kale

Zimą w tunelu foliowym można uprawiać więcej roślin. Te rośliny jarmużu dobrze sobie radzą z 18 calową przestrzenią między roślinami. Możesz zacząć układać dwa rzędy roślin w czasie międzyplonów lub wypełniając przestrzenie między roślinami cebulą, boćwiną lub szpinakiem. Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca w ogrodzie, jarmuż jest idealnym warzywem w pojemnikach o nasłonecznionym miejscu.

Co mogę uprawiać w nieogrzewanej szklarni?

Co to jest nieogrzewana szklarnia?

Nieogrzewaną szklarnię można wykorzystać do uprawy zieleni w okresie zimowym, zaczynając od cieplejszych roślin jednorocznych, następnie rozmnażanie bylin krajobrazowych i osłanianie delikatnych plantacji przymrozków z zimowym chłodem.

Oprócz sałaty i szpinaku, w tych nieogrzewanych szklarniach możesz uprawiać warzywa, takie jak brokuły i kapusta.

Co możesz uprawiać w takich szklarniach?

Uprawy, które mogą przetrwać mrozy i mrozy to buraki, marchew, rzodkiewka i rzepa. Możesz również uprawiać czosnek i cebulę w sezonie bez żadnych wpadek. Istnieje jednak kilka innych możliwości poza zwykłymi warzywami korzeniowymi.

Jaki jest najbardziej wydajny system hydroponiczny?

Mówi się, że hydroponika aeroponiczna jest uważana za najbardziej wydajną spośród pozostałych. Uprawa warzyw wiąże się z innowacjami z tych systemów, a także z uprawą kwiatów i owoców. Dzięki tym systemom zużycie pestycydów i chemikaliów, a także utrata wody mają zostać zredukowane o ponad 90 procent.

W tych systemach hydroponicznych stosuje się zamgławianie, aby dostarczyć składniki odżywcze do korzeni. W przeciwieństwie do innych systemów, korzenie nie są zalewane wodą i pozostawiane do wyschnięcia między karmieniami.

Jaki jest najlepszy system hydroponiczny do uprawy kabaczka foliowego zimą? Zamknięte systemy umożliwiają powrót wody do zbiornika retencyjnego, eliminując w ten sposób parowanie wody odżywczej. System powtarza się w regularnych rytmach.