Jaką temperaturę rozpocząć sadzenie w tunelu foliowym?

Tunel foliowy może być oazą marzeń rolnika. Jaka temperatura rozpocząć sadzenie w tunelu apolimerowym kluczowa dla rozwoju rośliny. To miejsce, w którym możesz stworzyć idealne środowisko, w tym wygodne drzwi i funkcje zamykane na klucz, aby utrzymać rzeczy w najlepszych warunkach. Pozwalają one hodować większe rośliny dla całej rodziny.

Biorąc to pod uwagę, należy znać odpowiednią temperaturę do rozpoczęcia sadzenia w tunelu foliowym. Temperatura, wraz z różnymi innymi wskaźnikami, będzie miała kluczowe znaczenie dla zapewnienia roślinom odpowiednich poziomów, których potrzebują, aby mogły wyrosnąć na piękne produkty.

Jaką temperaturę rozpocząć sadzenie w tunelu foliowym?

Jaka temperatura jest najlepsza dla szklarni

Jaka temperatura rozpocząć sadzenie w apolytunnelis najwyżej około 85 stopni Fahrenheita. Oczywiście pojawią się poprawki ze względu na różnice między roślinami. Ogólna zasada – musisz być w stanie utrzymać stałą temperaturę.

Jaką temperaturę możesz rozpocząć sadzenie

Przede wszystkim szklarnie muszą być w stanie wykorzystać energię słoneczną lub energię słoneczną, aby móc ogrzewać wewnętrzne otoczenie. Jednak niektóre mogą mieć dodatkowe źródła ciepła zasilane z innych źródeł, w tym grzejniki elektryczne i gaz. To podobnie, w porządku.

Podobnie jak w twoich samochodach, wnętrze budynku może szybko nagrzać się do ponad 100 stopni Fahrenheita w ciepłe, słoneczne dni, więc to, czego potrzebujesz, aby regulować temperaturę, musi być na miejscu, w przeciwnym razie ryzykujesz śmierć roślin. Zawsze pracuj w najlepszym interesie swojego ogrodu.

Otwory wentylacyjne muszą być również ustawione w szklarniach, może to być górny otwór wentylacyjny otwierający właz w suficie lub boczne otwory wentylacyjne, które mogą wyrzucać gorące powietrze, wprowadzając chłodniejsze powietrze. Możesz zdecydować się na użycie otworów wentylacyjnych z operacjami automatycznymi lub ręcznymi.

Ręczne otwory wentylacyjne są zwykle tańsze, ale pamiętaj, że musisz otwierać i zamykać otwory wentylacyjne lub otwierać drzwi w ciągu dnia i zamykać je w nocy. Niektórzy ludzie i osoby uważają, że pozostaje to kłopotliwe, a także dla tych, którzy pracują na zewnątrz w ciągu dnia.

Tutaj możesz wykorzystać systemy automatyczne. Współpracują z czujnikami, które zapewnią idealny zakres temperatur, w którym musisz kultywować. Zmieniają się automatycznie zgodnie z wymaganiami środowiska, biorąc pod uwagę zmiany we wzorcu pogody.

Czy Apolytunnel może uzyskać za dużo słońca

Aby odpowiedzieć na pytanie, czy do tunelu polifoliowego dociera zbyt dużo światła słonecznego, należy wiedzieć kilka istotnych wskazówek. Światło słoneczne ma kluczowe znaczenie dla utrzymania dobrego zdrowia rośliny.

Roślina nie może rosnąć bez słońca; nie ma na to dwóch sposobów. Bez słońca twoje nasiona nigdy nie wyrosłyby z gleby, nie mówiąc już o rozwoju i produkcji.

Wykorzystywanie energii słonecznej

Szklarnie są również obecne, aby wykorzystać energię słoneczną na wyższych poziomach. Zazwyczaj są one wykonane z przezroczystego lub szklanego plastiku, ale można też znaleźć inne zestawy materiałów. Dzięki takiej konfiguracji rolnik może pozwolić, aby do szklarni wszedł optymalny poziom światła słonecznego.

Gdy słońce wchodzi, zamienia się w ciepło, gdy uderza w ziemię lub rośliny w szklarni. Ponieważ te konstrukcje są uszczelnione, ciepło może przez chwilę trwać i ogrzewać powietrze. Z tych korzyści możesz skorzystać w chłodniejszych miesiącach.

Popołudniowe światło słoneczne

Jakie znaczenie ma teraz popołudniowe światło słoneczne podczas sadzenia w szklarni? Szczególnie przydatne w okresie letnim, może to być intensywne dla roślin z tunelu foliowego, ponieważ pokryta szkłem pozwala pośredniemu światłu uszkadzać i uderzać rośliny.

Aby zrównoważyć wszystko, możesz założyć drzewa liściaste po zachodniej stronie szklarni, coś w rodzaju elementów przestrzeni orientalnej, lub zainstalować filtry w baldachimie, aby zimowe światło i jesień przenikały przez gałęzie, aby zapewnić ciepło, gdy temperatura krople. Ten system sterowania pozwala zarządzać ekspozycją na światło w szklarni.

Jaka temperatura jest za niska dla roślin?

Rośliny mogą również odczuwać chłód w powietrzu i mogą nie być dobre dla ich wzrostu. Nie chcesz, aby zbyt niska temperatura miała wpływ na Twój produkt. Zwróć uwagę, że rośliny mają tendencję do zamarzania, gdy temperatura wynosi 28 stopni Fahrenheita przez pięć godzin.

Od tej reguły są jednak wyjątki. Biorąc pod uwagę delikatne nowe liście sadzonek, mogą one porzucić swoją formę, gdy temperatura spadnie do 33 stopni Fahrenheita. Sytuacje mogą różnić się od roślin tropikalnych, ponieważ mają różne progi niskich temperatur.

Jeśli przewidujesz temperatury niższe niż 32 stopnie Fahrenheita, podejmij działania i chroń swoje rośliny. Mówi się, że nawet 28 stopni Fahrenheita może być destrukcyjny dla twojej plantacji i roślinności.

Zarządzanie, zgodnie z mrozem, jest niezbędne w przypadku delikatnych roślin, takich jak begonie, niecierpek, pelargonie, papryka i pomidory.

Czy rośliny mogą wyzdrowieć z szoku zimna?

W szklarni również panują zmieniające się klimaty. Jeśli widzisz, że szok zimna uszkadza twoje rośliny, jako odpowiedzialny rolnik, nie panikuj. Istnieją kroki, które należy wykonać, aby poradzić sobie z tym problemem w sposób śpiewający.

Po pierwsze, radzimy usunąć roślinę i przenieść ją w cieplejsze miejsce tak szybko, jak to możliwe. Zabierz je do domu i natychmiast rozpocznij przygotowania do zimowych przygotowań. Zostaw je w okolicy i zapewnij im ciepło. Rośliny te są odporne, ale po uszkodzeniu mogą szybko umrzeć lub odpaść. Pełne wyzdrowienie może potrwać kilka miesięcy, ale wracają z należytą starannością.

Powiedziawszy to, sprawdzenie temperatury w szklarni, aby upewnić się, że te rośliny rosną prawidłowo, wymaga wysiłku ogrodnika, aby przeczytać takie zasoby i regularnie odwiedzać szklarnię. Sekret polega na tym, aby włożyć ręce do ogrodu i ubrudzić się.