Jaka jest porcja truskawek

Planujesz wkrótce rozpocząć dietę i chcesz wiedzieć, ile truskawek znajduje się w porcji?

Jaka jest zalecana wielkość porcji truskawki?

Jaka jest porcja truskawek

Dowiedz się więcej o idealnej wielkości porcji truskawek

Truskawki są powszechnie kochane. Chociaż wszystkie owoce stanowią istotny element naszego codziennego życia, eksperci sugerują, że owoce w dowolnej postaci, takiej jak suszone, świeże lub mrożone, zwiększają wartość odżywczą. Truskawki dostarczają organizmowi niezbędnych składników, takich jak witaminy i składniki odżywcze, które są niezbędne do zachowania zdrowia. Głównie mają bardzo wysoką zawartość witaminy C.

Zgodnie z Wytycznymi dietetycznymi przeciętny dorosły mężczyzna może spożywać od dwóch do dwóch i pół filiżanki truskawek dziennie & dorosłe samice mogą spożywać pół lub pół filiżanki dziennie.

Ale wszystkie owoce nie są jednakowe pod względem kształtu i wielkości, a ponadto nie możesz nosić ze sobą miarki przez cały czas, aby odmierzyć owoce i ich ilość; stąd trochę trudno jest obliczyć owoc, mądry kielich. W związku z tym możemy pomóc Ci w wyborze idealnej liczby lub wielkości porcji truskawek.

Tutaj brana jest pod uwagę wielkość porcji, mając na uwadze kaloryczność owoców. Według „HARVARD HEALTH PUBLISHING” truskawki należą do kategorii o niższym indeksie glikemicznym, co oznacza mniejszą zawartość cukru. Owoce o niskiej zawartości cukru są dobre dla zdrowia, ponieważ utrzymują niski poziom cukru we krwi. są również bogate w przeciwutleniacze, dzięki czemu chronią komórki przed uszkodzeniem.Zgodnie z artykułem opublikowanym w „Annals of Neurology” truskawki są bogate we flawonoidy, które pomagają zmniejszyć stres i wyeliminować toksyny z organizmu. Jedna porcja truskawek może dostarczyć mniej niż 50 kalorii.

Ponieważ truskawki mają doskonałą wartość spożywczą, możesz rozpocząć dzień od kilku plasterków truskawek do śniadania. Można go mieszać z mlekiem i płatkami kukurydzianymi, ponieważ doda wspaniałego smaku potrawom.

Wartości odżywcze truskawek

Truskawki to pięknie wyglądające owoce o wysokiej wartości spożywczej. Są pachnące, słodkie i bogate w błonnik, przeciwutleniacze i witaminy. Ponieważ mają wiele zalet zdrowotnych, ich zapotrzebowanie na rynku jest dość wysokie. Aby utrzymać zdrowy tryb życia, musisz włączyć truskawki do swojej diety. Z jednej filiżanki wielkości porcji truskawek możesz uzyskać następujące korzyści odżywcze:

 • Węglowodany 11,7 g
 • Włókno 3g
 • Cukier 7,4 g
 • Kalorie 49 g
 • Tłuszcz 0.5g
 • Białko 1g
 • Sód 1,5 mg 

Węglowodany

Średnio jedna filiżanka owocu o wielkości porcji może zawierać około 11,7 gramów węglowodanów, w tym 3 gramy błonnika i 7,4 gramów cukru.

Tłuszcze

Zawartość tłuszczu w truskawkach jest płytka; można powiedzieć, że filiżanka zawiera pół grama tłuszczu. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe stanowią znaczną zawartość tłuszczu. Dzięki temu podnosi wartość pokarmową do wysokiego poziomu.

Białko

Jedna porcja owocu to tylko 1 gram białka.

Witaminy i minerały

Truskawki są naładowane minerałami i witaminami; są bogate w kwas foliowy, wapń, potas i magnez.

Korzyści zdrowotne

Wiadomo, że „nadziewane” przeciwutleniaczami truskawki mają znaczną wartość odżywczą. Niektóre korzyści zdrowotne są następujące:

 • Wysokiemu poziomowi cukru we krwi można zapobiec: Truskawki to owoce o niskiej zawartości cukru; pomagają w kontroli cukrzycy. Są bogate w błonnik, który z kolei pomaga w stabilizacji poziomu cukru we krwi.
 • Zmniejsza zapalenie stawów: Choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego jest częstym problemem u osób w starszym wieku. Zapalenie wywołane zapaleniem stawów jest bardzo bolesne; badania mówią, że jeśli spożywasz suszone truskawki przez 12 tygodni, jest bardziej prawdopodobne, że do pewnego stopnia złagodzi to ból.
 • Leczenie rany: Zazwyczaj dorośli potrzebują 75 do 90 mg witaminy C dziennie. Optymalny poziom antyoksydantów można uzyskać z truskawek. Witamina C pomaga w tworzeniu kolagenu, który stanowi strukturalny składnik naszej skóry. Ponieważ nasz organizm nie może sam wytwarzać witaminy C, ważne jest, aby podwoić spożycie truskawek. Witamina C pomaga w gojeniu się ran.
 • Poprawia zdrowie serca: Regularne spożywanie truskawek pomaga obniżyć poziom trójglicerydów i cholesterolu. Potas i flawonoidy, które stanowią kluczową zawartość truskawek, pomagają w obniżeniu ciśnienia krwi. Zawartość kwasu foliowego i witaminy C jest również bardzo dobra dla zdrowia serca. Ponieważ truskawki mają zarówno funkcje przeciwutleniające, jak i przeciwzapalne, poprawiają układ sercowo-naczyniowy.
 • Ryzyko raka okrężnicy można zmniejszyć: Choroba jelit w ludzkim ciele zwiększa częstość występowania raka okrężnicy. Jeśli spożywasz zbyt dużo tłuszczu zwierzęcego i zmniejszysz spożycie warzyw i owoców, istnieje większe ryzyko wystąpienia chorób jelit. Badania mówią, że takie regularne spożywanie truskawek zmniejsza ryzyko raka okrężnicy, ponieważ ma wysoką zawartość błonnika.

Odmiany truskawek

Na rynku dostępne są trzy odmiany truskawek.

 • Odmiana neutralna w ciągu dnia: Odmiana truskawek neutralna w ciągu dnia wydaje owoce przez cały rok; mogą być uprawiane na małej przestrzeni również jako roślina okrywowa.
 • Odmiana czerwcowa: Te rodzaje truskawek są dostępne w okresie wiosennym, na przykład: All-Star, Early, Seneca, Annapolis, Jewel itp.
 • Wieczna odmiana: te truskawki owocują trzy razy w sezonie, wiosną i latem. jesień. Kilka przykładów wiecznej różnorodności to: tristar, hołd itp.
 • Wybór idealnych truskawek

  Truskawki są często określane jako nasiona, chociaż owoce mają własne nasiona. Ale można je dobrze nazwać suszonymi owocami. Wybierz truskawki, które są bogate i czerwone. Staraj się unikać miękkich, papkowatych jagód, które mogą być zaatakowane przez grzyby. Z truskawek z supermarketów można korzystać przez cały rok, ale najlepsze i świeże można znaleźć tylko wiosną i latem. W tych sezonach hodowane są świeże. Możesz wybrać ekologiczne jagody, ponieważ żadne nawozy chemiczne ich nie leczą; raczej są uprawiane naturalnie. Możesz także mieć oko na mrożone ekologiczne truskawki, które są w swojej najbardziej dojrzałej formie, jeśli zapragniesz dodatkowej słodyczy.

  Jak przechowywać truskawki

  Jeśli masz w kieszeni uszkodzoną truskawkę, musisz ją najpierw wyrzucić przed przechowywaniem owoców, ponieważ uszkodzony owoc będzie dalej niszczył inne owoce. Przechowuj go w pojemniku na warzywa, który wydaje się być umieszczony w najzimniejszej części lodówki. Używaj hermetycznego pojemnika, aby przez długi czas pozostawał świeży. Spróbuj go użyć w ciągu tygodnia. Przed zjedzeniem świeżych truskawek umyj je dokładnie pod bieżącą wodą.

  Różne rodzaje potraw przygotowywanych z truskawkami

  Przy pomocy truskawek można przyrządzać różne rodzaje potraw i sałatek. Słodki jogurt to kosztowny i przepyszny deser, który można zrobić z truskawkami. Nawet ty możesz zrobić twarożek za pomocą owoców. Możesz również wypróbować płatki na ciepło i na zimno, dodając do nich truskawki. Możesz również zrobić „koktajle” z truskawek, dodając do mieszanki kilka nasion chia, aby uzyskać smak i odczucie. Przygotuj również różnorodne sałatki, dodając truskawki do przepisów. Pieczone truskawki stają się bardzo smaczne, gdy są maczane w sosie czekoladowym lub karmelu.

  Wszyscy kochamy truskawkowe ciasta i wypieki, prawda? Popyt na ciasta i wypieki truskawkowe wzrasta w okresie świątecznym. Możesz nawet zrobić dżem truskawkowy i galaretki. Dżem truskawkowy i galaretki mają ogromne zapotrzebowanie na rynku; szczególnie dzieci uwielbiają go jako podstawowy środek do smarowania chleba. Truskawki można udekorować innymi rzeczami, takimi jak czarny pieprz, bity i banany, a nawet wanilią, aby stworzyć wyrafinowany napój zgodny z wymaganiami nowych pokoleń.

  Informacje dotyczące truskawek

  Truskawki uważane są za rośliny wieloletnie, które rosną prawie przez cały rok. Rolnicy powinni poczekać, aż nadejdzie optymalny czas, ponieważ po zebraniu jagód z rośliny nie mogą one dalej dojrzewać.

  Uprawa truskawek w szklarni

  Truskawki dostępne w sklepach spożywczych smakują inaczej niż świeżo wyhodowane w szklarni. Przeważnie truskawki są uprawiane na otwartym polu, ale obecnie uprawa szklarniowa stała się trendem, a truskawki są dobrze uprawiane w tych umiarkowanych do dużych wybiegach. Uprawa szklarniowa może przynieść odpowiednią ilość pieniędzy, ponieważ możesz uprawiać truskawki w tych ocynkowanych pomieszczeniach, w których temperatura jest kontrolowana przez cały rok. Owoce można uprawiać również poza sezonem. Do uprawy truskawek wymagana jest średnia temperatura; temperatura w szklarni może być dobrze kontrolowana. Idealna temperatura wymagana do uprawy truskawek to 60°F. Gleby suche i piaszczyste doskonale nadają się do uprawy truskawek. Miej też odpowiednie oko na to, jak jest uprawiana. Upewnij się, że gleba nie jest podmokła, ponieważ zaleganie wody stwarza niekorzystną sytuację dla rośliny.

  Jak to się robi

  Zakup sadzonek z dobrze znanych i renomowanych szkółek; właściwie sprawdzić, czy owoce są wolne od chorób. Kup odpowiedni pojemnik, w którym możesz posadzić krzewy truskawek; weź obfite ilości piaszczystej ziemi i napełnij pojemnik. Musisz regularnie podlewać rośliny; nie zalewaj roślin wodą, ponieważ nadmierne podlewanie może je uszkodzić. Upewnij się, że jest kilka otworów drenażowych, aby dodatkowa woda mogła łatwo przepływać. Możesz kontrolować temperaturę gleby, ściółkując ją słomą.

  Rodzaje truskawek najbardziej odpowiednie do uprawy

  Istnieją różne rodzaje truskawek, które można uprawiać nawet w szklarniach. Są to głównie:

  • Kochanie
  • Earliglow
  • Allstar 
  • Piękno Ozark
  • Chandler
  • Klejnot
  • Pejzaż morski 
  • Tristar
  • Błysk
  • Surecrop
  • Fort Laramie 

  Aby mieć pewność, że możesz uprawiać truskawki najlepszej jakości w swojej szklarni, upewnij się, że postępujesz zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  • Upewnij się, że rośliny pochodzą z certyfikowanego i wolnego od wirusów stada.
  • Właściwie podlewaj, utrzymując liście suche
  • Zezwól na większą ekspozycję na światło słoneczne. Słoneczne lokalizacje są najkorzystniejsze
  • Upewnij się, że ziemia jest żyzna i dobrze osuszona
  • Daj roślinom wystarczająco dużo miejsca, aby dobrze rosły
  • Ściółkowanie jest najważniejsze 

  Truskawki najlepiej rosną w chłodniejszym klimacie. Najlepiej rozwijają się w miesiącach takich jak marzec i kwiecień.

  Smaki truskawek

  Jeśli zastanawiasz się, jak najlepiej uprawiać najsmaczniejsze truskawki, oto, co powinieneś wiedzieć; macerować je. Najsłodsze z truskawek uzyskuje się, gdy można wrzucić lub posypać owoce małymi porcjami cukru. Nie tylko soczyste owoce nabierają smaku, ale także są dosładzane.

  Czy mielona kawa jest dobra dla wzrostu truskawek?

  Kawa mielona to uczta dla truskawek. Ponieważ fusy z kawy są z natury kwaśne, mają tendencję do poprawiania zdrowia roślin truskawek. Rośliny truskawki uwielbiają odrobinę kwasowości, więc gdy dodasz fusy z kawy do ziemi, natychmiast przyswajają składniki odżywcze i zaczynają zdrowiej rosnąć.

  Jak możesz zwiększyć plony truskawek?

  Powszechnym sposobem na zwiększenie plonów jest dodanie do gleby kompostu lub obornika. Kiedy próbujesz sadzić, te krzewy zużywają dużo nawozów organicznych. Upewnij się, że podlewasz roślinę tak często, jak to możliwe, aby kwitła. Zdaniem ekspertów, na plantację truskawek najlepiej nadają się nawozy o maksymalnej zawartości potasu i mniejszej ilości azotu. Odetnij kwiaty pojawiające się na świeżo posadzonych truskawkach. Jeśli dodasz trochę więcej naturalnego potasu w postaci skorupek jaj, prawdopodobnie będziesz świadkiem stałego wzrostu roślin truskawek.