Jaka jest najlepsza temperatura uprawy warzyw w tunelu foliowym?

Czy posiadałeś wcześniej apolytunnel? Jaka jest najlepsza temperatura wzrostu warzyw w szklarni? Należy wziąć pod uwagę wiele obowiązków, w tym tę dyskusję.

Zdrowie oznacza bogactwo, a kiedy szukasz sposobów na hodowlę warzyw świeżych z pola na stół, musisz znać środki i wytyczne. Od tego, jakie warzywa są idealne do szklarni, po znajomość odpowiedniego zakresu temperatur, ten blog ma wszystko dla każdego rolnika i ogrodnika.

Jaka jest najlepsza temperatura uprawy warzyw w tunelu foliowym?

Jakie warzywa dobrze sobie radzą w szklarni?

Specjaliści od ogrodnictwa powiedzą Ci, że uprawa warzyw w tunelu foliowym może być wyzwaniem, ale możesz sobie z tym poradzić bardzo łatwo. Pamiętaj, że najlepsze warzywa do uprawy w tunelu foliowym to te, które możesz spożywać i sprzedawać na rynku. Muszą też dobrze prosperować w pomieszczeniach.

Najlepsze warzywa to:

  • Papryka
  • Truskawki
  • Sałata
  • Pomidory
  • Fasola
  • Groch
  • Ogórki

Jaka jest najlepsza temperatura uprawy warzyw w szklarni?

Najlepsza temperatura, jaka musi być w tunelu foliowym, to 85 stopni Fahrenheita, więc regulacja temperatury powinna być pierwszą lekcją, którą musisz wiedzieć, ponieważ utrzymujesz stabilną temperaturę w szklarni.

Właściwa wentylacja jest również kluczowa podczas dbania o rośliny, bo tym, czym mogą podzielić się specjaliści od roślin. Tunel foliowy może oferować idealne środowisko, ale obowiązkiem użytkownika pozostaje utrzymanie odpowiedniego poziomu temperatury w okolicy.

Wiele z tych szklarni jest obecnych, aby pozyskiwać energię słoneczną podczas ogrzewania powietrza w środku, chociaż istnieją dodatkowe źródła ciepła, które możesz mieć w postaci grzejników elektrycznych lub gazowych. Podobnie jak w Twoim samochodzie, w ciepłe, słoneczne dni wnętrze budynku może szybko nagrzać się do ponad 100 stopni Fahrenheita, więc regulacja temperatury jest konieczna, aby nie ucierpiały rośliny.

Szklarnie powinny również mieć otwory wentylacyjne, o czym słyszałeś wcześniej, albo górny otwór wentylacyjny, który otwiera właz bezpośrednio w suficie, albo boczne otwory wentylacyjne, a także wentylatory, które wyrzucają gorące powietrze i witają chłodniejsze powietrze. Możesz preferować nawiewniki, które działają automatycznie lub ręcznie.

Systemy ręczne są tańsze, ale pamiętaj, aby zawsze otwierać i zamykać otwory wentylacyjne w ciągu dnia, gdy zamykasz je w nocy. Są osoby, które mogą rozważyć tę dodatkową pracę, a dla tych, których nie ma w domu w ciągu dnia, może to stanowić problem, zwłaszcza gdy nagle zmienia się pogoda.

Zwróć uwagę, że wiadomo, że automatyczne systemy wentylacyjne działają z czujnikami, które uruchamiają wentylatory lub systemy grzewcze, jeśli temperatura wzrośnie lub spadnie poniżej ograniczeń w systemie. Powinien być podobny do tego, jak istnieje system ogrzewania i chłodzenia twojego domu.

Czy możesz uprawiać warzywa w tunelu Apolytunnel przez cały rok?

Tunel foliowy jest preferowanym dodatkiem do plantacji warzyw, umożliwiając ogrodnikom maksymalne wykorzystanie światła słonecznego. Nawet najmniejsze, nieogrzewane konstrukcje pozwalają ogrodnikom przedłużyć sezon dzięki tunelom foliowym, które zapewniają najlepsze plony dla szerokiej gamy warzyw.

Najlepsze szklarnie to te, z których można korzystać przez większość roku. Ogrzewane szklarnie pozwolą na maksymalne wykorzystanie przez cały rok, ale rzadko będą opłacalne.

Późna zima i wczesna wiosna

Pamiętaj, aby siać odporne rośliny, w tym kapustę, seler, wczesny por, brukselkę, sałatę, cebulę i groszek do sadzenia, gdy nadejdzie cieplejsza pogoda. Możesz wykorzystać rozgrzany propagator, aby zapewnić prawidłowe kiełkowanie.

Ogrzewane szklarnie mogą zawierać paprykę, pomidory i delikatniejsze rośliny, które można zasiać wcześnie za pomocą propagatora.

Połowa wiosny

O ile apolytunnel może być używany przez cały rok, a jest to nasza gwarancja, o tyle w połowie wiosny najlepiej wysiewać szybko rosnące, delikatne rośliny, takie jak ogórki, dynie, dynie, cukinie. Możesz również dodać fasolę francuską, kukurydzę i melony. Najlepiej rosną do późnej wiosny lub wczesnego lata. Możesz również wykorzystać podgrzewany propagator, aby zapewnić kiełkowanie.

Dobrym pomysłem jest również zakup gotowych do uprawy roślin papryki i pomidorów do wprowadzenia do nieogrzewanych szklarni. Możesz zacząć sadzić bazylię w pomieszczeniu, aby w lecie wynieść ją na zewnątrz.

Późna wiosna do początku sezonu letniego

To, co możesz zrobić, to hodować letnie rośliny w tunelu foliowym na końcowe stanowiska w pomieszczeniu. Następnie możesz również stwardnieć i sadzić młode rośliny do upraw na zewnątrz, gdy minie mróz.

Środek lata

Sen ogrodnika w środku lata musi skłaniać ich do zbierania plonów, takich jak melon, fasola francuska i ogórek. Mogą również zawierać pietruszkę i kalabrę, gdy kończą się uprawy letnie.

Późnym latem

Kiedy pozwala na to miejsce, późnym latem możesz siać sałatę, pikantne liście do sałatki, marchewki i nie tylko przed jesiennym słońcem. Możesz również, w tym czasie, zacząć sadzić młode ziemniaki na okres świąteczny, korzystać z ogrzewanych szklarni.

Upadek

Jesienią usuń zużyte letnie warzywa, sadząc sałatę na grządkach i uprawiając worki gotowe do zbiorów zimowych. Możesz także sadzić kalabryę, fasolę francuską i pietruszkę, aby sadzonki dojrzewały w pomieszczeniu.

Następnie możesz spowolnić zimowanie bobu i grochu i sadzić, gdy gleba gliniasta stanie się łatwiejsza do opanowania na początku sezonu wiosennego. Siej odporne sałaty i pędy grochu, aby zebrać je w pomieszczeniu na wiosnę. Na koniec przenieś zioła do doniczek i przycinaj je dłużej. Sprawy się poprawią, gdy zwrócisz uwagę na te kroki.

Jaka temperatura powinna być Apolytunnel w nocy?

Weź pod uwagę, że temperatura w nocy musi wynosić 32 stopnie Celsjusza (90 stopni Fahrenheita) i 24 stopnie Fahrenheita (75 stopni Fahrenheita). Ta temperatura w tunelu foliowym dla warzyw powinna również zależeć od uprawy, którą uprawiasz w niższych lub niższych temperaturach, aby uzyskać idealne rezultaty. Rośliny mogą mieć więcej gałęzi i pąków kwiatowych w porównaniu z roślinami w cieplejszych warunkach.

Jaka temperatura jest za niska dla szklarni?

Posiadanie odpowiedniej temperatury jest wręcz konieczne. Ogrzewany tunel foliowy musi być co najmniej wolny od mrozów w temperaturze 37 stopni Fahrenheita, ale delikatne rośliny, takie jak drzewa cytrusowe, półtwarde fuksja i pelargonie, muszą mieć szczęśliwsze wyniki przy minimalnej temperaturze 45 stopni Fahrenheita, a najbezpieczniejsze w temperaturze 50 stopni Fahrenheita.

Jak mogę ogrzewać Mypolytunnel za darmo w zimie?

Aby odpowiedzieć na tę myśl, oto kroki, które należy wykonać. Znalezienie możliwości ogrzania tunelu foliowego bez ponoszenia kosztów może być trudne, ale istnieją tanie alternatywy, aby tak się stało.

Koszt ogrzewania tunelu foliowego w okresie zimowym może być większy niż oszczędności, a także korzyści płynące z posiadania go na własną rękę. Dlatego świetnie jest korzystać z mini szklarni, mieć w przestrzeni klatkę dla królików, zainstalować kompostowanie siana lub kosze na śmieci, aby zaoszczędzić na kosztach.

Mając te informacje w swojej kolekcji, możesz uprawiać warzywa w idealnej temperaturze w szklarni. Zacznij dziś.