Jak zwiększyć produkcję THC?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zwiększyć produkcję THC, masz do wyboru trzy metody. Nie jest niespodzianką, że hodowcy odkrywają sposoby na uzyskanie lepszych plonów, czy to poprzez zwiększenie terpenów, czy THC w swoich roślinach. Poniżej znajdziesz trzy techniki poprawy THC w Twojej produkcji.

THC lub delta-9-tetrahydrokannabinol to kannabinoid, który znajdziesz w marihuanie. Wyjątkowo ze względu na jego wpływ na organizm, uzyskany haj jest jednym ze składników, które cenią hodowcy. Wiedza o tym, jak zmaksymalizować jej ilość podczas uprawy konopi, to coś, co powinieneś opanować.

Jak zwiększyć produkcję THC?

Kompleksowy przewodnik na temat zwiększania produkcji THC

Dlaczego powinieneś zwiększyć produkcję THC w swoich uprawach? Wyższa moc zapewni lepsze plony, ponieważ wpływa również na działanie twoich pąków. Wysokie poziomy THC są doskonałe dla osób uprawiających medyczną marihuanę oraz dla tych, którzy chcą osiągnąć wyższe efekty psychiczne i psychoaktywne.

Metoda 1: Wybierz odpowiednią roślinę i odmianę

Pierwszym sposobem na zmaksymalizowanie ilości THC w roślinach jest wybór samego szczepu. Być może sekretem skutecznego zwiększenia produkcji THC jest zapoznanie się z mocą, jaką może uzyskać Twoja roślina. Pamiętaj, że im silniejsza jest genetyka twojej rośliny, tym bardziej prawdopodobne jest, że wytworzy wysokiej jakości, silne pąki.

Jak zastosować swoją wiedzę w genetyce swojego szczepu roślinnego? Jeśli możesz założyć górną granicę THC dla swojej plamy, możesz odpowiednio zastosować poniższe techniki. Odmiana, która może osiągnąć najwyższy poziom mocy tylko na poziomie 10%, powinna wskazywać, że nie możesz robić żadnych sztuczek, aby zwiększyć jej THC.

Pamiętaj, że każda roślina ma granice genetyczne i możesz zwiększyć produkcję THC tylko tych, które Ci na to pozwolą. Możesz produkować bardzo silne rośliny tylko wtedy, gdy mają predyspozycje do posiadania wysokiego poziomu THC. W przeciwnym razie wszelkie techniki pójdą na marne.

Metoda 2: Właściwa konserwacja

Po zabezpieczeniu szczepów wysokiej jakości możesz kontrolować następną rzecz, aby zapewnić odpowiednią pielęgnację roślin. Tylko najlepsze praktyki uprawy pomogą twoim roślinom osiągnąć maksymalny poziom mocy. Pamiętaj, że nawet jeśli mają genetykę, aby wytwarzać wysoki poziom THC, mogą mieć problemy z osiągnięciem tego, jeśli nie są w najlepszym zdrowiu.

Na przykład zmienne i ekstremalne warunki środowiskowe będą szkodliwe dla twoich roślin. Możesz rozważyć uprawę w tunelu foliowym, aby utrzymać dla nich stabilne środowisko wzrostu. A jeśli masz zdrowe rośliny konopi, możesz mieć pewność, że dostarczą one silnych pąków z wielu miejsc pąków.

Jaki czynnik, oprócz stabilnych warunków w pomieszczeniach, może wpływać na potencję? Sprawdź, ile światła otrzymują twoje rośliny podczas kwitnienia i zapewnij oświetlenie LED, jeśli to konieczne, aby wyprodukować mocne budy. Pamiętaj, że mocne światła zwiększą moc konopi.

Metoda 3: Właściwe praktyki

Twoje praktyki produkcyjne będą również odgrywać rolę w zwiększeniu produkcji THC. Oznacza to sprawdzenie, kiedy zbierasz i jak leczysz pąki. Hodowcy często pomijają te praktyki bez większego zastanowienia, ale są w nich techniki, które zapewnią ci potężne pąki konopi.

Czy wiesz, że zbiór we właściwym czasie zapewni, że Twoje pąki będą miały najwyższy poziom mocy? Najlepszym sposobem na określenie optymalnego czasu zbioru jest moment, w którym włosie staje się mlecznobiałe. Wskazuje to, że pąki są dojrzałe i mają najwyższy poziom mocy, który wynosi około trzech tygodni w fazie kwitnienia.

Wreszcie, utwardzanie wpływa na jakość twoich pąków. Ta praktyka obejmuje suszenie pąków, a nieprawidłowe ich wysuszenie nieuchronnie wpłynie na ich zapach i smak. Związek między suszeniem a produkcją THC polega na jakości twoich pąków.

Jak prawidłowo leczyć pąki

Ponieważ nauczyłeś się, jak ważne jest prawidłowe leczenie, najlepiej byłoby zapoznać się z samym procesem. Ogólnie rzecz biorąc, utwardzanie jest tak proste, jak suszenie pąków w hermetycznych słoikach. Jednak sekretem osiągnięcia najlepszej jakości jest posiadanie optymalnego środowiska suszenia i przechowywania.

W 50% wilgotnym pomieszczeniu w temperaturze około 70°C doskonale nadaje się do suszenia pąków. Możesz zawiesić pąki w pokoju i odczekać dziesięć dni, aby sprawdzić ich suchość. Umieść pąki w słoiku i otwieraj go od czasu do czasu, aby osiągnąć około 65% wilgotności.

Pąki powinny stać się lepkie, ale po tygodniu zaczną tracić wilgoć. Kontynuuj otwieranie słoika, ale z mniejszą częstotliwością, a lepszej jakości i mocy należy oczekiwać do sześciu miesięcy. W tym momencie możesz również przygotować je do długotrwałego przechowywania.

Wniosek

Zwiększenie zawartości THC w twoich uprawach jest korzystne dla hodowców i kupujących. Możesz dowiedzieć się, jak zwiększyć produkcję THC za pomocą trzech metod, a ich zrozumienie pomoże ci również dowiedzieć się, co wpływa na potencję twoich pąków. Na przykład zacznij od wyboru szczepów, które mają wysoką moc.

Następnie możesz zastosować odpowiednią konserwację i praktyki, aby pomóc swoim uprawom osiągnąć te predyspozycje. Pamiętaj, że zdrowe rośliny to te, które będą w stanie osiągnąć maksymalny poziom mocy. Na koniec, zbierz plony we właściwym czasie i sumiennie susz pąki, aby zapewnić jakość i duże plony.