Jak zrobić minitunel foliowy dla roślin mięsożernych

Zastanawiasz się, jak zrobić minitunel foliowy dla roślin mięsożernych? Dobrą wiadomością jest to, że rośliny mięsożerne dobrze rosną w większości części USA, szczególnie w strefach USDA od 5 do 10.

Aby stworzyć idealny minitunel foliowy dla tych owadożernych roślin, najlepiej jest odtworzyć torfowisko – naturalne siedlisko roślin mięsożernych. Gleba nie ma wielu składników odżywczych, dlatego rośliny te wyewoluowały, aby zjadać owady.

Jak zrobić minitunel foliowy dla roślin mięsożernych

Gdy już masz mini donicę do torfowisk, możesz uprawiać różne rodzaje roślin mięsożernych, takie jak muchołówka, dzbany, rosiczki, lilia kobra i wiele innych. Nie musisz ręcznie karmić tych roślin, ponieważ owady, takie jak muchy domowe i osy, w naturalny sposób padną ofiarą twoich owadożernych roślin.

Niektóre z roślin mięsożernych, które należy posadzić w tunelu foliowym, obejmują muchołówkę Wenus, dzban purpurowy, tłustosz pospolity, dzban kalifornijski, roślinę koła wodnego, rosiczkę okrągłolistną, sosnę zroszoną, kielich małpy i lilię kobry.

Jak stworzyć minitunel dla roślin mięsożernych

Jeśli planujesz stworzyć mini szklarnię dla roślin mięsożernych, pamiętaj o kilku czynnikach:

Gleba

Jak już ustaliliśmy, rośliny mięsożerne naturalnie rosną w ubogim w składniki odżywcze środowisku bagiennym. Jeśli mieszasz własną glebę, sprawdź etykiety. Twoje rośliny mogą nie rosnąć dobrze, jeśli w piasku znajduje się sól lub nawóz w mchu torfowym. Lepiej kupić gotową glebę dla roślin mięsożernych. Więcej informacji można znaleźć w lokalnym sklepie ogrodniczym.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, wymieszaj jedną część piasku, jedną część perlitu i trzy części torfu. Wymieszaj je w osobnej misce. Umieść węgiel ogrodniczy u podstawy pojemnika przed umieszczeniem mieszanki gleby. Dzięki temu woda nie śmierdzi i wchłania zanieczyszczenia.

Dodaj swoje mięsożerne rośliny

Zdecyduj o ułożeniu swoich roślin przed wyjęciem ich z doniczek. Niektóre rośliny mięsożerne mają wrażliwe korzenie, więc należy obchodzić się z nimi ostrożnie. Podstawa twoich roślin powinna znajdować się nieco ponad krawędzią doniczki. W ten sposób rośliny nie gniją przy wysokim poziomie wody.

Upewnij się, że wiesz, co lubią twoje rośliny. Na przykład pułapki na muchy rosiczkowe i wenus uwielbiają słońce, więc przez większość dnia trzymaj je w bezpośrednim świetle słonecznym. Możesz również dodać rośliny wodne, takie jak alpejska paproć wodna i trawa światłowodowa, aby nadać teksturę swojej mini szklarni.

Podlewanie

Podlewanie roślin mięsożernych różni się od zwykłych roślin. Woda z kranu zawiera chlor i inne minerały, które po pewnym czasie mogą zabić Twoje rośliny. Woda deszczowa działa najlepiej, ale woda destylowana też działa, jeśli jesteś w potrzebie. Napełnij cały pojemnik wodą. Twoje rośliny najlepiej rozwijają się w wilgotnej glebie, podobnej do środowiska torfowiskowego.

Światło słoneczne

Łatwo założyć, że te owadożerne rośliny uwielbiają ciemne, mroczne miejsca. Jednak rośliny mięsożerne najlepiej rozwijają się w pełnym słońcu. Trzymaj swój minitunel foliowy na swoim pokładzie, patio lub na zewnątrz swojego podwórka. Tylko upewnij się, że jest dużo słońca. W krótkim czasie będziesz cieszyć się ogrodem wolnym od owadów.

Karmienie roślin

Jeśli umieścisz minitunel foliowy na zewnątrz, twoje mięsożerne rośliny powinny naturalnie przyciągać owady. Ale jeśli trzymasz je w domu zimą, możesz utrzymać je przy życiu, karmiąc je ręcznie.

Opieka nad roślinami mięsożernymi zimą

Podobnie jak inne rośliny, te kochające owady rośliny przechodzą w stan uśpienia w okresie zimowym. Mogą dobrze się rozwijać w niskich temperaturach, co najmniej 20 stopni F w nocy, ale w ciągu dnia nie powinny przekraczać temperatury zamarzania. Woda w glebie nie powinna zamarzać dłużej niż tydzień. Jeśli tak, najlepiej zabierz swój minitunel.

Dlaczego mini szklarnie to świetna opcja dla ogrodników?

Szklarnie są przydatne, praktyczne i ekonomiczne — wszyscy ogrodnicy marzą o posiadaniu szklarni. Jednak jednym z czynników, który powstrzymuje ich przed zakupem, są ograniczenia finansowe. Większość ludzi zakłada, że ​​szklarnie są drogie. Chociaż niektóre są, inne opcje pasują do każdego budżetu.

Mini szklarnie to idealna opcja dla tych, którzy mają ograniczoną przestrzeń w ogrodzie lub preferują bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Poza tym oto kilka powodów, dla których warto zainwestować w mini szklarnię:

Idealny do małych przestrzeni

Miniszklarnie możesz z łatwością umieścić na balkonach, tarasach, tarasach, a nawet na stołach. To świetna opcja dla ogrodników, którzy interesują się sadzeniem i uprawą roślin, ale nie mają na to wystarczająco dużo miejsca.

Chroń swoje rośliny przed szkodnikami i zwierzętami

Króliki, jelenie, myszy i szkodliwe owady uwielbiają jeść liście i plony Twoich roślin. Trzymanie ich w apolitunelu utrzymuje te nieznośne stworzenia z dala.

Chroń swoje rośliny przed niepogodą

Ulewny deszcz, grad, nadmierne ciepło i silne wiatry mogą uszkodzić Twoje rośliny. Minitunel polietylenowy chroni Twoje rośliny przed złą pogodą. Nawet jeśli na zewnątrz będzie burza, Twoje rośliny będą zdrowo rosły.

Konkluzja, jak zrobić minitunel dla roślin mięsożernych

Uprawa roślin mięsożernych jest ekscytująca, ale musisz wiedzieć, jak odpowiednio o nie dbać. Umieszczając je w mini szklarni, pozostają bezpieczne i chronione niezależnie od pogody na zewnątrz.

Teraz, gdy już wiesz, jak zrobić apolitnel dla roślin mięsożernych i masz własną mini szklarnię, wszystko, co musisz zrobić, to odchwaszczać i podlewać. Jeśli zrobisz to dobrze, będziesz cieszyć się swoim minitunelem foliowym przez lata.