Jak zrobić mały zimowy tunel foliowy?

To, co dzieje się podczas wielkiego sezonu zimowego, da ci znać, jak jeszcze lepiej ulepszyć mały zimowy tunel foliowy. W porządku, kiedy planujesz szklarnię, upewnij się, że umieściłeś tunel foliowy od strony wschodniej do zachodniej. Daje to najdalszy zasięg światła słonecznego w ciągu każdego dnia.

Upewnij się, że w tym sezonie tunel foliowy będzie nasłoneczniony przez co najmniej sześć godzin. Zwróć uwagę, że jeśli planujesz mieć prąd w szklarni, musi być blisko źródła. Umieść go z dala od miejsca, w którym bawią się dzieci.

Jak zrobić mały zimowy tunel foliowy?

Zachowaj również tunel foliowy zrób to sam z działającym termometrem. Wymaga to zwrócenia uwagi na temperaturę, z wyjątkiem sytuacji, gdy system ma automatyczne otwory wentylacyjne. Zimą temperatura musi być odpowiednia, aby rośliny nie przegrzały się.

Jak zbudować tunel foliowy zimą

Jednym z najłatwiejszych i najtańszych sposobów na zbudowanie tunelu foliowego zimą, kiedy musi być ciepło, jest wykonanie radiatora lub masy termicznej. Są to przedmioty, które mogą pochłaniać ciepło w ciągu dnia i uwalniać je w chłodne godziny. Powoduje to również wzrost temperatury o około stopień lub teraz, jeszcze bardziej zachęcając do różnicy.

Aby zapewnić sobie i tunelowi foliowemu masę termiczną, można postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami. Masa termiczna zapewni wystarczające nawodnienie szklarni. W przypadku mniejszych konstrukcji napełnij pojemniki wodą wystarczającą do rozprowadzenia po całym tunelu foliowym i plantacji.

Można również pomalować tunel foliowy na czarno, aby poprawić wchłanianie ciepła. Te i więcej, gdy jesteś zaangażowany w prowadzenie badań na ten temat. Czytaj magazyny ogrodnicze, aby szukać nowych informacji.

Czy możesz rosnąć w tunelu Apolytunnel podczas zimy

Odpowiedź brzmi: tak, w tunelu foliowym można uprawiać nawet zimą. Mówi się, że wzrost w tunelu foliowym ma miejsce tylko wtedy, gdy jest wystarczająco dużo światła słonecznego, czyli latem, ale można wykorzystać to, co może zaoferować zima, aby uprawiać rośliny.

Właściwy sposób na zimowanie Twojej szklarni

Proces zimowania szklarni jest dość prosty. Każdy kierownik tunelu foliowego może mieć możliwość planowania zimowego wzrostu. Innymi słowy, jest to Twoja okazja, aby posprzątać poprzednie lato i okres żniw jesienią i przygotować apolitunnel w najlepszym kształcie przed pierwszym nadejściem śniegu. Oznacza to, że możesz oczyścić materię organiczną w szklarni, szorować ściany i zarządzać wszystkimi urządzeniami w szklarni.

W takim razie musisz wybrać uprawy

Planowanie wzrostu upraw w okresie zimowym zawsze było kluczowe, aby chronić je przed surowym klimatem pogodowym. Podczas gdy apolitunel zawsze może zapobiec uszkodzeniom w tym sezonie, ogrodnicy zlokalizowani na północnych obszarach i zaśnieżonych częściach planety muszą być w stanie znaleźć wytrzymałe rośliny okopowe i zielone warzywa liściaste, w tym nasze kapusty, marchewki, szpinak i inne. zapewnienie największego sukcesu zimą.

Zarządzanie wilgotnością

Jak zrobić mały zimowy tunel foliowy, wymaga znajomości każdego kroku, który należy podjąć. Im zimniej jest poza szklarnią, tym większe będzie zapotrzebowanie na ciepło w obrębie konstrukcji. Bez względu na to, czy zbliżasz się do łagodnych zim w południowych krajobrazach, czy mierzysz się z ostrymi burzami na obszarach północnych, ciepło słoneczne może nie być wystarczająco silne, aby utrzymać plony aż do wiosny.

To są powody, dla których musisz chwycić się wydajnych i odpowiednio dobranych otworów grzewczych, które zapewnią idealne zakresy wilgotności.

Pozostałe kroki to:

  • Zapewnienie lepszego oświetlenia
  • Wydajne zbiory

Co początkujący mogą uprawiać w szklarni?

Sezon zimowy to świetna okazja, aby zobaczyć, jak rozwijają się twoje uprawy, od nasion po pełnowartościowe uprawy, które są fantastyczne do różnych przepisów.

Sałata zimowa

Przeznaczona dla zapalonego miłośnika sałatek jest odmiana sałat, która idealnie sprawdzi się w chłodniejszych krajobrazach. Na przykład masz sałatę rukolową, roszponkę i mały klejnot. Rosną szybko, więc możesz potrzebować zbiorów, gdy masz do wykorzystania ogromne liście.

Brukselka

Uwielbiam to lub nienawidzę, kiełki brukselskie są najbardziej idealnymi uprawami w zimowej szklarni. Wymagają około trzech miesięcy, aby urosnąć, więc ogrodnik musi być w stanie zebrać je w marcu, kiedy mają co najwyżej dwa cale średnicy.

Jeśli chcesz wykorzystać je do gotowania, zebrane kiełki powinny mieć ten sam zakres wielkości, co zapewni im większą swobodę w czasie gotowania.

Jaka temperatura musi być Apolytunnel zimą?

Temperatura jest niezbędnym elementem przy tworzeniu małej zimowej szklarni. W ten sposób zakończy to proces.

Minimalna temperatura ogrzewanego tunelu foliowego niezamarzającego musi wynosić trzy stopnie Celsjusza. Należy jednak pamiętać, że rośliny takie jak drzewa cytrusowe, pelargonie i fuksja są bardziej zachwycające, gdy minimalna temperatura wynosi siedem stopni Celsjusza, a najbezpieczniejszy poziom to 10 stopni Celsjusza.

Wniosek

Szczegóły, jak zrobić mały zimowy tunel foliowy, obejmują izolację upraw folią bąbelkową, inwestycję w systemy grzewcze, wykorzystanie i wdrożenie termostatu, przygotowanie termometru, ostrożne rozmieszczenie grzejników, wykorzystanie włókniny ogrodniczej i wiele więcej. Zachowanie spójności z sukcesem jest bardzo proste.