Jak zmienić kolor poinsecji na czerwony?

Teraz, gdy nadchodzą święta, prawdopodobnie masz ochotę nauczyć się, jak zmienić kolor poinsecji na czerwoną. Nic nie krzyczy „wesołych świąt” bardziej niż widok różowych, białych, kremowych, morelowych, pstrych i czerwonych poinsecji (Euphorbia pulcherrima) na półkach. Jeśli jednak chcesz pozostać przy klasycznym świątecznym wystroju, wybierz te czerwone.

Czego możesz nie wiedzieć o poinsecjach

Jeśli uważasz, że poinsecje to zwykłe rośliny doniczkowe lub jednoroczne, pomyśl jeszcze raz. Te krzewy liściaste mogą dorastać do 12 stóp wysokości i mogą dobrze rozwijać się na zewnątrz w obszarach, które są określane jako strefy odporności roślin USDA od 9 do 11. Jedyną wadą tego typu roślin jest fakt, że tracą kwitnienie po około 4 do 6 tygodni.

Jak zmienić kolor poinsecji na czerwony?

Jeśli nie jesteś świadomy, kolory, które widzisz w poinsecjach, nie występują w kwiatach. Kwiaty rośliny to te maleńkie żółte struktury widoczne pośrodku, ale te, które zmieniają kolor na czerwony, to zmodyfikowane liście, zwane również przylistkami. Kolory przylistków zmieniają się, gdy reagują na rośliny tworzące kwiaty.

Kiedy przylistki liści stają się czerwone, przyciągają owady zapylające do maleńkich żółtych kwiatów rośliny, które znajdują się pośrodku. Te zapylacze to muchy, ćmy, chrząszcze, mrówki, pszczoły miodne, trzmiele, pszczoły samotnice, osy i motyle. Wkrótce po zniknięciu kwiatów czerwone przylistki i zielone liście również w końcu odpadają.

5 wskazówek, jak utrzymać żywe i zdrowe poinsecje z roku na rok

Być może chcesz, aby Twoje poinsecje były żywe i zdrowe rok po roku, aby przygotować je na przyszłoroczny sezon świąteczny. Oto, jak możesz to zrobić:

Wskazówka 1: trzymaj w jasnym świetle

Upewnij się, że roślina codziennie otrzymuje wystarczającą ilość jasnego światła, a nie bezpośredniego światła słonecznego. Rób to przez co najmniej 8 godzin dziennie.

Wskazówka 2: trzymaj je w miejscach, w których temperatura nie spada poniżej 50˚F

Następnie musisz umieścić roślinę w ciepłym pomieszczeniu lub minitunelu foliowym, gdzie temperatura pozostaje stała między 60˚F do 70˚F i nigdy nie spada poniżej 50˚F.

Wskazówka 3: Gleba powinna być wysuszona między podlewaniami

Pomiędzy podlewaniami upewnij się, że gleba wyschnie. Unikaj jednak czekania tak długo, jeśli nie chcesz, aby liście zaczęły więdnąć.

Wskazówka 4: Karm go rozpuszczalnym w wodzie pokarmem roślinnym we właściwym czasie

Twoje poinsecje muszą być karmione rozpuszczalnym w wodzie pokarmem roślinnym raz w miesiącu. Jednak unikaj tego w miesiącach, w których rośliny są w pełnym rozkwicie.

Wskazówka nr 5: nie zapomnij ich przyciąć

Jak wspomniano wcześniej, kwiaty i liście rośliny w końcu odpadną po kilku miesiącach. Gdy tak się stanie, niezwykle ważne jest przycięcie rośliny.

Kiedy przycinasz, wszystko, co musisz zrobić, to przyciąć łodygi rośliny do około 6 cali, zachowując rutynę pielęgnacji roślin. Poczekaj, aż następnej zimy pojawią się nowe liście.

4 wskazówki, jak zmienić kolor poinsecji na czerwony

Entuzjaści ogrodnictwa muszą nauczyć się, jak zmusić swoje cenne poinsecje do ponownego kwitnienia, a ich przylistki do powrotu do czerwonego koloru rok po roku. Jeśli interesuje Cię, aby twój ponownie zmienił kolor na czerwony, zachowując go w dobrym zdrowiu przez długi czas, zapoznaj się z tymi niezbędnymi wskazówkami:

Wskazówka 1: Umieść go w całkowitej ciemności na 14 godzin dziennie

Zmuszanie przylistków liści poinsecji do zmieniania koloru na czerwone zaczyna się od umieszczania rośliny w całkowitej ciemności na około 14 godzin dziennie, zaczynając od ośmiu tygodni, zanim zamierzasz użyć ich jako części ozdób choinkowych.

Ważne jest, aby pamiętać, że umieszczenie małej lampki nocnej w tym samym pomieszczeniu, co poinsecje, gdy mają być umieszczone w całkowitej ciemności, spowoduje zakłócenia w procesie ponownego zmieniania przylistków na czerwono. To samo dzieje się, gdy masz otwarte okno, a twoje poinsecje są wystawione na światło uliczne, które przez nie wpada.

Z tego powodu najlepiej każdego wieczoru umieszczać rośliny w szafce. Tylko upewnij się, że nikt nie otwiera szafy w nocy.

Wskazówka 2: zwiększ poziom wilgotności

Jeśli jest jedna rzecz, którą musisz wiedzieć o poinsecjach, to fakt, że wymagają one dodatkowej wilgotności na scenie, kiedy próbujesz ponownie zapalić je na czerwono. Aby zwiększyć poziom wilgoci, na którą są narażone, możesz umieścić miskę z wodą w ciemnej szafie, w której co noc umieszczasz swoje rośliny.

Wskazówka 3: Wystaw go na jasne światło w ciągu dnia

Po umieszczeniu poinsecji każdego wieczoru w całkowitej ciemności upewnij się, że wystawiasz je na jasne światło w ciągu dnia. Jeśli masz dziennik grzybów, możesz trzymać swoje poinsecje w tym samym miejscu.

Wskazówka 4: Utrzymuj tę samą procedurę, aż uzyskasz czerwony kolor

Niezwykle ważne jest, aby pozostać w zgodzie z nocną rutyną ciemności przez ponad 4 tygodnie lub do momentu, gdy roślina osiągnie bogaty czerwony kolor, który zawsze chciałeś osiągnąć.

Uprawiaj rośliny w szklarni hobbystycznej!

Jeśli chcesz przenieść swoje doświadczenie ogrodnicze na wyższy poziom, rozważ hodowlę roślinek w szklarni hobbystycznej. Oprócz zapewnienia im optymalnego środowiska do rozwoju, hobbystyczny tunel foliowy zapewnia również warstwę ochrony przed trudnymi warunkami pogodowymi oraz niszczącymi szkodnikami i zwierzętami. Co więcej, hobbystyczny tunel foliowy umożliwia również przedłużenie sezonu wegetacyjnego roślin.

Teraz, kiedy już wiesz, jak zmienić kolor poinsecji na czerwień na tegoroczne ozdoby świąteczne, możesz utrzymać je żywe i zdrowe we własnej szklarni hobby! Ustaw jeden już dziś!