Jak zimować uszy słonia Przewodnik krok po kroku

Potrzebujesz tylko trzech kroków, aby wiedzieć, jak zimować uszy słonia, a w tym momencie możesz już mieć wskazówkę na temat sekretu sukcesu. Zima nie musi być stresującym okresem dla ogrodników korzystających ze szklarni. Podobnie jak w przypadku roślin jednorocznych, możesz chronić uszy słonia, dobrze je przygotowując i przechowując w szklarni.

Rośliny ucha słonia lub dzikiego taro dobrze rozwijają się w pełnym słońcu, więc można założyć, że nie są odporne na zimno. W końcu można je uznać za rośliny tropikalne, które mogą mieć problemy w temperaturach poniżej 50°F. Ale zanim odpuścisz te przyciągające wzrok rośliny, jeśli w Twojej okolicy panuje zima, możesz dowiedzieć się poniżej, jak z powodzeniem zimować uszy słonia i mieć je z roku na rok.

Jak zimować uszy słonia Przewodnik krok po kroku

Jak najłatwiej zimować uszy słonia

Krok 1. Kopanie

Według Iowa State University, najlepszy czas na wykopywanie roślin ucha słonia jest po pierwszych jesiennych przymrozkach. Warto również zauważyć, że możesz znaleźć źródła używające zamiennie terminu „bulwy ucha słonia” i „bulwy ucha słonia”, ale ten drugi termin jest poprawny. Mając to na uwadze, pierwszym krokiem do zimowania tych roślin jest wykopanie „cebul” z gleby.

Bezpiecznym sposobem na wykopanie żarówki jest rozpoczęcie od podstawy. Bardzo ważne jest ostrożne wykopywanie cebul, ponieważ najczęstszym problemem jest gnicie w zimie. Wynika to z uszkodzenia cebulki, więc ćwicz delikatnie i staranność podczas kopania i podnoszenia rośliny i cebulki.

Krok 2. Czyszczenie

Gdy masz już cebulki, chcesz odciąć liście i wyczyścić je, aby usunąć brud. Jednak nie musisz ich szorować i dążyć do uzyskania całkowicie czystej żarówki. Możesz je delikatnie spłukać i wysuszyć w ciepłym miejscu przez jeden do dwóch tygodni.

Krok 3. Suszenie i przechowywanie

Jak wcześniej wspomniano, chcesz suszyć cebulki przez jeden do dwóch tygodni po ich wyczyszczeniu. Ciepłe i ciemne miejsce powinno wystarczyć, ale upewnij się, że miejsce nie jest gorące i nadal zapewnia dobrą cyrkulację powietrza. Po tygodniu lub dwóch umieść cebule w mchu torfowym i przechowuj je w szklarni.

Przechowywanie w szklarni

Żarówki można też zakopać w wiórach, ale po co szklarnia? Zaletą stosowania apolitunelu do przechowywania lub zimowania uszu słoni jest to, że możesz zapewnić, że konstrukcja chroni je przed czynnikami zewnętrznymi, czy to klimatem, szkodnikami czy zwierzętami. Co więcej, idealne miejsce do przechowywania powinno wynosić od 70 do 75°F, a to jest łatwe do utrzymania w szklarni.

Obszar, który jest chłodny i suchy, powinien dobrze utrzymywać uszy słonia przez zimę. Jednak najlepiej byłoby zawsze sprawdzić na nich, czy niektóre gniją lub są obecne szkodniki. W ten sposób możesz natychmiast usunąć gnijącą cebulę lub użyć środka owadobójczego i uratować pozostałe cebulki.

Pamięć domowa

Jeśli nie masz szklarni, niektórzy ogrodnicy zimują również uszy słonia w domu. Jest to możliwe, o ile miejsce jest jasne i wilgotne i traktujesz je jak roślinę doniczkową, co oznacza, że ​​utrzymujesz wilgotność gleby. Po tym, jak wiosną minie niebezpieczeństwo mrozu, możesz przesadzić uszy słonia na zewnątrz.

Jak sadzić uszy słonia

Właściwe sadzenie uszu słonia jest również kluczowe, aby cieszyć się tymi roślinami z roku na rok. Jak wspomniano wcześniej, możesz to zrobić wiosną, po przejściu niebezpieczeństwa mrozu. Możesz również rozpocząć je w tunelu foliowym na cztery tygodnie przed średnią datą ostatnich przymrozków, jeśli chcesz wcześnie zakwitnąć.

Ogólnie rzecz biorąc, chcesz, aby gleba miała około 65 ° F dla tych tropikalnych roślin. Możesz sadzić cebulki na głębokości 5 cali, zachowując odległość od 18 cali do 3 stóp od siebie, w zależności od odmiany, którą posiadasz. Upewnij się, że szpiczasty koniec jest skierowany do góry, przykryj glebą i utrzymuj wilgotność gleby.

Regularne podlewanie i mulczowanie powinno pomóc w utrzymaniu wilgotnej gleby, idealnej do rozwoju uszu słonia. Są również ciężkimi zwierzętami karmiącymi i można je nawozić co trzy tygodnie. W celu konserwacji możesz usuwać martwe liście przez cały sezon wegetacyjny.

Wniosek

Dzikie taro lub uszy słonia to jedne z najbardziej przyciągających wzrok roślin, jakie można dodać do ogrodu. Ale ponieważ z natury są to rośliny tropikalne, musisz nauczyć się zimować uszy słoni, aby cieszyć się nimi rok po roku. Dobrą wiadomością jest to, że wystarczy wykopać bulwy, wyczyścić je i wysuszyć, a następnie przechowywać w chłodnym i suchym miejscu do ponownego posadzenia na wiosnę po mrozie.

Nacisk kładzie się na ostrożne wykopywanie bulw, ponieważ uszkodzone rośliny ucha słonia mają skłonność do gnicia w zimie. Należy je również wyczyścić i wysuszyć przez tydzień lub dwa przed zakopaniem w mchu torfowym lub wiórach drzewnych. Na koniec możesz zdecydować się na przechowywanie ich w tunelu foliowym w swoim domu.

Piękno korzystania z apolituneli wiesz, że bulwy nie będą przeszkadzać, a ty z łatwością utrzymasz dla nich temperaturę. Jednak nadal konieczna jest staranność, aby szybko rozwiązać potencjalne problemy, takie jak gnicie i szkodniki, i zapobiec ich rozprzestrzenianiu się.