Jak zimować mały tunel foliowy?

Czy zadałeś sobie pytanie, jak zimować małą szklarnię? Cóż, jest kilka kroków, których powinieneś się nauczyć, takich jak czyszczenie, sprawdzanie, testowanie i tak dalej.

Ekstremalne zimno, gwałtowne temperatury i zimowe wiatry to tylko niektóre z przykładów, których możesz się spodziewać podczas zimnej pogody. Z pewnością takie przypadki mogą być szkodliwe dla twoich roślin, zwłaszcza jeśli nie jesteś ostrożny.

Jak zimować mały tunel foliowy?

Dobrą wiadomością jest to, że możesz je chronić, o ile postępujesz zgodnie z tym przewodnikiem. Ale zanim przejdziemy dalej, powinieneś wiedzieć o jednej rzeczy, która zmusi cię do zimowania szklarni.

Rośliny – owoce i warzywa – rzeczywiście przetrwają bez względu na intensywną pogodę na zewnątrz. Po prostu czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

7 ważnych sposobów na zimowanie małej szklarni

Tak jak Ty, Twoje rośliny również muszą być przygotowane na ten sezon. Pamiętaj, jednym z czynników wpływających na ich wzrost jest temperatura. Jeśli więc wszystko jest ustawione, nie ma się czym martwić. Zawsze zadawaj sobie pytanie, jak zimować małą szklarnię?

Jeśli nie jesteś do końca pewien, jesteś we właściwym miejscu; nauczmy się kilku niezbędnych kroków, aby zimować małą szklarnię.

#1 Wyczyść szklarnię

Cóż, nawet jeśli nie jest zima, jest to podstawowa rzecz do zrobienia – wyczyść swoją małą szklarnię. Musisz zacząć od czystego otoczenia. Upewnij się, że tunel foliowy jest dokładny. Pozbądź się wszystkiego, co niepotrzebne i wyszoruj cały brud.

Dopilnuj, aby garnki, które przeniosłeś do tunelu foliowego, zostały umyte i oczyszczone; ma to na celu zapobieganie szkodnikom. Nie chcesz, żeby wtargnęły do ​​Twojej małej szklarni, prawda?

Więc jeśli chcesz zimować małą szklarnię, utrzymuj czystość.

#2 Sprawdź i dokonaj naprawy lub wymiany

Główny powód, dla którego zimujesz mały tunel foliowy, aby nie dopuścić do zimnego powietrza. Musisz więc sprawdzić, czy nie ma podartych pokryć i potłuczonych okularów. Jeśli taki znajdziesz, to czas na naprawę lub wymianę.

W razie potrzeby można również uszczelnić lub uszczelnić wszelkie otwory. Pamiętaj, nawet jeśli dziura jest mała lub cienka, nie musisz zostawiać otworów. W przeciwnym razie twój tunel foliowy byłby bezużyteczny. Nie byłoby to skuteczne w ochronie twoich roślin przed zimnem, gdyby nadal mogło przechodzić przez szklarnię.

Otóż ​​to! Zimowanie małego tunelu foliowego wymaga wykonania niezbędnych napraw i wymian.

#3 Przetestuj grzałkę

Nie polegaj tylko na grzejniku, który właśnie kupiłeś lub używałeś wcześniej; nawet jeśli wcześniej był skuteczny, może się to zmienić z biegiem czasu. To jest powód, dla którego powinieneś wykonać test. Powinien również zostać poddany konserwacji i rutynowemu serwisowi w razie potrzeby.

Poza tym upewnij się, że masz dokładny termostat. Cóż, musisz upewnić się, że system działa poprawnie. Pamiętaj, że odpowiada za pomiar temperatury, a Ty znasz swój główny cel!

W przeciwnym razie, jeśli zostanie wyświetlona niewłaściwa temperatura, a temperatura jest w rzeczywistości niska, nie zostaniesz ostrzeżony i nie będziesz mógł zrobić tego, co należy. Aby zimować małą szklarnię, przetestuj swoje urządzenia, na pewno będzie warto!

#4 Poznaj temperaturę obszarów w szklarni

Jeśli rozumiesz temperaturę w określonym obszarze w swojej szklarni, możesz zrobić doskonały plan. Jeśli w takim miejscu jest naturalnie ciepło, to rośliny tam umieszczone nie wymagają dużej izolacji.

Z drugiej strony rośliny umieszczane w najzimniejszych miejscach mogą wymagać izolacji. Możesz też przykryć je kocami lub podnieść z ziemi, w zależności od tego, co jest możliwe.

#5 Zwiększ wydajność, przechowując ciepło

Być może zastanawiasz się, ile będzie cię kosztować kontrolowanie temperatury w szklarni. Nie martw się zbytnio; można rzeczywiście zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, wiedząc, jak zmaksymalizować wydajność.

To bardzo proste i można to zrobić naturalnie. W rzeczywistości istnieją różne opcje; to zależy od twojej dyskrecji. Możesz użyć donic do przechowywania ciepła. Albo napełnisz go ziemią, albo wodą. Tak czy inaczej, z pewnością zapewni Ci ciepłą temperaturę w Twojej małej szklarni.

#6 Podłącz wentylatory obiegowe

Tak, możesz pomyśleć, że zgromadziłeś już wystarczająco dużo ciepła. Ale to nie wystarczy. Nadal istnieje potrzeba dodania wentylatorów cyrkulacyjnych w szklarni, które pozwolą na prawidłową cyrkulację ciepła w całej przestrzeni.

Oprócz przenoszenia ciepła, wentylatory te są również pomocne w ograniczaniu gromadzenia się pleśni i pleśni. Dzięki temu masz pewność, że Twoje rośliny będą miały zdrowsze i lepsze środowisko. Potem znowu zadaj sobie pytanie, jak zimować małą szklarnię.

#7 Przygotuj plan awaryjny

Wystąpienie sytuacji awaryjnych jest nieuniknione. Dlatego musisz mieć awaryjną listę kontrolną. Oznacza to również, że powinieneś również przygotować się na niezbędne zapasy, dostępne w przypadku mrozu.

Jak zimować małą szklarnię? To też jest koniecznością; powinieneś mieć takie rzeczy, jak alarm temperatury, taśmę naprawczą, pokrycie z tworzywa sztucznego lub grzałkę dodatkową. Inwestowanie w te rzeczy pomoże, zwłaszcza jeśli sytuacja się pogorszy.

Wniosek

Teraz, gdy znasz już kroki, jak zimować małą szklarnię, nadszedł czas, abyś ją zastosował. Kroki są bardzo proste; po prostu trzeba być cierpliwym i wiernie podążać za każdym.

Nie przegap kroku; w przeciwnym razie nie będziesz mógł czerpać maksymalnych korzyści ze swojej szklarni. Jeśli chcesz uratować swoje rośliny przed mrozem na zewnątrz, zawsze zadaj sobie pytanie „jak zimować małą szklarnię?”

Mam nadzieję, że ten artykuł ci pomógł. Idź, działaj i uratuj swój zielony kciuk tej zimy!