Jak zbudować mały tunel foliowy Walk-In?

Entuzjaści ogrodnictwa, którzy chcą wiedzieć, jak zbudować mały tunel spacerowy, nie spędzają czasu na marzeniu o wspaniałym początku wiosny. Robią swoje badania, wymyślają dobry zestaw planów, zakasują rękawy i budują własne elastyczne lub zimne szklarnie.

Możesz cieszyć się ulubionymi roślinami przez cały rok, jeśli masz swój mały spacer w tunelu foliowym na swoim podwórku. Wbrew temu, czego można się było spodziewać, pójście drogą DIY, jeśli chodzi o budowanie tunelu poliamidowego, nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Możesz wykonać to zadanie bez zbytniego kłopotu.

Jak zbudować mały tunel foliowy Walk-In?

Wskazówki dotyczące budowania małej szklarni do chodzenia

Czy wiesz, że możesz złożyć swój tunel foliowy w ciągu kilku godzin? Nie ma znaczenia, czy wolisz tunel foliowy, który jest wykonany ze szkła, czy plastiku – możesz znaleźć wiele niedrogich zestawów tunelowych DIY, które pozwalają na złożenie miniaturowego tunelu foliowego i błyskawiczne ustawienie go.

Najpierw musisz wybrać idealne miejsce na swoją małą szklarnię. Upewnij się, że ma łatwy dostęp do wody i prądu. Po wybraniu obszaru upewnij się, że grunt jest równy i woda może łatwo spływać.

Chociaż uzyskanie wystarczającej ilości światła słonecznego jest ważne dla twoich roślin, nie chcesz ich nadmiernie eksponować. Z tego powodu najlepiej ustawić tunel foliowy na częściowo zacienionym obszarze. Jeśli nie możesz znaleźć zacienionego obszaru, możesz użyć ściereczki zacieniającej, aby ograniczyć ilość światła słonecznego i ciepła, na które będą narażone rośliny.

Niezależnie od tego, czy chcesz zbudować własny od zera, czy też chcesz kupić jeden z tych łatwych w montażu zestawów tuneli foliowych – możesz znaleźć różne style tuneli foliowych, które zaspokoją Twój gust. Wybór budowania od podstaw oznacza poświęcenie czasu na wybór odpowiedniego rodzaju materiałów, które pomogą Ci zacząć. Niezwykle ważne jest określenie rozmiaru tunelu foliowego, który chcesz zbudować, aby wiedzieć, ile materiału będzie wymagał projekt tunelu foliowego.

Po umieszczeniu tunelu foliowego nie zapomnij zadbać o jego wentylację, systemy ogrzewania i chłodzenia, a także o termostat. Pomogą ci one łatwiej kontrolować temperaturę w zamkniętej przestrzeni.

Jakiego koloru powinien być apolytunnelBe?

Ponieważ białe powierzchnie lepiej odbijają niż pochłaniają światło, we wnętrzu tunelu foliowego potrzebujesz jak największej powierzchni białej. Upewnij się, że jedynymi ciemnymi kolorami, które można zobaczyć w twoim tunelu foliowym, są pojemniki twoich roślin.

Co mogę uprawiać w małej szklarni?

Jeśli jesteś nowicjuszem w małym ogrodnictwie tunelowym, wiedz, że rośliny zazwyczaj potrzebują ciepła, aby się rozwijać. Początkujący mogą zacząć uprawiać wewnątrz ciepłe warzywa. Będą wśród nich ogórki, papryki, pomidory, bakłażany, kabaczki, czereśnie mielone, a także melony.

Możesz przenieść je na zewnątrz, gdy temperatura utrzymuje się stale powyżej 50˚F przez noc.

Jakie są zalety ogrodnictwa w tunelu foliowym?

Uprawa roślin w apolytunneloffer zapewnia wiele korzyści, w tym chronione środowisko uprawy, przestrzeń, która oferuje wiele celów, większe oszczędności na zakupach spożywczych i większą kontrolę nad produktami. Przyjrzyj się bliżej tym korzyściom tutaj:

Zapewnia Twoim roślinom chronione środowisko wzrostu

Tradycyjne ogrody plenerowe są nieustannie narażone na zagrożenie niszczącymi szkodnikami, a także na zmienne warunki pogodowe. Z drugiej strony, apolitunel zapewnia Twoim delikatnym roślinom ochronę przed niepogodą, w tym śniegiem, gradem, zamiecią, silnymi wiatrami i ulewnymi deszczami. Ponieważ pozwala ci przejąć kontrolę nad środowiskiem uprawy twoich roślin, możesz upewnić się, że niszczące szkodniki i robactwo pozostaną na zewnątrz, podczas gdy pożyteczne owady będą trzymane w środku.

To przestrzeń, która ma wiele zastosowań

Posiadanie tunelu foliowego może wyeliminować potrzebę posiadania szopy ogrodowej. Oprócz tego, że jest to przestrzeń ogrodnicza, apolytunnel może również służyć jako miejsce do przechowywania materiałów ogrodniczych, narzędzi, akcesoriów i sprzętu. Wygodniej byłoby zorganizować te przedmioty w przestrzeni, w której stale ich używasz.

Zaoszczędzisz dużo na zakupach spożywczych

Jedną z najlepszych rzeczy w posiadaniu tunelu foliowego jest możliwość uprawy owoców, warzyw, ziół i kwiatów. Oprócz całorocznego sadzenia ulubionych rodzajów owoców i warzyw, ogrodnictwo w tunelu foliowym daje również większą kontrolę nad kosztami zakupów spożywczych.

Przekłada się to na większe oszczędności na rachunkach za żywność, ponieważ uprawa żywności oznacza, że ​​nie musisz się martwić, gdy ceny świeżych produktów będą się zmieniać z powodu zmian pogody lub kosztów transportu.

Będziesz miał większą kontrolę nad swoimi produktami

Jest to nie tylko ogrodnictwo tunelowe, które świetnie pasuje do Twojego budżetu, ale także przyniesie korzyści Twojemu zdrowiu, ponieważ przejmiesz pełną kontrolę nad środowiskiem uprawy roślin. Na przykład możesz być pewien, że będziesz mieć dostęp do świeżych i smacznych produktów, wolnych od toksycznych chemikaliów i pestycydów.

Dowiedz się, jak zbudować małą szklarnię do chodzenia!

Nauczenie się, jak zbudować mały tunel spacerowy, to pierwszy krok do Twojej ekscytującej podróży jako ogrodnik apolitunnelowy. Ciesz się radością posiadania swojej botanicznej krainy czarów na swoim podwórku.