Jak zbierać chmiel. 2 czynniki do rozważenia

Ci, którzy muszą nauczyć się zbierania chmielu, powinni wziąć pod uwagę dwa czynniki. Znajomość metody i czasu ma kluczowe znaczenie dla maksymalnego wykorzystania zbiorów, więc przeczytaj ten artykuł już teraz. W końcu dochodowa uprawa chmielu zależy od tego, w jaki sposób możesz zagwarantować niezmiennie wysoką jakość zbiorów.

Nic dziwnego, że wielu hodowców interesuje się produkcją chmielu, ale trzeba być przygotowanym nie tylko na pierwsze kroki. Najlepiej by było, gdybyś również został poinformowany o ostatnim etapie, jakim są żniwa. Ten ostatni krok może podyktować doskonałą jakość i wydajność.

Jak zbierać chmiel. 2 czynniki do rozważenia

Przeczytaj to przed zbiorem chmielu

Rozważenie #1. Metoda

Pierwszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy zbiorze chmielu, jest znajomość właściwej techniki. W ten sposób możesz mieć pewność, że nie pogorszysz jakości zbiorów. Masz możliwość zrywania szyszek w miarę dojrzewania rośliny lub zbioru za jednym razem.

Ta pierwsza metoda jest najczęstsza, ponieważ pozwoli wydłużyć okres zbiorów. Dzięki temu uzyskasz wyższy plon chmielu. Należy jednak pamiętać, że chmiel może osiągnąć dobrą wysokość, przez co i tak nie da się zrywać szyszek.

Aby rozwiązać ten problem, niektórzy hodowcy zamiast tego ścinają całą winorośl na wysokości trzech stóp nad ziemią. Możesz zebrać wszystkie stożki na poziomie gruntu, pociągając winorośl w dół, dzięki czemu praktyka jest znacznie wygodniejsza i szybsza. A po zakończeniu zbiorów należy natychmiast wysuszyć kwiat chmielu w ciemnym i przewiewnym miejscu lub w piekarniku przed umieszczeniem go w zamrażarce w zamykanej torebce.

Rozważenie #2. Czas

Ponieważ chmiel jest głównym składnikiem produkcji piwa, czas ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia, że ​​zbiory zapewnią wyjątkową goryczkę, którą zapewnia chmiel. W ten sposób nie będziesz musiał się martwić, używając chmielu zarówno świeżego, jak i suchego, ponieważ ma on optymalną jakość. Więcej niż czekanie, aż kwiaty poczują się jak papier, oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę.

Pamiętaj, że po posadzeniu kłączy chmielu wczesną wiosną, latem rozwiną się w nich pnącza, które zapewnią Ci szyszki kwiatowe. Kiedy pojawią się kwiaty, nie ekscytuj się jeszcze ich zbiorem. Zamiast tego pomogłoby, jeśli pozwolisz im wyschnąć na winorośli, a następnie przetestuj je, wyczuwając je.

Hodowcy po prostu ściskają stożek palcami, ale pamiętaj, aby robić to delikatnie. Stożek powinien być sprężysty i wydobywać się z niego sok, co oznacza, że ​​jest to idealny czas na zbieranie chmielu. Z drugiej strony, miękkie i wilgotne szyszki powinny zająć więcej czasu, zanim je zbierzesz.

Pomyślna uprawa chmielu

Według University of Kentucky chcesz zapewnić idealne miejsce do uprawy chmielu. Pamiętaj, że bardziej niż sam zbiór, obszar, na którym uprawiasz chmiel i praktyki, które będziesz wykonywać, są również kluczowe dla konsekwentnego zbierania plonów wysokiej jakości. Na przykład chcesz chronić uprawy w trudnych warunkach pogodowych, takich jak silne wiatry i deszcz.

Możesz uprawiać chmiel w tunelu foliowym, zamiast tego, aby zapewnić ochronę i ich potrzeby, takie jak stałe światło i odpowiednia cyrkulacja powietrza. Łatwiej jest również ustawić system kratownicowy w pomieszczeniu, nie martwiąc się o jego stabilność i jakość na dłuższą metę. Co więcej, możesz chronić tunel foliowy przed szkodnikami, które mogą uszkodzić chmiel.

Suszenie i pakowanie chmielu

Jak wspomniano wcześniej, masz możliwość wykorzystania chmielu bezpośrednio po zebraniu lub wysuszeniu. Musisz jednak pamiętać, jak ważny jest czas, światło, ciepło i wilgoć. Lepiej suszyć chmiel maksymalnie przez trzy dni w temperaturze nieprzekraczającej 140°F, aby uniknąć pogorszenia ich jakości.

Następnie możesz użyć parawanu, piekarnika lub suszarki do żywności, aby wysuszyć chmiel. Co więcej, dążysz do osiągnięcia 8% wilgotności chmielu, aby zapobiec rozwojowi pleśni. Po sprawdzeniu wszystkich tych czynników umieść chmiel w hermetycznym miejscu, a następnie włóż do zamrażarki do zaparzenia.

Kiedy dodać chmiel do zaparzania

Najlepszy czas na dodanie chmielu jest po zacieraniu lub gdy ziarno zamienia się w brzeczkę i masz zamiar zagotować produkt. Ten czas jest niezbędny, ponieważ gotowanie spowoduje powstanie procesu chmielu, który powinien zapewnić mieszance goryczkę. Mając to na uwadze, im dłużej gotujesz chmiel, tym bardziej gorzkie staje się twoje piwo.

Jeśli chcesz wzmocnić smak piwa, chcesz skrócić czas gotowania chmielu. Zamiast gotować na wolnym ogniu przez około 45 minut, pozwól im gotować przez 15 minut później. Możesz nawet zrobić chmielenie na sucho lub moczenie chmielu w sfermentowanej mieszance po jej ostygnięciu.

Wniosek

Chmiel jest jedną z najlepszych upraw, które warto rozważyć, ze względu na jego znaczenie dla browarów. Jednak nie wystarczy, że wiesz, jak je hodować i przechowywać; musisz także opanować prawidłowe zbieranie chmielu, aby mieć pewność, że uzyskujesz jak najwięcej plonów. Zacznij od wybrania sposobu zbierania kwiatów, czy to przez zbieranie ich w miarę wzrostu rośliny, czy przez ścinanie winorośli i zbieranie wszystkich naraz.

Gdy już znajdziesz wygodną technikę, dowiedz się, jak sprawdzić, kiedy szyszki są gotowe do zbioru. Delikatnie ściśnij je ręcznie, aby sprawdzić sprężystą teksturę jako sygnał startowy. Na koniec możesz łatwo użyć chmielu lub wysuszyć go w ciągu trzech dni do późniejszego zaparzenia.