Jak zbiera się soczewicę. Krok po kroku

Sposób zbioru soczewicy jest świetnym tematem, o którym należy wiedzieć, zwłaszcza jeśli masz zamiar zacząć mieć własną szklarnię. Według specjalistów ogrodniczych i rolników soczewica to jadalne rośliny strączkowe zawierające wapń, żelazo, witaminę B6 i magnez, gdy są uprawiane w ogrodzie, a następnie uprawiane w kuchni.

W tym wydaniu na naszym blogu dowiesz się więcej o soczewicy i sposobach jej uprawy, skutkach ubocznych dla Twojego zdrowia i innych pytaniach najczęściej zadawanych w Internecie, zanim dowiesz się, jak możesz mieć soczewicę w domu.

Jak zbiera się soczewicę. Krok po kroku

W jaki sposób są one zbierane indywidualnie i komercyjnie?

Soczewica: indywidualne zbiory

Soczewica ta jest owinięta i pokrojona w okna na około tydzień przed zbiorem, aby wysuszyć chwasty, ponieważ soczewica oferuje nierówną dojrzałość plonów i silną inwazję chwastów. Technika pokosu poprawia równomierność nawilżenia nasion soczewicy, zmniejszając w ten sposób stopień przebarwienia nasion.

Zbiór komercyjny

Aby zebrać soczewicę komercyjnie, łączy się je prosto, gdy jej nasiona i strąki są w pełni dojrzałe. Ogrodnicy często używają swojego sprzętu omłotowego z elastycznym hederem, bębnem podbieracza lub bębnem pneumatycznym, automatycznymi kontrolami wysokości i podnośnikami winorośli, aby uczynić to jeszcze bardziej możliwym.

Zwróć uwagę, że nadmiernie wysuszone nasiona mogą się odpryskiwać i łuszczyć podczas omłotu.

Jak zbierać soczewicę?

Zbieranie lub zbieranie soczewicy obejmuje różne kroki, które początkujący mogą wykonać za pomocą kropki, ale zaawansowani rolnicy już się z tym zapoznali, więc jest to dla nich recenzja. Spójrzmy.

  • Ułóż środek osuszający około tydzień przed zbiorami, aby przyspieszyć suszenie.
  • Możesz również pójść i wyciągnąć te rośliny soczewicy z ziemi, gdy będą gotowe do zbioru.
  • Przygotuj zebrane rośliny do wyschnięcia na słońcu dla takiego ekologicznego podejścia.
  • Zacznij suszyć soczewicę w pomieszczeniu, jeśli pogoda może być zbyt mokra lub pochmurna, nie jest to idealne rozwiązanie dla soczewicy.
  • Możesz także młócić plony, aby uwolnić je z roślin.
  • W takim razie musisz być w stanie ręcznie usunąć strąki soczewicy, jeśli coś pozostanie po omłocie.
  • Należy wykonać proces znany jako przesiewanie soczewicy, aby usunąć plewy i inne elementy.
  • Następnie przechowuj soczewicę w chłodnym, suchym miejscu.

Skutki uboczne

W domu soczewica jest świetnym składnikiem kuchni. Soczewica ta jest doskonałym źródłem białka, więc jeśli potrzebujesz uzupełnić swój trening, aby lepiej budować mięśnie, być może będziesz potrzebować ich w swojej diecie.

Jednak nie za każdym razem soczewica może oferować te korzyści zdrowotne. Mówi się, że spożywanie większych ilości błonnika z soczewicy może powodować wzdęcia i zaparcia. Mają również FODMAP lub fermentujące węglowodany, które mogą powodować problemy trawienne u osób z IBS lub zespołem jelita drażliwego.

Należy również zwrócić uwagę na soczewicę, którą kupujesz w sklepach spożywczych, ponieważ są one przetwarzane i konserwowane. Najlepiej mieć je z pola na stół lub świeże produkty ze szklarni.

Czy możesz jeść soczewicę na surowo?

Nie, możesz nie być w stanie jeść tej soczewicy na surowo i istnieje potrzeba jej przetworzenia podczas gotowania.

W przeciwieństwie do innych upraw, które mogą być spożywane na surowo, soczewicy nie należy spożywać w tej formie. Soczewica jest klasyfikowana jako rośliny strączkowe, takie jak fasola, ale nie je się jej również na surowo, chyba że, oczywiście, w pierwszej kolejności wykiełkowała.

Wartość odżywcza soczewicy jest niesamowita, a gotowanie tej soczewicy i podawanie jej z potrawami doda więcej wartości do zup, sałatek i frytek warzywnych.

Aby rozpocząć gotowanie soczewicy, może być konieczne spłukanie jej przed przygotowaniem do usunięcia brudu i innych zanieczyszczeń. Następnie możesz namoczyć je w wodzie na około siedem godzin, zanim pozwolisz im wykiełkować.

Warto również zwrócić uwagę na proces kiełkowania soczewicy. Mówi się, że mogą zająć od dwóch do trzech dni, ale z drugiej strony nigdy nie będziesz musiał moczyć tej soczewicy przed jej ugotowaniem. Wybranie tej metody zaleca gotowanie ich przez około 30 minut, aż osiągniesz idealną miękkość.

Czy soczewica sprawia, że ​​przybierasz na wadze?

Oprócz wiedzy o tym, jak zbiera się soczewicę, istnieją osoby, które zwracają szczególną uwagę na korzyści zdrowotne tej soczewicy. Entuzjaści fitnessu i osoby zainteresowane odchudzaniem zawsze szukały produktów i żywności, które mogliby dodać do swojej diety.

Tym razem jest odwrotnie. Ci, którzy chcą przytyć, mogą przyjrzeć się soczewicy i wprowadzić ją bezpośrednio do swojej diety.

Mówi się, że możesz mieć soczewicę w swoim programie odchudzania bez poczucia winy. Rośliny te są popularne ze względu na zawartość błonnika i białka. Pokarmy bogate w błonnik mogą potrwać dłużej, aby każdy przeżuwał, co daje organizmowi i anatomii dużo czasu na przygotowanie się do trawienia soczewicy. W takich przypadkach jest mniej prawdopodobne, że zobowiążesz się do przejadania się.

Krostrade.com i soczewica 

Krostrade.com oferuje różne opcje, jeśli chcesz rozpocząć swoją własną szklarnię. Te szklarnie są niezbędne, aby zapewnić idealne środowisko i środowisko dla Twojej plantacji. Wybierz z gamy szklarni komercyjnych, szklarni hobbystycznych, miniszklarni i nie tylko.

„Mini szklarnie pozwalają wydłużyć sezon wegetacyjny poza normalne ramy czasowe. Chroni twoją sadzonkę, gdy temperatura otoczenia zmienia się i może spaść poniżej zera (nie poniżej -2 st. C) przez noc. Tunel foliowy oszczędza ciepło, pozwala glebie pozostać nawilżoną i chroni Twój ogród” – podała oficjalna strona internetowa Krostrade.

Sposób zbierania soczewicy jest jedną z najłatwiejszych technik i procesów ogrodniczych, w których można się znaleźć. Są ludzie, którzy podróżują na wieś, aby to zrobić, ale możesz mieć to prawo we własnych domach. Dzięki szklarniom Krostrade możesz mieć wiele możliwości wyboru soczewicy dla swojej diety, dobrego samopoczucia i zdrowia.