Jak zapobiegać przewracaniu się traw ozdobnych?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zapobiegać przewracaniu się traw ozdobnych, tyczenie i dzielenie to metody, które musisz opanować. To może być frustrujące, gdy twoje trawy ozdobne przechylają się i wyglądają nieporządnie, więc utrzymanie ich jest kluczowe. Zamiast oddzielania przerośniętych traw, możesz użyć palika do podparcia roślin i zachowania estetycznej aranżacji.

Nie musisz kosić swoich ozdobnych traw ani ograniczać się do krótszych gatunków, jeśli nie znosisz patrzeć, jak się przewracają. Nie zapomnij jednak przestudiować nawyków rozwojowych gatunku, aby móc zaplanować ich rozmieszczenie na dłuższą metę. Możesz również rozważyć uprawę traw w tunelach foliowych, może być łatwiej utrzymać je w pomieszczeniach.

Jak zapobiegać przewracaniu się traw ozdobnych?

Jak zapobiegać przewracaniu się traw ozdobnych i dodatkowe wskazówki dotyczące skutecznego rodzicielstwa traw ozdobnych

Staking

Pierwszym sposobem zapobiegania przewracaniu się traw ozdobnych jest ich kołkowanie. Według University of Vermont Extension, głównym wnioskiem, o którym powinieneś pamiętać, jest nawyk uprawy twoich roślin. Dlatego najlepszą techniką tyczenia traw ozdobnych byłoby umieszczenie ich na środku kępy trawy i zabezpieczenie punktów sznurkiem.

W ten sposób możesz po prostu zawiązać kawałek sznurka wokół traw, aby utrzymać je w pozycji pionowej. Pamiętaj jednak, aby go związać, aby nie utrudniał ruchu traw. Najlepszy czas na obstawianie będzie również przed sezonem, kiedy trawy staną się brązowe i uśpione.

Innymi ważnymi wskazówkami, o których należy pamiętać podczas układania traw ozdobnych, jest to, że chcesz, aby kołki i sznurki łączyły się z roślinami. Około trzech stawek powinno wystarczyć, ale będzie to zależeć od tego, jak duże są twoje kępy. Chcesz umieścić je tam, gdzie są najgrubsze łodygi i gdzie zaczynają się wyginać.

Oddział

Inną metodą zapobiegania przewracaniu się traw ozdobnych jest ich dzielenie. Pamiętaj, że ta technika jest przydatna do rozmnażania, ale pomoże też kontrolować wielkość kęp po kilku latach. Możesz wykonywać tę praktykę co dwa lata w ramach zarządzania trawami ozdobnymi.

Sam proces jest tak prosty, jak przycięcie liści do 6 cali i wykopanie całej kępy. Możesz użyć siekiery, aby pociąć go na cztery sekcje i usunąć wszystkie martwe części. Następnie natychmiast przesadź i podlej te podziały, aby zapobiec ich wysychaniu.

Jeśli w Twojej okolicy występuje dłuższy okres wegetacyjny, możesz również skorzystać z przycinania w połowie sezonu. Zapobiegnie to przerośniętym kępom, a możesz po prostu odciąć mniejsze dolne źdźbła otaczające roślinę. Jednak niektóre trawy mogą nadal czerpać korzyści z obstawiania, więc mądrze wybierz swoją metodę, aby utrzymać je w pozycji pionowej.

Dlaczego ozdobne trawy przewracają się?

Najlepiej byłoby również zrozumieć, dlaczego trawy ozdobne zwykle się przewracają. Wiele praktyk może wpływać na pionową strukturę roślin, a unikanie tych problemów może utrzymać rośliny w pionie i wysokości. Na przykład sama lokalizacja może wpływać na strukturę twoich traw.

Jeśli w Twojej okolicy wystąpi ostry wiatr i deszcz, istnieje duże prawdopodobieństwo, że trawy przewrócą się. Rozważ hodowlę ich w tunelu foliowym, aby chronić trawy przed tymi warunkami środowiskowymi. Trawy ozdobne mogą również wysychać pod koniec sezonu wegetacyjnego, a pozostałe stare kępy w środku mogą umrzeć, co wpływa na inne wyprostowane trawy.

Dlatego najlepiej zacząć tyczenie, gdy trawy są jeszcze zielone. Mówiąc o suchych trawach, praktyki takie jak przenawożenie mogą prowadzić do wąskich traw, które łatwo odpadają. Chcesz nawozić dopiero wiosną, gdy źdźbła zaczną kiełkować.

Utrzymanie traw ozdobnych

Oprócz podziału, wycinanie traw ozdobnych powinno być częścią praktyki pielęgnacyjnej. Jednak najpierw chcesz sklasyfikować swoje trawy na trawy ciepłe i zimne. Możesz przyciąć te pierwsze do połowy wiosny, podczas gdy trawy chłodne dobrze reagują na cięcie wczesną wiosną.

Gdy pogoda się ochłodzi, ciepłe pory roku zbrązowieją i w tym momencie możesz zacząć je przycinać. Z drugiej strony, chcesz zostawić trawy chłodne w zimnych porach roku, a następnie przyciąć je po zakończeniu sezonu. W zależności od tego, jak wymagające są twoje trawy, możesz użyć sekatora lub nożyc do żywopłotu podczas przycinania traw w wiązce.

Następnie możesz nawozić, gdy wiosną zacznie się nowy wzrost, ale utrzymuj niski poziom azotu, aby zapobiec ich przewróceniu. Następnie pomóż roślinom się osiedlić, podlewając je w pierwszym sezonie po posadzeniu traw. Podlewanie uzupełniające będzie wtedy zależeć od wymagań twojego gatunku.

Wniosek

Chcesz uprawiać trawy ozdobne? Jeśli tak, musisz nauczyć się, jak zapobiegać przewracaniu się traw ozdobnych. Niestety trawy te często mają problemy z utrzymaniem pozycji pionowej z powodu różnych czynników.

Może to być spowodowane poważnymi wyzwaniami środowiskowymi, przenawożeniem lub przerośniętymi kępami. Możesz utrzymać trawę w pionie, umieszczając kołki i używając kawałków sznurka, aby zapobiec ich przewróceniu. Możesz także dzielić kępy co dwa lata, aby zapobiec ich zbyt dużemu.

Ogólnie rzecz biorąc, nie musisz się martwić o utrzymanie trawy w pozycji pionowej. Właściwa konserwacja powinna pomóc w zapobieganiu ich przewracaniu się. Jeśli w Twojej okolicy występują intensywne deszcze i wiatry, rozważ uprawę traw w szklarni.