Jak założyć nową roślinę poinsecji?

Niezliczeni entuzjaści ogrodnictwa zastanawiają się „Jak zacząć nową roślinę poinsecji?”. Po zakończeniu wakacji możesz nadal chcieć zachować świąteczne kwiaty.

Rzeczywiście, w niektórych gospodarstwach domowych ozdabianie domów poinsecjami w każde Boże Narodzenie stało się rutyną. Ponieważ ich kolory nie będą tak żywe po wakacjach, niektórzy decydują się wyrzucić je, gdy mogliby je ponownie wykorzystać przez następny rok.

Jak założyć nową roślinę poinsecji?

Jako alternatywę dla kupowania poinsecji w każde Boże Narodzenie, możesz zamiast tego rozmnażać je i zacząć od nowa, gdy wesołe święto nadejdzie w kolejnych latach. W ten sposób możesz oszczędzać zasoby i mieć niekończącą się dostawę poinsecji.

Jak rozmnażać nowe rośliny poinsecji

Poinsecje są naturalnie krótko żyjącymi roślinami. Niemożliwe jest, aby ta sama roślina żyła przez wiele lat. Możesz jednak przedłużyć jego żywotność i uprawiać dla niej zamienniki. Przy odpowiednich metodach rozmnażania i ogrodnictwa jest to osiągalne.

Jak założyć nową roślinę poinsecji?

Rozmnażanie poinsecji można podzielić na dwie najczęściej używane techniki, którymi są wycinanie korzeni i siew. Masz gwarancję, że będziesz mieć zamienniki swoich świątecznych kwiatów gwiezdnych, niezależnie od metody, której używasz.

Jeśli bardziej powszechna byłaby cięcie, ta metoda jest łatwiejsza i szybsza niż druga, a na pewno uzyskasz nowy wzrost, który wygląda tak samo jak jego rodzic. Jeśli jednak chcesz nową odmianę, będziesz miał taką szansę, jeśli wyhodujesz ją z nasion.

Jak można rozmnażać poinsecję z sadzonek?

Podobnie jak w przypadku cięcia korzeni na innych uprawach, należy odłączyć od co najmniej trzech do maksymalnie sześciu cali łodygi. Jeśli chcesz, aby korzenie wyrosły szybciej, możesz spróbować zanurzyć odcięty koniec w hormonie ukorzeniającym przed ich przesadzeniem.

Upewnij się, że używasz pasteryzowanej gleby dla swojej rośliny, aby uzyskać lepsze wyniki. Zrób dziurę w wilgotnej ziemi i wbij tam swoje sadzonki poinsecji. Zrób to we wczesnych dniach lata i zapewnij roślinom idealne dla nich warunki.

Po około miesiącu korzenie powinny się rozwinąć i nadszedł czas, aby podzielić poinsecje na osobne doniczki. Dzieje się tak, aby sąsiednie korzenie nie przeszkadzały w ich rozwoju, tym bardziej, jeśli posadzisz wiele sadzonek w jednym pojemniku.

Jak uprawia się nasiona poinsecji?

Z drugiej strony wyhodowanie ich z nasion może być stosunkowo trudne. Zanim rozpoczniesz proces rozmnażania, ich poszukiwanie może być już trudne. Możesz zdobyć nasiona z tych wyrośniętych lub zamówić je online, chociaż nie są one łatwe do znalezienia.

Z drugiej strony nie ma innych procesów. Nie musisz ich zamrażać ani pozostawiać w rozwiązaniach przyjaznych dla nasion. Wystarczy je zasiać i w przeciwieństwie do sadzonek korzeniowych, w każdym pojemniku należy umieścić tylko jedno ziarno.

Jednak, podobnie jak w przypadku innych technik propagacji, trzymaj je z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Rzeczywiście, poinsecje potrzebują go, aby rosnąć. Jednak wystawienie ich na działanie promieni słonecznych może niekorzystnie wpływać na ich rozwój i jakość wybarwienia.

Jeśli nie masz miejsca w pomieszczeniu, upewnij się, że zapewnisz mu cień, jeśli umieścisz je na zewnątrz. O ile bezpośrednie światło może być szkodliwe, jego brak może być również śmiertelny. Możesz go przykryć plastikową torbą lub umieścić pod szopą.

Korzyści z uprawy poinsecji i innych roślin w małej szklarni

Jest tak wiele korzyści z uprawy poinsecji i innych roślin w mini szklarni. Jednak wiele osób jest zawieszonych na kosztach zakupu lub budowy szklarni. Mini szklarnie są opłacalne, ale mogą zapewnić te same korzyści, co szklarnia o normalnej wielkości.

Ogrodnictwo szklarniowe pozwala sadzić piękne kwiaty oraz inne rośliny i rośliny, które można w niej uprawiać. Oto kilka zalet korzystania z mini szklarni:

Mini szklarnie świetnie nadają się do wysiewu nasion

Apolytunne to świetne miejsce do sadzenia nasion przed przesadzeniem ich do ogrodu. Możesz mieć pewność, że tunel foliowy zapewni im ciepło i ochronę, których potrzebują do wzrostu. Nie będziesz musiał rozsiewać nasion w piwnicy, piwnicy lub garażu.

Mini szklarnie chronią przed szkodnikami

Zagrożenie szkodnikami może zniechęcać ogrodników. Króliki, szopy pracze, jelenie, zwierzęta, mszyce, dżdżownice, wciornastki i inne zwierzęta oraz szkodniki mogą z łatwością uszkodzić Twój ogród, jeśli zostanie pozostawiony bez opieki. Możesz użyć apolitunelu, aby chronić swoje rośliny przed tymi nieznośnymi zwierzętami.

Przedłuż okres wegetacyjny swoich roślin

Jednym z głównych powodów, dla których ogrodnicy używają mini szklarni, jest wydłużenie sezonu wegetacyjnego i uprawa większej liczby roślin. Szklarnie pozwalają kontrolować środowisko uprawy poprzez regulację temperatury wewnątrz. Będziesz w stanie stworzyć cieplejsze środowisko, jeśli mieszkasz w chłodniejszych regionach, dzięki czemu będziesz mógł sadzić rośliny o ciepłej pogodzie. Twoje rośliny będą rosły dłużej i będziesz mieć więcej opcji roślin do wyboru.

Konkluzja: jak założyć nową roślinę poinsecji?

Niezależnie od metody rozmnażania, która jest dla Ciebie najlepsza, sama wiedza o tym, jak założyć nową roślinę poinsecji, nie gwarantuje skuteczności. Pamiętaj, utrzymuj światło i wodę w odpowiednich ilościach i nigdy nie pomijaj konserwacji.