Jak zacząć nasiona w małym tunelu foliowym?

W tej części naszego bloga przyjrzymy się, jak rozpocząć nasiona w małej szklarni. Czy będzie to łatwe dla wschodzącego ogrodnika? Sadzenie nasion w małej szklarni wymaga precyzji i szczegółów. Oto, co musisz wiedzieć, aby robić rzeczy dobrze bez typowych błędów.

Początkowe nasiona w małej szklarni: przewodnik krok po kroku

Zrozum, że jest dużo nasion, które możesz zasiać bezpośrednio w szklarni, zwłaszcza jesienią, aby przyniosły najlepsze rezultaty. Mogą istnieć inne nasiona, które wymagają bardziej stabilnych i stabilnych temperatur oraz kontrolowanego otoczenia, aby mogły dalej kiełkować.

Jak zacząć nasiona w małym tunelu foliowym?

Kiedy zaczynasz nasiona w szklarni, ogrodnicy mogą zaoferować najbardziej stabilne środowisko dla twoich nasion, aby mogły wejść w proces kiełkowania i aby każde ziarno mogło rosnąć. Jakie rzeczy musisz wiedzieć z dyskusji?

Właściwy czas

Aby odnieść idealny sukces w uprawie, ogrodnik musi być w stanie kiełkować nasiona w temperaturze maksymalnie 27 stopni Celsjusza, przy temperaturach nocnych nie niższych niż 10 do 13 stopni Celsjusza. Należy również dokładnie monitorować temperaturę tunelu foliowego.

Ciepło tunelu foliowego w ciągu dnia jako słońce powinno być nieco chłodniejsze w nocy. Maty grzewcze dla sadzonek muszą stale oferować nasiona o ciepłych temperaturach gleby. Szklarnie z otwieranymi oknami i wentylatorami powinny być w stanie przewietrzyć konstrukcję ogrodnika, która zbytnio się nagrzała.

Starting polytunnelSeeds

Dzięki Twoim jednokomórkowym doniczkom lub tackom, w każdej komórce można hodować i hodować tylko jedno lub dwa nasiona. Wielu specjalistów uważa, że ​​sadzenie w tackach jest lepsze niż w tych otwartych, ponieważ komórki czopowe są w stanie utrzymać i utrzymać wilgoć, a także ciepło rozwijających się nasion.

Twoje sadzonki muszą również pozostawać w doniczkach lub tacach przez dłuższy czas bez splatania się u korzeni z otaczającymi je bytami. Kiedy są w korkach, nasiona muszą być posadzone i sadzone bezpośrednio w twoim ogrodzie i ułożone w pojemniku.

Kiedy nasiona zaczynają się w szklarni, nie potrzeba fortuny na rozpoczęcie mieszania nasion, a zatem możesz mieć cel mieszanki poprzez uzyskanie torfu, materii organicznej i perlitu, wszystko w jednej części.

Jak długo trwa kiełkowanie nasion Apolytunnel?

Około jednego do dwóch tygodni – tak długo mogą kiełkować nasiona. Rośliny i uprawy, takie jak pomidor, papryczka chili i rozmaryn, mogą osiągnąć nawet trzeci tydzień. Tymczasem sałata może stać się wrażliwa na wysokie temperatury, co może utrudniać kiełkowanie.

Możesz szukać dokładnych informacji o pakiecie dla swojej kapsuły roślinnej w zasobach, które możesz znaleźć w Internecie. Upewnij się, że kiełkowanie jest przezroczyste z kopułami strąków i dopóki nie dotrą do nich kiełki.

Istnieją dostawcy informacji i technologii na temat inteligentniejszego ogrodnictwa, w których można uzyskać wszystko, co jest potrzebne do oświetlenia LED, sprzętu do podlewania i nie tylko. Poczekaj i zobacz, jak wyniki rozwijają się na twoich oczach i oczywiście dzięki odpowiednim szklarniom.

Może to również stworzyć idealne miejsce, w którym rośliny mogą się rozwijać. Dostarcza składniki odżywcze w rytmie cyklu życia roślin, utrzymując stabilne pH gleby i wykorzystując mniejsze kieszenie, aby zapewnić roślinom wystarczającą przestrzeń do oddychania, a składniki odżywcze ożywają, gdy masz wilgotną glebę.

W ten sposób proces kiełkowania nasion przyspiesza i możesz uprawiać więcej ziół w lepszej jakości. Przez cały sezon zimowy widać już rosnącą plantację pomidorów.

Czy nasiona wykiełkują w mojej zimnej szklarni?

Zbliżając się do zimnej pory roku, jednym z pytań, na które możesz się natknąć, jest to, czy twoje nasiona wykiełkują w zimnych strukturach. W zimnej szklarni temperatura powietrza w tunelu foliowym jest o kilka stopni wyższa od temperatury powietrza na zewnątrz.

Jednak temperatura gleby nie powinna być zbliżona do temperatury powietrza, dlatego trzeba to sprawdzić na własnej skórze. Jednak pod warunkiem, że możesz utrzymać minimalną temperaturę gleby gotowej do kiełkowania, możesz wtedy kiełkować w zimnej szklarni.

Kiedy mogę mieć sadzonki w nieogrzewanej szklarni?

W pierwszych dniach kiełkowania należy podjąć kroki, aby sadzonki znajdowały się w nieogrzewanej szklarni. Ponieważ nasiona pomidorów w pełni wykiełkują, ogrodnik musi być w stanie zapewnić około 18 godzin sztucznego światła w danym dniu.

Po piątym tygodniu przewidywany i przewidywany ostateczny termin przymrozków dla sadzonek pomidorów w nieogrzewanym tunelu foliowym powinien być zsynchronizowany.

Jak założyć nasiona w małym tunelu foliowymzajmuje się poszukiwaniem innowacji. Możesz współpracować ze społecznościami ogrodniczymi i łączyć się ze społecznością, aby wspierać się nawzajem. W ogrodnictwie liczy się każdy kąt. Ponadto istnieją również czasopisma ogrodnicze, w których można znaleźć najnowsze wiadomości z branży i wskazówki, jak ulepszyć ogrodnictwo dla swoich potrzeb.

Teraz, gdy już wiesz, jak zasiać nasiona w małej szklarni, możesz skontaktować się ze społecznością, która rozumie, dlaczego ogrodnictwo ma znaczenie.