Jak wyhodować Hardy Hibiscus z nasion

Czy chcesz dowiedzieć się, jak wyhodować mrozoodporny hibiskus z nasion? Odporny hibiskus (Hibiscus moscheutos), znany również jako bagienny ślaz różany, naturalnie występuje na bagnach, bagnach lub w wilgotnych obszarach prawie wokół rzek i stawów. Rośliny te rosną od co najmniej dwóch stóp do maksymalnie dziesięciu stóp, z kwiatami o szerokości od czterech do dziesięciu cali.

Rodzaj Hibiscus należy do rodziny malwy (Malvaceae) i zawiera kilka odmian krzewów, roślin i drzew. Rośliny te powstały w klimacie tropikalnym, ale mogą przetrwać również posadzone w pomieszczeniach i w pojemnikach. Wielu ogrodników uprawia mrozoodporny hibiskus ze względu na piękne kwiaty, które produkują, podczas gdy inni sadzą je ze względu na produkowane przez nich włókno, które można wykorzystać do produkcji odzieży.

Jak wyhodować Hardy Hibiscus z nasion

Kiełkowanie

Wytrzymałe nasiona hibiskusa potrzebują dużo czasu, aby kiełkować, więc może być konieczne zabranie nasion do domu lub w tunelu apolitowym przez około dwa do trzech miesięcy przed wystąpieniem mrozu. Aby przyspieszyć proces kiełkowania, możesz użyć ostrego noża, aby naciąć okrągły koniec osłonki nasion, umożliwiając wniknięcie wilgoci. Odporne nasiona hibiskusa moczyć przez około osiem godzin w letniej wodzie.

Sadzenie/przenoszenie kiełkujących nasion

Następnym krokiem po procesie kiełkowania jest posadzenie nasion w tacce, małych pojemnikach lub prosto na grządkę ogrodową. Wybierz glebę doniczkową lub mieszankę startową do nasion hibiskusa. Zasadź kiełkujące nasiona na głębokość około ćwierć cala w mieszance startowej nasion lub mieszance doniczkowej, utrzymuj je w cieple i w słonecznych warunkach – co najmniej 75 do 85 stopni Fahrenheita.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, twoje wykiełkowane ziarno wykiełkuje po dwóch do trzech tygodniach. Jeśli posadziłeś swoje odporne rośliny hibiskusa w pomieszczeniu, będziesz musiał umieścić je w doniczkach średniej wielkości, aby dostosować je do wzrostu. Młode, odporne rośliny hibiskusa są niezwykle delikatne, szczególnie w łodygach, dlatego należy zachować ostrożność podczas przenoszenia ich na zewnątrz; podwórko, łóżko, duże garnki. Nie sadź ich na zewnątrz, chyba że są wystarczająco silne, aby przetrwać w niekorzystnych temperaturach.

Data ostatniego mrozu

Po przejściu niebezpieczeństwa mrozu możesz zacząć twardnieć swoje wytrzymałe sadzonki hibiskusa, które już wyrosły. Możesz zabrać je na zewnątrz, aby aklimatyzować się przez kilka godzin dziennie. Należy pamiętać, że rośliny hibiskusa naturalnie rosną na terenach bagiennych i wilgotnych. Oznacza to, że musisz stworzyć klimat podobny do ciepłych, bagiennych obszarów.

Znajdź stały obszar, w którym je posadzisz

Rośliny hibiskusa mogą dorastać do wysokości dziesięciu stóp, więc musisz ustawić obszar, w którym możesz na stałe posadzić rosnący, wytrzymały kwiat hibiskusa. Z przenoszeniem odpornych sadzonek hibiskusa należy obchodzić się ostrożnie.

Wykop dziurę w swoim stałym obszarze, w którym chcesz przenieść swój wytrzymały kwiat hibiskusa, rozluźnij glebę na głębokość jednej stopy. Umieść swój wytrzymały hibiskus w dołku z ziemią, a następnie tymczasowo zatrzymaj się na chwilę w połowie drogi. Należy unikać umieszczania ziemi na wierzchu bryły korzeniowej, aby zapobiec uduszeniu rośliny, co spowoduje uszkodzenie i brak wzrostu.

Podlewaj rośliny

Kiedy Twoje wytrzymałe rośliny z kwiatów hibiskusa zostaną prawidłowo przesadzone, ważne jest, aby je ostrożnie podlewać. Ponieważ mrozoodporny hibiskus naturalnie rośnie na obszarach podmokłych lub wilgotnych, należy upewnić się, że nie wysycha. Gleba powinna być cały czas wilgotna, ale nie mokra, aby uniknąć gnicia korzeni.

Wskazówki, jak dbać o odporne rośliny hibiskusa

Podobnie jak w przypadku innych roślin kwiatowych, zwłaszcza bylin, musisz mieć co najmniej kilka minut dziennie na sprawdzenie swoich odpornych roślin hibiskusa. Rosną zdrowsze, gdy są starannie pielęgnowane. Przynajmniej mając czas na opiekę nad rośliną, w zamian zapewniony jest oczekiwany kwitnienie i plony.

Biorąc pod uwagę warunki pogodowe w sadzeniu, takie jak rośliny wieloletnie, możesz mieć mniejszą tendencję do nieudanych wzrostu. Daty przymrozkowe są niebezpieczne dla tego typu roślin i należy pamiętać o tym, że przy sadzeniu takich roślin należy mieć odpowiedni harmonogram dat.

Ważne jest, aby regularnie badać rośliny pod kątem szkodników. Większość szkodników jest zbyt mała, więc musisz naprawdę się tam dostać, aby zobaczyć szkodliwe owady, które atakują twoje rośliny. Poszukaj również objawów chorób, które mogą mieć wpływ na twoją roślinę. Jeśli nie zostanie złagodzony tak szybko, jak to możliwe, twoja roślina może nie przetrwać długo.

Korzyści z uprawy Hardy Hibiscus w szklarni

Istnieje kilka powodów, dla których warto rozważyć uprawę odpornego hibiskusa w szklarni hobbystycznej. Po pierwsze, szklarnie chronią twoje rośliny przed szkodnikami i chorobami, które chcą zjeść i uszkadzają twój odporny hibiskus. Chroni również Twoje rośliny przed skutkami nieprzewidywalnej pogody. Śnieg, ulewny deszcz, burze i silne wiatry mogą z łatwością zniszczyć miesięczną ciężką pracę. Apolytunnel chroni je przed złymi warunkami pogodowymi, dzięki czemu mogą dalej rosnąć i produkować więcej kwiatów.

Ostatnie przemyślenia na temat uprawy odpornego hibiskusa z nasion

Wiedza o tym, jak wyhodować odporny hibiskus z nasion, jest niezbędna, jeśli chcesz uprawiać te rośliny. Chociaż uprawa z nasion wymaga czasu i wysiłku, jest również bardzo satysfakcjonująca. Po założeniu będziesz mieć piękne kwiaty cięte, które ozdobią Twoje podwórko lub wazon.