Jak wyhodować Coreopsis z nasion w 3 prostych krokach

Możesz szybko nauczyć się, jak wyhodować coreopsis z nasion, wykonując trzy proste kroki. Dawno minęły czasy, w których musisz czuć się onieśmielony, rozpoczynając rośliny z nasion, ponieważ przy odpowiedniej staranności możesz cieszyć się bezstresową uprawą. Przydatne będzie opanowanie różnych technik propagacji coreopsis, nie tylko sadzonek i podziałów.

Możesz również rozpocząć hodowlę tickseed w tunelu foliowym, aby zapewnić jak najszybsze kiełkowanie. W przeciwnym razie poczuj się pewniej z faktem, że ta roślina i tak ma szybkie tempo wzrostu. Stabilne warunki wewnętrzne byłyby nadal korzystne i pozwalały uniknąć niedogodności w rozwoju.

Jak wyhodować Coreopsis z nasion w 3 prostych krokach

Jak rozpocząć Coreopsis od nasion

Krok 1. Kiełkowanie

Według University of Florida możesz zacząć wysiewać nasiona Coreopsis od października do stycznia. Możesz je sam zbierać, ale powinno być łatwo zdobyć nasiona od większości spółdzielni hodowców. Kiedy już masz dojrzałe rośliny, pociesz się tym, że coreopsis łatwo ponownie zasiewa się, aby uzyskać optymalną produktywność.

Jednak jest to bardziej korzystne, jeśli zaczniesz nasiona coreopsis w szklarni. Do uprawy coreopsis używaj dobrze przepuszczalnych doniczek z wilgotną ziemią doniczkową i umieść dwa nasiona w pojemniku. Wciśnij je na miejsce i dodaj trochę ziemi na wierzchu, aby przykryć nasiona.

Krok 2. Konserwacja

Po wysianiu nie zapomnij ponownie spryskać podłoża, aby zachęcić do kiełkowania. Mówiąc o tym, masz większą szansę na wykiełkowanie nasion Coreopsis, jeśli umieścisz je w kontrolowanych warunkach. Wybierz obszar w tunelu foliowym, który jest jasny, ale nie ma bezpośredniego światła słonecznego i zapewnij ciepło, aby przeciwdziałać chłodowi na zewnątrz.

Możesz także przykryć doniczki, aby stworzyć wilgotne środowisko dla rosnących nasion. Upewnij się jednak, że nie zasłaniasz ciasno pokrowca, aby umożliwić parowanie. W tym momencie Twoim utrzymaniem dla nasion będzie stała wilgotność i wymiana osłony po podlaniu.

Krok 3. Przerzedzanie i przesadzanie

Możesz oczekiwać, że nasiona Coreopsis wykiełkują w ciągu trzech tygodni, a gdy to zauważysz, usuń osłonę i przerzedź sadzonki. Wybierz mocniejszy w każdej doniczce i przesadź go w bardziej odpowiednim pojemniku. Możesz zdecydować się na kontynuowanie uprawy sadzonek w przeszczepie w tunelu foliowym na zewnątrz w półcieniu przed końcem lata.

Utrzymuj wilgotność gleby i najpierw sprawdź swoją witrynę, aby upewnić się, że struktura gleby szybko odpłynie. Załóżmy, że kontynuujesz uprawę w pomieszczeniu, przesadzasz w ogrodzie na sześć tygodni przed pierwszymi przymrozkami. Upewnij się jednak, że najpierw zaaklimatyzowałeś swoje rośliny, aby uniknąć szoku związanego z przesadzaniem.

Dbanie o Coreopsis

Hartowanie

Ważne jest, aby najpierw utwardzić rośliny przed sadzeniem ich na zewnątrz. Możesz użyć tunelu foliowego w dowolnej osłoniętej przestrzeni do aklimatyzacji roślin Coreopsis przez co najmniej tydzień. Pomóż swoim roślinom delikatnie dostosować się do warunków zewnętrznych, chroniąc je przed słońcem, wiatrem lub mrozem.

Lokalizacja

Wspaniałą rzeczą w roślinach Coreopsis jest to, że nie są wybredne pod względem lokalizacji. Niektóre gatunki mogą nawet tolerować trudne warunki, takie jak susza. Staraj się jednak korzystać z dobrze przepuszczalnych miejsc i obszaru z pełnym słońcem, aby pomóc roślinom kwitnąć.

Co więcej, pamiętaj, że coreopsis najlepiej rozwija się w ciepłym klimacie. Niektóre nadal mogą przetrwać w wilgotnych regionach, ale musisz uważać, aby nie zostawiać ich w rozmokłej glebie, aby sprzyjać gniciu. Co więcej, intensywne ciepło może uszkodzić rośliny.

Woda i nawóz

Jak wcześniej wspomniano, Coreopsis może tolerować suszę po zaistnieniu. Jednak przyda im się dobre nawodnienie, jeśli chcesz zapewnić wspaniałe kwiaty. Możesz podlewać Coreopsis raz w tygodniu, aby wspomóc rozwój korzeni.

Po prostu najpierw sprawdź powierzchnię, aby uniknąć nadmiernego podlewania i zrób to rano, aby uniknąć zamoczenia liści. Z drugiej strony możesz dodać kompost na wiosnę jako wsparcie dla swoich roślin. Coreopsis nie wymaga nawozu tak bardzo jak inne rośliny. Uważaj na instrukcje na etykiecie, ponieważ nadmierne nawożenie może zepsuć kwitnienie.

Śmierć

Coreopsis również czerpie korzyści z martwienia, ponieważ pomożesz roślinie skoncentrować energię na rozwijaniu nowych kwiatów. Co więcej, jeśli usuniesz zużyte kwiaty, roślina wygląda lepiej. Niektórzy ogrodnicy nawet przycinają rośliny przed końcem lata.

Typowe problemy

Poza tym, że są łatwe w utrzymaniu, rośliny Coreopsis są również stosunkowo łatwe w pielęgnacji, ponieważ nie mają wielu poważnych chorób i szkodników. Jeśli utrzymujesz stabilne środowisko i odpowiednie praktyki, nie powinieneś być narażony na problemy z grzybami i szkodnikami.

Jeśli w końcu zauważyłeś szkodniki i choroby, zawsze możesz natychmiast odizolować zainfekowane rośliny. Użyj organicznego pestycydu lub fungicydu, aby wyeliminować problem i szybko uniknąć jego rozprzestrzeniania się. Co więcej, zawsze pamiętaj o czystości i staranności.

Wniosek

Rozpoczęcie coreopsis z nasion może być równie łatwe, jak rozmnażanie z sadzonek lub podziału. Ci, którzy są zainteresowani nauką uprawy coreopsis z nasion, nie powinni czuć się onieśmieleni. W odpowiednich warunkach i opiece powinieneś kiełkować nasiona coreopsis bez wielu wad.

Rozważ wysiew nasion w pomieszczeniu, aby chronić je przed ekstremalnym klimatem. Umieść dwa nasiona w doniczce, a następnie przykryj pojemnik, aby utrzymać wilgotne środowisko. Pomoże również, jeśli temperatura jest wysoka, aby zachęcić do dalszego kiełkowania.

Następnie przerzedź sadzonki i przesadź w ogrodzie na sześć tygodni przed pierwszymi przymrozkami. Wybierz miejsce z dobrze przepuszczalną glebą i półcieniem do uprawy coreopsis.