Jak wyhodować barwinek z sadzonek

Chcesz dowiedzieć się, jak wyhodować Barwinek z sadzonek? Jeśli potrzebujesz pokrycia gruntu, Barwinek jest odpowiedzią na twoje modlitwy.

Podczas wędrówki na świeżym powietrzu prawdopodobnie widziałeś te małe rośliny pokrywające ziemię. Pochodzi z Europy, północno-zachodniej Afryki i południowo-zachodniej Azji, istnieją niewielkie różnice w tym gatunku rośliny, co myli wiele.

Profil rośliny barwinka

Jako dość popularna roślina okrywowa, barwinek znany jest z pełzającego pokroju. Ta roślina nosi swoje bardziej popularne nazwy, takie jak mirt pełzający, barwinek karłowaty i vinca minor, żeby wymienić tylko kilka.

Roślina ta rośnie nisko w ziemi i ma zdolność szybkiego rozprzestrzeniania się. Jej kwiaty występują w różnych kolorach (niebieskim, lawendowym, fioletowym i białym). Dojrzałość może osiągnąć nawet 6 cali wysokości, a winorośle ciągną się nawet do 18 cali.

Wykorzystanie krajobrazu

Rośliny te są zwykle sadzone pod dużymi drzewami. Głównym tego powodem jest to, że wiele innych gatunków roślin ma problemy z rozwojem na obszarach, do których nie dociera słońce. W porównaniu z trawą Barwinek idealnie sprawdza się w tych warunkach.

Również korzenie dużych drzew pochłaniają wilgoć w tych obszarach, więc większość roślin ma małą szansę na przeżycie. Ponieważ Barwinek jest odporny na suszę, byłby to dobry wybór dla tego typu krajobrazu.

Propagacja barwinka

Barwinek pospolity można rozmnażać na wiele sposobów. Możesz wybrać rozmnażanie przez podział, co jest najszybszym sposobem, lub przez sadzonki i nasiona, które mogą działać lepiej.

Sadzenie

Jednym ze sposobów rozmnażania jest sadzonki łodyg. Na godzinę przed pobraniem sadzonek z nowego wzrostu, daj Barwinkowi wystarczającą ilość wody. Odetnij około 4 do 6 cali długości, biorąc tylko łodygę i co najmniej 3 zestawy liści, bez kwiatów i dolnej połowy liści.

Zanurz odcięty koniec w ukorzeniającym talku hormonalnym i włóż 1 wieloletni barwinek do garnka wstępnie napełnionego mieszanką równego piasku, perlitu i mchu torfowego. Co ważniejsze, codziennie utrzymuj wilgotną mieszankę piasku.

Aby liście pozostały nawilżone, spryskuj każdy Barwinek dwa razy dziennie. Sprawdź spód liści i korzenie po miesiącu, gotowe do przeniesienia do ziemi doniczkowej. Następnie wyjdź na zewnątrz w zacieniony obszar.

Gdy barwinek wykaże oznaki ponownego wzrostu, przesadź go na dobrze przepuszczaną grządkę ogrodową, na słońcu lub w pełnym cieniu. Odstępy powinny wynosić od 3 do 5 stóp. Na koniec obficie podlewaj, aby zadbać o nowo powstałe korzenie.

Oddział

Oprócz cięcia popularną opcją jest również dzielenie. Najlepszą porą na podział byłaby jesień, bo na wiosnę kwitną barwinki. Pamiętaj jednak, że musisz wybrać chłodny dzień, aby to zrobić i podać im wystarczającą ilość wody przed ich podzieleniem.

Nasiona

To zdecydowanie najtrudniejsza z 3 opcji. Stosowanie nasion hybrydowych pozwoli Ci eksperymentować z różnymi kolorami kwiatów i formami roślin. Ta metoda pozwala również na jednoczesną produkcję wielu roślin.

Wiele korzyści z ogrodnictwa w tunelu foliowym

Czy planujesz założyć własną szklarnię hobbystyczną, mini lub półprofesjonalną? Jeśli tak, to przygotowujesz się na lepsze wrażenia ogrodnicze. Sprawdź niektóre z wielu zalet ogrodnictwa tunelowego:

Ochrona przed złymi warunkami atmosferycznymi

Pogoda może być nieprzewidywalna, ponieważ w październiku można mieć naprawdę upalny dzień lub w maju chłodny i mroźny. Uprawa roślin w tunelu apoliamidowym oznacza uzyskanie dodatkowego poziomu ochrony przed trudnymi warunkami pogodowymi. Zamknięta konstrukcja może chronić twoje rośliny przed złymi skutkami wahań temperatury, które są niesezonowe.

Jeśli hodujesz delikatne rośliny, które są bardzo wrażliwe na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub silne wiatry, z przyjemnością dowiesz się, że bezpieczeństwo Twoich roślin jest zapewnione pod przezroczystą osłoną szklarni. Oprócz skutecznego rozpraszania światła słonecznego struktura zapewnia również dobrą wentylację środowiska uprawy roślin.

Możesz uprawiać wiele różnych roślin

Ogrodnictwo szklarniowe pozwala mieć więcej opcji roślin. Oznacza to, że będziesz mógł uprawiać różne rodzaje warzyw, owoców, ziół i roślin ozdobnych, które nie pochodzą z Twojego obszaru. Ponieważ apolitunel jest zamkniętym środowiskiem, może zapewnić cieplejsze i bardziej wilgotne środowisko wzrostu w porównaniu do warunków na zewnątrz.

Konsystencja ciepła, a także izolacja umożliwia uprawę egzotycznych roślin i ciepłych warzyw. Będzie to jednak wymagało dostosowania warunków do wymagań idealnych zbiorów.

Zapobiega inwazji szkodników

Jeśli chodzi o ochronę delikatnych roślin przed atakami niszczących zwierząt i owadów, posiadanie własnego tunelu foliowego może być niezwykle korzystne. Ponieważ tunel foliowy chroni twoje uprawy przed drapieżnikami, nie musisz się martwić o jelenie, krety, szopy pracze lub ptaki, które mogą je zaatakować. Ponadto apolitunel minimalizuje również potrzebę używania pestycydów i innych szkodliwych chemikaliów, które pomagają utrzymać te stworzenia z dala.

Uwagi końcowe o tym, jak wyhodować barwinek z sadzonek

W dzisiejszych czasach popularne stają się rośliny idealne do uprawy okrywowej. Dlatego większość właścicieli domów decyduje się na samodzielne zaprojektowanie trawnika i uczenie się, jak hodować Barwinek z sadzonek.