Jak wyciąć Delphinium

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak ograniczać delphiniums, jesteś we właściwym miejscu; wystarczy wykonać kilka prostych kroków, a także kilka wskazówek, aby wszystko naprawić.

Najprawdopodobniej, jeśli jesteś ogrodnikiem, wiosną przycinasz lub odcinasz łodygę delphinium. W tych dniach wiele osób ma ochotę ozdabiać swoje ogrody kolorowymi i bogatymi kwiatami.

Jak wyciąć Delphinium

Niektórzy badają nawet różne procesy uprawy, aby poprawić wygląd swoich roślin i uczynić je bardziej ozdobnymi. Jeśli jesteś jednym z nich, czytaj dalej, aby lepiej zrozumieć, jak ograniczyć delphiniums.

Dlaczego Delphinium?

Być może zastanawiasz się, dlaczego delphiniums? Przede wszystkim są to piękne i eleganckie kwiaty; są widoczne w krajach półkuli północnej i Afryce.

Oprócz wyglądu delphinium są podziwiane przez wielu, ponieważ reprezentują dobrą wolę i radość. Może być również dobrą ekspozycją upamiętniającą bliskich.

Mimo że jest popularna i piękna, hodowcy stoją również przed wyzwaniem osiągnięcia bogatszych i przyjemniejszych delphiniumów. Jest to bardzo wrażliwa roślina, dlatego należy wziąć pod uwagę wiele czynników.

Jeśli problem polega na tym, jak przyciąć delphinium, oto kroki:

Kroki ograniczenia Delphinium

Aby uzyskać większe plony i większe kwitnienie, hodowcy zwykle odcinają główną łodygę delphiniums. Robią to, ponieważ spodziewają się, że odrośnie ponownie z większą liczbą liści i większymi pokazami. Ten proces nazywa się cięciem lub przycinaniem.

Przycinanie polega na usunięciu określonej części rośliny; robi się to, jeśli chcesz, aby roślina znów rosła z lepszym wyglądem. Będziesz zachwycony, jak możesz przekształcić roślinę z pojedynczą łodygą w trójzębną.

Jeśli problem polega na tym, jak przyciąć delphinium, oto kroki:

#1 Rozpocznij proces, gdy liście opadają

Wiedziałbyś, że nadszedł czas, aby ograniczyć delphiniums, jeśli już dużo odpada liści. To znak, że roślina nie może przystosować się do otoczenia z powodu zmian.

Wykonaj pierwszy krok natychmiast, jeśli dwie trzecie liści już zwiędło. Zwykle dzieje się to latem. Możesz również zrobić ten proces z wyprzedzeniem na wiosnę, aby zobaczyć kwitnienie w następnym sezonie.

#2 Przygotuj swoje narzędzia

Sugerujemy użycie nożyc i sekatorów omijających. Narzędzia te są również proponowane przez wielu hodowców. Pamiętaj, że powinien być czysty i wystarczająco ostry, aby przeciąć grube łodygi delphinium.

#3 Czas odciąć łodygę

Wystarczy odciąć łodygę. Odetnij go od podstawy. Pamiętaj, że przed wykonaniem tego kroku należy wziąć pod uwagę wiele wyżej wymienionych kwestii. Proces nie kończy się na tym, ponieważ po cięciu należy wykonać wiele czynności konserwacyjnych.

#4 Wyeliminuj każdą łodygę kwiatową (opcjonalnie)

Jeśli zrobiłeś to wiosną i chcesz mieć pewność, że łodyga wróciła już latem, ten krok jest czymś, o czym musisz pamiętać.

Po zakończeniu kwitnienia musisz wyeliminować każdą łodygę kwiatową. Pozwala to zmniejszyć szanse, że uformuje nasiona. Pamiętaj, ten proces jest uznaniowy.

#5 Wykonaj przycinanie od podstawy

Delphinium to wieloletnia odmiana. Jak zaobserwowano, drugi zakwit kwitnienia występuje w przypadku tego typu roślin, jeśli jest on zwykle i poważnie przycinany. W tej chwili sugerujemy przycięcie 1/4 cala od podstawy rośliny.

#6 Przycinanie liści

Gdy przestanie kwitnąć i zacznie ponownie opadać, przytnij wszystkie podstawowe liście.

Wskazówki przed cięciem Delphinium

Delphiniums preferują chłodne i wilgotne środowisko. Dlatego rzadko można zobaczyć ten rozkwit i kwitnienie latem lub w krajach o wyjątkowo gorącym klimacie. Podam tylko kilka wskazówek, jak osiągnąć ulepszone delphinium.

#1 Wiedz, gdzie go posadzisz

Zacznijmy od podstawowego kroku. Oczywiście musisz zadbać o to, aby Twoja gleba była żyzna i zdrowa. Musisz ją również posadzić w miejscu o odpowiedniej ilości światła słonecznego i silnym wietrze.

Jak wspomniano powyżej, ta roślina jest zbyt wrażliwa; może nie potrwać długo, jeśli będzie zbyt fajny. Na pewno nie wytrzymuje ekstremalnie wysokiej temperatury.

#2 Określ, kiedy go posadzisz

Sugerujemy sadzenie go wiosną. Wiosna to pora wzrostu i płodności; oczekuje się, że w tym czasie rozkwitnie wiele roślin. Wiedząc, jak delphinium radzą sobie z temperaturą, wiosna to idealny czas na ich wzrost.

#3 Zrozum, czego potrzebuje roślina

Woda jest niezbędna dla wszystkich roślin. Delphinium potrzebuje więcej wody, dlatego sugerujemy częste podlewanie. Musisz ponownie sprawdzić, czy gleba jest nadal wilgotna i mokra. Nie spodoba ci się wynik, jeśli przegapisz podlewanie, ponieważ wysycha łatwo i szybko.

#4 Posadź w dogodnym miejscu

Zwróć uwagę, że jeśli zdecydujesz się posadzić go na doniczce, szybko wysycha. Sugeruje się sadzenie delphiniums na ziemi, ponieważ mogą one zmagazynować więcej wody. Ale jeśli sadzenie na doniczce to jedyny wybór, jaki masz, nie musisz się martwić, po prostu poświęć trochę czasu na sprawdzanie tego od czasu do czasu.

Mimo to te kroki mogą nie wystarczyć. Tak, masz gwarancję wzrostu roślin. Ale zawsze możesz poprawić ich wygląd i kondycję, dzięki czemu nie tylko zakwitnie wiosną, ale pozostanie piękny nawet latem i zimą.

Wniosek

Opieka nad delphiniumami to rzeczywiście skomplikowana i niełatwa praca. Ale oczywiście, jeśli na to zapracujesz, będziesz zaskoczony wynikami. Przycinanie to przetestowany i sprawdzony sposób na wzbogacenie roślin. Powinniśmy przedstawić jego wyniki w delphiniums.

Po prostu wykonaj właściwy proces, jak odciąć delphinium, a wszystko pójdzie dalej. Mam nadzieję, że wskazówki zawarte w artykule pomogą Ci w uzyskaniu ładniejszych kwiatów i większych plonów.