Jak wieszać ściereczkę cieniującą w hobbystycznym tunelu foliowym?

Inpolytunnelgrowing, istnieją scenariusze, o których powinieneś wiedzieć: Jak powiesić tkaninę cieniującą w szklarni hobbystycznej?

Suchy klimat spowodowany bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, które przenika przez szklaną powierzchnię tunelu foliowego w okresie letnim i wiosennym może przypalić liście rośliny, ponieważ zachęca szkodniki, takie jak przędziorek chmielowiec, do wpływania na uprawy, takie jak papryka i pomidory.

Jak wieszać ściereczkę cieniującą w hobbystycznym tunelu foliowym?

Tkanina zacieniająca może również zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza i wilgoci, ponieważ tworzy cień w szklarni, umożliwiając jej wzrost w mniej ekstremalnym środowisku. Może to wpłynąć na warunki panujące w tropikach, sprawiając, że rośliny będą się dobrze rozwijać bez ich spalenia lub zaprzyjaźnienia.

Aby to zrobić skutecznie, nie musi to powodować komplikacji ani nie musi być drogie. Głównym celem jest możliwość wewnętrznego obniżenia temperatury.

Zawieszanie tkaniny cieniującej: jak zainstalować osłonę tunelu foliowego?

Istnieją trzy konkretne sposoby wieszania odzieży cieniującej w szklarni, aby zapewnić cień dla twoich upraw i plantacji, a także dla kwiatów.

Zastosowanie siatek zacieniających na zewnątrz

Po pierwsze, możesz wykorzystać spory kawałek hesji lub po prostu umieścić go nad dachem na zewnątrz szklarni. Możesz sobie wyobrazić, jak teraz wygląda. Aby to wzmocnić, możesz użyć klipsów, aby umieścić je w odpowiednim miejscu, upewniając się, że są wystarczająco duże, aby ich krawędzie mogły sięgać aż do podłogi. W tym momencie możesz to obciążyć ogromnymi kamieniami lub skałami.

Korzystanie z malowania cieniem

Farbę cieniującą można łatwo nałożyć na szklarnię. Musi być poza twoim kieliszkiem, kiedy tego potrzebujesz. Najlepsze malowanie w odcieniu musi być jednocześnie skuteczne i odporne na prysznic, ale pamiętaj, że musisz zmyć to ponownie w ostatniej fazie sezonu.

Czy wewnętrzna siatka zacieniająca będzie skuteczna?

Ogrodnicy dobrze wiedzą, że ich plecione cieniowanie z tworzywa sztucznego może zostać ciasno zamocowane we wnętrzu szklarni, zapewniając im czysty roztwór, który nigdy nie będzie przeszkadzał ani zakłócany przez warunki pogodowe, jak każdy materiał poza ramą. Co więcej, standardowe klipsy w ramach tunelu foliowego mogą również zabezpieczyć to w zorganizowany sposób.

Jakiego procentu ściereczki powinien używać ogrodnik?

Z informacją na temat „jak powiesić ściereczkę cieniującą w szklarni hobbystycznej?” przychodzi wiedząc, jaki procent tkaniny zacieniającej musi użyć ogrodnik. Czy wiesz, co większość ogrodników będzie miała do swojej konstrukcji?

Wiadomo, że najbardziej idealny dla warzyw jest procent zacienienia wynoszący od 30 do 50 procent, podczas gdy co najwyżej 90 procent jest idealny, gdy chronią osobniki. Jednak to, czego chcesz tutaj, to szklarnia, więc wiedz, że wiele roślin może to zrobić najlepiej z maksymalnie 60 procentowym cieniem.

Należy jednak pamiętać, że przy uprawie roślin, które lubią cień, w tym paproci i storczyków, potrzeba 75 procent więcej, aby osiągnąć dokładny zasięg.

Jak przymocować PVC do tkaniny zacieniającej?

Aby skutecznie przymocować PVC do tkaniny zacieniającej w szklarni, potrzeba szczegółów.

Po pierwsze, ogrodnik powinien być w stanie ustawić pół cala średnicy rury PCV w obecności światła słonecznego. Pozwala to na najbardziej wydajne gięcie. Po drugie, muszą położyć dom w połowie przestrzeni w pobliżu rzędów, na których chcą powiesić zasłonę.

Po trzecie, ogrodnik powinien wyciąć za pomocą piły do ​​metalu cal średnicy rury PVC na dwie stopy. Następnie mogą teraz zmierzyć odległość od jednej strony rury do drugiej za pomocą swoich narzędzi.

Włóż jeden koniec ich półcalowej rury do kołków, zanim wygiąć półcalową rurkę do obszaru upraw, gdy wstawią drugi koniec do rury calowej. Pamiętaj, aby powtórzyć proces, aż rury zaprezentują łuk.

Następnie powinni ułożyć tkaninę cieniującą na łukach, zachodząc na krawędzie na wiele stóp różnymi kawałkami tkaniny, aby uzyskać idealne pokrycie. Obręcz będzie w stanie utrzymać tkaninę z najwyższą stabilnością. Możesz użyć klipsa na każde cztery stopy wokół bólu lub użyć krawatów lub sznurków do przymocowania.

Nożyce do golenia powinny być w stanie przeciąć małe szczeliny bezpośrednio w tkaninie po obu stronach łukowatego PVC. Przepchnij je przez otwór i wokół rur, zanim mocno zwiążesz je z rurami.

Na wynos

Jeśli jesteś początkującym ogrodnikiem, zaleca się skorzystanie z pomocy tych, którzy wykonują tę czynność od wielu lat, aby uniknąć niedokładnego ustawienia tkaniny zacieniającej. Kiedy już masz szklarnię, czasami będziesz musiał powiesić odzież zacieniającą, na przykład w szklarni hobbystycznej. Na koniec odpowiemy na pytanie, jak powiesić ściereczkę cieniującą w hobbystycznym tunelu foliowym i zaimplementujemy je w konstrukcji tunelu foliowego.