Jak utrzymać tunel foliowy w chłodzie?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak utrzymać swój tunel foliowy w chłodzie? Jeśli twój tunel foliowy jest zbyt gorący, może uszkodzić twoje rośliny, powodując ich więdnięcie i obumieranie. Jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie apolytunnelcool jest maksymalizacja cienia, wentylacji i przepływu powietrza.

Jednak chłód twojego tunelu foliowego zależy od kilku czynników, takich jak lokalizacja, klimat, rodzaj uprawianych roślin i nie tylko.

Jak utrzymać tunel foliowy w chłodzie?

Jaką temperaturę należy utrzymywać w szklarni?

Szklarnie, które przekraczają 90 stopni Celsjusza, są już zbyt gorące dla twoich roślin. Jeśli twój tunel foliowy jest zbyt gorący, twoje rośliny mogą więdnąć, wysychać lub przestać wytwarzać liście i owoce. Aby rośliny rosły i produkowały owoce lub warzywa, muszą mieć idealną temperaturę.

Ogólnie rzecz biorąc, temperatura w tunelu foliowym powinna wynosić od 80 do 85 stopni F. Jednak niektóre rośliny najlepiej rozwijają się w niższych temperaturach, więc upewnij się, że znasz idealne warunki wzrostu dla swoich roślin.

Jak chłodzić apolitunelinę o wysokiej wilgotności?

Istnieje kilka sposobów na schłodzenie apolitunelowego w warunkach dużej wilgotności. Oto trzy najbardziej opłacalne sposoby na zrobienie tego:

Wentylacja

Aby skutecznie obniżyć temperaturę tunelu foliowego, należy zapewnić roślinom dobry dopływ i odpływ powietrza. Możesz umieścić wywietrzniki dachowe i wywietrzniki boczne. Dodatkowo drzwi do szklarni powinny również tworzyć ruch powietrza, aby schłodzić rośliny.

Umieszczenie wywietrzników dachowych na jednej piątej powierzchni podłogi powinno zapewnić całkowitą wymianę powietrza w tunelu foliowym co dwie do trzech minut. Ale jeśli wywietrzniki dachowe są poza budżetem, wystarczy otworzyć boczne wywietrzniki i drzwi.

Cień

Właściwe cieniowanie może pomóc w utrzymaniu chłodnego tunelu foliowego. Jednak dodawanie cieni do tunelu foliowego jest trudne, ponieważ rośliny potrzebują światła słonecznego, aby rosnąć. Chociaż zacienienie może pomóc ochłodzić szklarnię, musisz również wpuścić do środka wystarczającą ilość światła słonecznego.

Jedną z skutecznych technik cieniowania jest użycie farb cieniujących. Farby cieniujące to opłacalny sposób na ochronę roślin przed światłem słonecznym. Gdy nadchodzi lato, możesz dodać więcej warstw farby i odświeżyć ją, gdy zacznie się chłodny sezon. Jednak farba cieniująca może nie być najlepszą opcją dla wszystkich szklarni. Jeśli nie możesz pomalować ścian, możesz zdecydować się na siatkę lub rolety.

Zwilż

Nawilżanie tunelu foliowego to najtańszy sposób na schłodzenie szklarni. Właściwie to praktycznie za darmo – wystarczy woda. Możesz zwilżyć tunel foliowy, zwilżając twarde powierzchnie. Wraz z parowaniem wody wzrasta wilgotność, pomagając roślinom radzić sobie z nadmiernym upałem.

Jakie są zalety posiadania mini szklarni?

Inwestowanie w minitunel foliowy to jedna z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojego ogrodu. Jest ekonomiczny, wygodny i uzyskasz te same korzyści, co szklarnia o zwykłej wielkości. Jeśli nadal jesteś na płocie, oto kilka powodów, dla których posiadanie tunelu poliamidowego jest świetną inwestycją.

Wiele odmian do wyboru

Niektórzy uważają, że szklarnie są wykonane ze szkła od podłogi do sufitu wielkości domu. Chociaż istnieją ekstrawaganckie szklarnie, większość z nich ma różne kształty i rozmiary. Dobry tunel foliowy nie zawsze musi być duży i przestronny. Mini szklarnie są idealne dla ogrodników domowych, którzy chcą uprawiać rośliny na swoim podwórku.

Chroń swoje rośliny przed szkodliwymi szkodnikami

Ślimaki, gryzonie, gąsienice, mszyce oraz inne zwierzęta i owady uwielbiają jeść Twoje produkty. Aby Twoje rośliny były bezpieczne przed tymi stworzeniami, najlepiej umieścić je w szklarni. Dodatkowo będziesz także chronić swoje uprawy przed niektórymi chorobami.

Chroń swoje rośliny przed trudnymi warunkami pogodowymi

Ulewny deszcz, silne wiatry, burze piaskowe i zamieć mogą w jednej chwili zniszczyć Twoje uprawy. Posiadanie minitunelu foliowego ułatwia ogrodnikom uprawę roślin w nieprzewidywalnym klimacie. Na przykład, niektóre stany mają na ogół doskonałe warunki do wzrostu, ale wystarczy jedna silna burza, by zniweczyć miesiące ciężkiej pracy.

Idealny dla ogrodników o ograniczonej przestrzeni

Mini szklarnie są idealne dla ogrodników, którzy mają ograniczoną przestrzeń. Nie pozwól, aby te ograniczenia powstrzymały Cię przed uprawą własnych owoców i warzyw. Minitunel można umieścić w dowolnym miejscu — na balkonach, tarasach, tarasach, a nawet na blatach. Chociaż są małe, szklarnie te zapewniają takie same korzyści, jak szklarnia o zwykłej wielkości.

Idealny dla początkujących

Mini szklarnie są idealne dla tych, którzy chcą zagłębić się w technologię tuneli foliowych. Przed zakupem większej, trwalszej szklarni mini-szklarnia pozwala poznać tajniki użytkowania szklarni. Znając swoje preferencje, będziesz mógł zdecydować, czy chcesz zainwestować w ogrodnictwo tunelowe.

Przedłuż sezon wegetacyjny

Dzięki mini szklarni możesz przedłużyć sezon wegetacyjny, sadząc rośliny przed rozpoczęciem zimnej pory roku. Gdy minie niebezpieczeństwo mrozu, możesz przesadzić swoje rośliny do swojego ogrodu. W ten sposób będziesz mógł zbierać plony wcześniej niż zwykle.

Ostatnie przemyślenia na temat tego, jak zachować swój tunel foliowy w dobrym stanie

Podsumowując, jak utrzymać tunel foliowy w chłodnym miejscu, zadbaj o dobrą wentylację tunelu foliowego, zacienienie i zwilżenie ścian. Możesz także dodać wentylatory, a system chłodzenia dodał chłodu.