Jak utrzymać mały tunel foliowy Hobby w cieple?

Jak utrzymać mały tunel hobbystyczny w cieple to informacje, które należy znać, aby mieć pewność, że otrzymujesz tylko najlepsze produkty. Nie można pozwolić, aby Twoje plantacje na zewnątrz uległy zamarznięciu w okresie zimowym. Upewnij się, że rośliny żyją w swoich pomieszczeniach. Tym razem dowiemy się więcej o utrzymywaniu w hobby cieplejszego tunelu foliowego.

5 sposobów na utrzymanie ciepła w małym Hobbytunelu

#1. Izolacja bąbelkowa

Na początek zaizoluj tunel foliowy folią bąbelkową. Tak, dobrze słyszałeś. Im większe bąbelki chusty, tym najskuteczniejsza będzie Twoja izolacja. Następnie zakryj okna i drzwi tunelu foliowego, aby uniknąć ucieczki ciepła. Gdy to zrobisz, możesz nawet nie potrzebować grzejników, pod warunkiem, że za wszelką cenę utrzymasz cieplejszy tunel foliowy.

Jak utrzymać mały tunel foliowy Hobby w cieple?

Możesz także obniżyć rachunki, które płacisz za systemy grzewcze.

#2. Grzejniki i termostaty

Możesz znaleźć kilka narzędzi, które można wykorzystać jako świetny grzejnik. Pamiętaj, nie trzeba czekać na ich rozgrzewkę, bo mogą nagrzać się w chwili, gdy zostaną włączone. Możesz go nie potrzebować za bardzo, więc nie będziesz musiał się tak bardzo martwić o koszty eksploatacji.

Upewnij się jednak, że możesz monitorować temperaturę za pomocą termostatu i znaleźć kilka marek jako bestsellery. Następnie dostosuj czas ogrzewania, aby utrzymać i utrzymać temperaturę w idealnym parametrze. Umieść termometry i sondy we właściwych zakresach dokładności. Idealna temperatura to najwyżej 28 stopni Celsjusza, przy włączonych światłach.

#3. Cyrkulacja powietrza

Korzystanie z pojedynczego grzejnika może nie być wydajne i wystarczy upewnić się, że powietrze w pomieszczeniu lub tunelu foliowym jest włączone, aby zapewnić równomierne ogrzewanie. W przeciwnym razie otrzymasz plamy zarówno zimna, jak i ciepła.

Co gorsza, scenariuszem, którego należy unikać, jest uzyskanie odczytów temperatury, które nigdy nie są dokładne. Aby położyć temu kres, utrzymuj powietrze w tunelu foliowym w dobrej równowadze. W razie potrzeby użyj cyrkulatora powietrza.

#4. Właściwa wentylacja

Wiele razy nauczyliście się o właściwej wentylacji z naszych poprzednich blogów i chcielibyśmy to powtórzyć dzisiaj dla naszych czytelników. Rozpoczyna się to od regularnego otwierania otworów wentylacyjnych w tunelu foliowym w celu odświeżenia powietrza. Zwróć uwagę, że ogrodnik musi być w stanie zamknąć je również w nocy, utrzymując w ten sposób ciepło z roślinami.

#5. Podnoszenie roślin z ziemi

Ostatnim krokiem byłoby podniesienie roślin z ziemi. Możesz użyć tac w odwrotnej pozycji lub umieścić swoje garnki właśnie tutaj. Albo inaczej, możesz użyć warstw glinianych kamyków tuż pod doniczkami. Widzisz, twoje rośliny zostają wyniesione, aby złagodzić problemy.

Jak ogrzewasz mały tunel foliowy zimą?

Aby ogrzać tunel hobbystyczny lub minitunel polietylenowy zimą, wystarczy przygotować grzejnik elektryczny. Najlepsze są te, które są dostarczane z wentylatorem. Jest to reklamowany jako dobry sposób na utrzymanie właściwej cyrkulacji powietrza w tunelu foliowym nawet w najchłodniejsze dni zimy.

Grzejniki do warsztatu i garażu będą w stanie zapewnić stabilny przepływ powietrza w dużych szklarniach, usuwając chłodniejsze miejsca i utrzymując odpowiednią temperaturę.

Jak mogę ogrzać mały tunel foliowy bez prądu?

Jedno z pytań, które może ci się nasunąć, brzmi: „A co, jeśli nie mam źródeł prądu?” Możesz i może to być bardzo przystępna opcja. Jednym z kroków jest folia bąbelkowa, o której mówiliśmy wcześniej.

  • Spróbuj mieć niedrogi plastikowy tunel foliowy w swoim tunelu foliowym wykonanym ze szkła.
  • Możesz wtedy również przygotować klatkę dla królików w szklarni, co może przyczynić się do jej ogrzania. Jest bardzo przystępny cenowo i możesz zauważyć, jak usuwa dreszcze w powietrzu. Jeśli masz te stworzenia, mogą również przyczynić się do ogrzewania.
  • Słoma będzie również ogrzewać tunele foliowe w okresie zimowym. Gdy masz już wystarczająco dużo miejsca na podłodze, możesz włączyć belę kompostową i oddawać ciepło. Wtedy możesz uprawiać swoje uprawy, więc przestrzeń tunelu foliowego nigdy nie będzie problemem.

Jak ogrzewasz małą szklarnię wewnętrzną?

Idąc dalej, wiedza o tym, jak utrzymać tunel foliowy w cieple, wiąże się również z nauczeniem się, jak go ogrzewać. Oprócz niewielkich wymagań technologicznych, stopnie są również niedrogie.

Teraz, gdy rok zbliża się do chłodniejszych pór roku, oznacza to, że wzrost roślin może być wolniejszy. Bo witaj słońce. Zwiększenie gleby o -12 stopni C może również podnieść wysokość rośliny dwukrotnie.

To jest powód, dla którego zatrzymanie ciepła jest ważne dla tych, którzy znajdują wydajność bez konieczności wydawania oszczędności na sugerowane urządzenia do ogrzewania.

Zawsze było wyzwaniem, aby rosnąć w ciągu czterech sezonów, zwłaszcza w strefach mrozoodporności do sześciu. Bez dodatkowego ciepła generowanego przez gaz może to być znacznie trudniejsze. Jednak dzięki tym łatwym do wykonania technikom możesz generować ciepło, którego Twoje uprawy potrzebują przez cały rok.