Jak utrzymać kwitnienie Lobelii przez całe lato?

Ogólnie rzecz biorąc, możesz wiedzieć, jak utrzymać kwitnienie lobelii przez całe lato, stosując jedną praktykę konserwacyjną, którą jest przycinanie. Podobnie jak w przypadku anturium, proste praktyki pielęgnacyjne i korzystanie ze stabilnego środowiska, takiego jak tunel foliowy, mogą utrzymać kwitnienie roślin, zachęcić je, a nawet przedłużyć sam kwitnienie. Musisz jednak sprawdzić wiele różnych gatunków lobelii, aby określić specyficzne potrzeby twoich roślin.

Co więcej, pamiętaj, że rośliny lobelii są trujące po spożyciu. Jeśli je przycinasz, uważaj na pobliskie zwierzęta i dzieci. W przeciwnym razie praktyka ta powinna zachęcać do dłuższego okresu kwitnienia, jednocześnie zapobiegając przerastaniu roślin.

Jak utrzymać kwitnienie Lobelii przez całe lato?

Jak utrzymać kwitnienie Lobelii przez całe lato: Przewodnik dla początkujących

Lobelia do przycinania

Jak wspomniano wcześniej, jest tylko jedna praktyka do rozważenia, jeśli chcesz, aby twoje lobelia kwitły przez całe lato. Lobelia przycinająca nie tylko poprawia wygląd twoich roślin i korzystnie wpływa na ich zdrowie. Ta praktyka zachęci również do kwitnienia i wydłuży czas trwania tego okresu.

Wiele praktyk obejmuje termin przycinanie lobelii. Obejmują one szczypanie, przycinanie i odcinanie. Metody te różnią się idealnym czasem na zrobienie tego, a będziesz je również stosować z myślą o konkretnym wyniku. Aby przedłużyć okres kwitnienia lobelii latem lub zachęcić do powtórnego kwitnienia, można przycinać rośliny o każdej porze roku.

Zachęca to do kolejnego rozkwitu, utrzymuje ich ogólny wygląd, a niektórzy ogrodnicy nawet przycinają roślinę o pół cala, gdy kończy się okres kwitnienia. W zależności od posiadanej przez ciebie lobelii, możesz ją zabić, aby pomóc roślinie wytworzyć więcej kwiatów. Zwróć uwagę, że niektóre lobelie i tak oczyszczają się samoczynnie i nie wymagają usuwania wyblakłych kwiatów.

Dbanie o Lobelię, aby pomóc w kwitnieniu

Podczas gdy najprostszą odpowiedzią na to, jak utrzymać kwitnienie lobelii przez całe lato, jest przycinanie roślin, ogólna pielęgnacja rośliny z pewnością wydłuży okres kwitnienia. Pamiętaj, że niezależnie od posiadanej rośliny jej pielęgnacja i pielęgnacja ma duży wpływ na jej kwitnienie. Na przykład możesz uprawiać rośliny w tunelu foliowym, jeśli w Twoim regionie występują zmienne klimaty.

Idealne środowisko

Pamiętaj, że idealna lokalizacja lobelii będzie się różnić w zależności od tego, czy są one jednoroczne czy wieloletnie. Lobelie roczne najlepiej rozwijają się w strefach od 1 do 10, podczas gdy lobelie wieloletnie mogą rosnąć w strefach od 2 do 10. Niektóre lobelie są również uważane za półtrwałe jednoroczne i byliny, gdzie niektóre lubią pełne słońce lub półcień.

Ogólnie rzecz biorąc, idealna temperatura dla lobelii wynosi około 70°F. Możesz dostosować środowisko dla swoich roślin za pomocą tunelu polifoliowego, aby wspomóc kwitnienie. Co więcej, nie zapominaj, że zabiegi pielęgnacyjne wpłyną również na zdrowie i kwitnienie lobelii.

Podlewanie i nawożenie

Na przykład latem, suche i gorące warunki będą wymagały częstszego podlewania lobelii. Zawsze sprawdzaj ich podłoże, szczególnie te w pojemnikach, ponieważ mogą szybko wyschnąć. Lobelie roczne będą również wymagały karmienia, aby zapewnić kwitnienie przez cały sezon.

Ogrodnicy zalecają płynny nawóz 12-4-8 co dwa do trzech tygodni przez cały sezon. Pomoże to twoim roślinom mieć wystarczającą ilość energii do bezproblemowego wypuszczania kwiatów. Niektórzy nawet karmią co cztery tygodnie lub raz w miesiącu uniwersalnym nawozem w ramach konserwacji.

Problemy, na które należy zwrócić uwagę

Niewątpliwie przygotowanie się na typowe problemy i wykonywanie praktyk profilaktycznych zapewni, że będą one kwitnąć przez cały sezon bez wad. Jednym z najczęstszych problemów, które mogą powstrzymać lobelie przed kwitnieniem w lecie, jest susza. Aby to przewidzieć, należy je głęboko podlewać i ściółkować, aby zachować wilgotność gleby.

Chcesz również regularnie sprawdzać rośliny pod kątem szkodników, takich jak przędziorków, zwłaszcza w lecie. Przydatną techniką zapobiegania inwazji roztoczy jest spryskiwanie zimną wodą z olejkiem Neem. A jeśli zauważysz oznaki porażenia, natychmiast odizoluj zarażone rośliny.

Sadzenie lobelii

Wiedza, kiedy sadzić rośliny lobelii, zapewni również, że zakwitną na czas w lecie. Lobelie na ściółkę można uprawiać po przymrozkach pod koniec maja lub na początku czerwca w szklarni. Gdy już się ustabilizują, możesz przeszczepić je wczesnym latem.

Z drugiej strony można sadzić wieloletnie lobelie wczesną wiosną lub jesienią, o ile ziemia nie jest przemarznięta. Można je sadzić o każdej porze roku, zwłaszcza te ze szklarnią.

Wniosek

Wiosna to nie jedyna pora roku na kolorowy ogród. Wiedza o tym, jak utrzymać kwitnienie lobelii przez całe lato, zapewni ci tętniący życiem ogród, nawet gdy inne rośliny przestaną kwitnąć. Podstawową praktyką przedłużania okresu kwitnienia lobelii jest przycinanie.

Niektóre rośliny również korzystają z martwych głów, aby zachęcić je do wytwarzania większej liczby kwiatów. Co więcej, pielęgnacja i pielęgnacja lobelii zagwarantuje kwitnienie przez cały sezon letni. Na przykład użyj apolytunnel, aby zachować idealną lokalizację dla lobelii.

Utrzymywanie roślin nawodnionych i dobrze odżywionych będzie również sprzyjać kwitnieniu i kwitnieniu latem. Rośliny podlewamy głęboko i co dwa tygodnie karmimy płynnym nawozem. Co więcej, spryskaj zimną wodą i olejem Neem, aby zapobiec letnim szkodnikom, takim jak przędziorków.