Jak usunąć fałszywe kwiaty z kaktusa bez uszkadzania rośliny?

Musisz wiedzieć, jak usunąć fałszywe kwiaty z kaktusa, zwłaszcza jeśli kupisz taki, który ma fałszywe kwiaty. Jednym z najczęstszych dodatków do roślin domowych są kaktusy. Kiedy jesteś poza domem i szukasz najlepszej rośliny kaktusa do swojego domu, musisz upewnić się, że nie mają fałszywych kwiatów.

Wielu sprzedawców roślin często dołącza fałszywe kwiaty do sprzedawanych przez siebie kaktusów, aby zachęcić niewinnych nabywców roślin do zakupu atrakcyjnych roślin. Niestety kupujący zdają sobie sprawę ze swojego błędu dopiero wtedy, gdy przynieśli go do domu i mieli dużo czasu na jego zbadanie. Nie musi to jednak oznaczać, że podjęli złą decyzję o zakupie kaktusa.

Jak usunąć fałszywe kwiaty z kaktusa bez uszkadzania rośliny?

Przyklejanie sztucznych kwiatów do roślin kaktusów jest obecnie powszechną praktyką, a jeśli kupiłeś jeden i zidentyfikowałeś fałszywe kwiaty, możesz je łatwo usunąć. Należy jednak zachować ostrożność, aby uniknąć uszkodzenia tkanki.

Usuwanie fałszywych kwiatów z kaktusa

Zdziwisz się, ile kaktusów zobaczysz na rynku ze sztucznymi kwiatami. Najlepszym sposobem na obchodzenie się z rośliną kaktusa ze sztucznymi kwiatami jest unikanie ich kupowania. Jeśli jednak opiekujesz się kaktusem ze sztucznymi kwiatami, oto jak możesz je usunąć:

Krok 1: określ, czy kwiat jest fałszywy, czy nie

Istnieje wiele wskazówek, które można wziąć pod uwagę, aby ustalić, czy kwiat jest rzeczywiście fałszywy, czy nie. Po pierwsze, możesz sprawdzić podstawę główki kwiatu w pobliżu podstawy. Prawdziwe kwiaty kaktusów mają pojemnik lub strukturę, która łączy główkę kwiatu z łodygą, podczas gdy w kaktusach ze sztucznymi kwiatami można zauważyć utwardzony gorący klej, który został użyty do przymocowania kwiatu do kaktusa lub szpilki wbite w kaktus główna struktura.

Nie bój się też dotykać kwiatów. Prawdziwe kwiaty kaktusa nie wytrzymują nacisku podczas ich pchania. Fałszywe mogą wydawać się sztywne lub unieruchomione, ponieważ ponownie są bezpośrednio przymocowane do kaktusa za pomocą gorącego kleju.

Jeśli sztuczne kwiaty są przyklejone za pomocą kleju, przejdź do kroku 2. W przypadku sztucznych kwiatów przyklejonych za pomocą szpilek przejdź do kroku 4.

Krok 2: Usuń kwiatek, delikatnie nim poruszając

Podczas usuwania sztucznych kwiatów zawsze lepiej zachować ostrożność i unikać szarpania ich, ponieważ ta metoda prowadzi do większego uszkodzenia tkanki kaktusa. Staraj się delikatnie poruszać sztucznymi kwiatami, aby zminimalizować uszkodzenia rośliny.

Krok 3: Usuń klej

Jeśli uda Ci się usunąć kwiatek, spróbuj następnie usunąć klej. Nie używaj suszarki do włosów, aby spróbować stopić klej, ponieważ może to tylko uszkodzić roślinę. Zamiast tego podgrzej nóż i przetnij utwardzony klej, aby go stopić i uniknąć uszkodzenia tkanki roślinnej.

Na twojej roślinie kaktusowej pojawi się niewielka blizna, ale jest to tylko tymczasowe i twój kaktus będzie mógł się zagoić w ciągu kilku lat. Jeśli na twojej roślinie pozostało trochę kleju, zeskrob go ostrym nożem, zaczynając od podstawy i przesuwaj się w górę do czubków igieł kaktusów.

Krok 4: Usuń fałszywe kwiaty przymocowane igłą

Sztuczne kwiaty przymocowane za pomocą szpilek mogą również być szkodliwe dla kaktusa, a w niektórych przypadkach konieczne jest wyjęcie szpilki z rośliny, aby umożliwić jej wzrost. Podczas zdejmowania sztucznego kwiatka po prostu użyj pęsety, aby ostrożnie wyjąć go z rośliny.

Końcowa wskazówka…

Po wyjęciu sztucznych kwiatów z kaktusa trzymaj je z dala od bezpośredniego światła słonecznego przez kilka dni. Ponieważ w twojej roślinie znajduje się „otwarta rana”, wystawienie jej na działanie ciepła spowoduje tylko większe uszkodzenie tkanki.

Uprawa sukulentów w szklarni hobby

Kaktusy lub ogólnie sukulenty są bardzo specyficzne dla swoich potrzeb. Po pierwsze, nie należy ich podlewać, bo inaczej ich korzenie zgniją. Po drugie, kaktusy nie lubią być narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Dlatego, gdy planujesz rozmnażać lub rozpocząć soczystą kolekcję, zdobycie tunelu hobbystycznego to świetny wybór. Oto niektóre z korzyści, jakie oferuje:

Korzyść nr 1. Chroni Twoje kaktusy przed ulewnymi deszczami

Sukulenty potrzebują mniej wody niż normalnie potrzebują rośliny – mechanizm obronny, który rozwinęły się w wyniku uprawy na obszarach, gdzie brakuje wody. To sprawia, że ​​ulewne deszcze zagrażają ich przetrwaniu. Dzięki szklarni hobbystycznej możesz chronić swoje sukulenty i zapewnić im ograniczone zapotrzebowanie na wodę, jakiej potrzebują.

Korzyść nr 2. Ochrona przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych

Bezpośrednie światło słoneczne może również powodować uszkodzenie tkanek niektórych rodzajów kaktusów, takich jak te, które są różnorodne. W szklarni hobby światło słoneczne może być filtrowane, co zapewnia, że ​​liście kaktusa nie zostaną spalone przez bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Korzyść nr 3. Chroni sukulenty przed mrozem i ekstremalnym upałem

Trzymanie kaktusów w tunelu hobbystycznym na zimę zapewni im ochronę przed mrozem. Możesz także chronić je przed ekstremalnym ciepłem wewnątrz swojej hobbystycznej szklarni. Wysoka temperatura sprawi, że kaktusy będą bardziej podatne na problemy z korzeniami.

Jak usunąć fałszywe kwiaty z kaktusa: ostatnia wskazówka

Jeśli nie masz pewności, jak postępować z usuwaniem fałszywych kwiatów z nowych roślin kaktusów, możesz po prostu poczekać, aż wyrosną. Przez cały ten okres struktura łodygi kaktusów może nadal się zmieniać, co poluzuje przyczepność kleju do łodygi kaktusa. W końcu fałszywy kwiat sam odpadnie.

Jeśli jednak sztuczne kwiaty utrudniają wzrost kaktusów, możesz nauczyć się, jak prawidłowo usuwać sztuczne kwiaty z kaktusa. Jeśli masz szklarnię, przechowuj w niej swoje rośliny po usunięciu sztucznych kwiatów, aby chronić je przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych i ewentualną plagą szkodników.