Jak uprawiać żeń-szeń hydroponicznie. Użyj przewodnika

Jeśli interesuje Cię, jak uprawiać żeń-szeń hydroponicznie, możesz uprościć to do przygotowania podłoża do uprawy, sadzenia i pielęgnacji. Żeń-szeń jest jedną z najzdrowszych upraw do samodzielnego uprawiania, a nawet w szklarni jest to łatwe. Dlatego nie jest niespodzianką, że wielu ogrodników poszukuje systemów hydroponicznych, aby ich uprawa była bardziej przyjazna dla środowiska.

Stosowanie kombinacji tuneli politunelinowych z hydroponiką jest nie tylko korzystne dla środowiska, ponieważ jest oszczędne pod względem zużycia wody i wymaga mniej insektycydów i herbicydów. W przypadku uprawy roślin wysoce handlowych, takich jak żeń-szeń, takie podejście zapewnia wyższą stopę wzrostu, co zapewnia wysoką stopę zwrotu. Uprawa żeń-szenia hydroponicznie w apolitunneleven oszczędza wysiłek w porównaniu z tradycyjną uprawą gleby.

Jak uprawiać żeń-szeń hydroponicznie. Użyj przewodnika

Wiedza, jak uprawiać żeń-szeń hydroponicznie w 3 krokach

Przygotowanie podłoża do uprawy

Systemy hydroponiczne wymagają doskonałego podłoża do uprawy, a do żeń-szenia wybierz coś jak najbardziej zbliżonego do naturalnego środowiska. Jednym z najlepszych fundamentów pod uprawę tej rośliny jest mech torfowy, ponieważ jest podobny do naturalnego środowiska żeń-szenia, czyli do poszycia lasu. Do systemu hydroponicznego możesz użyć doniczek wypełnionych mchem torfowym.

Innym podłożem do uprawy żeń-szenia jest mieszanka torfowca, perlitu i piasku leśnego. Warto również zauważyć, że istnieją różne metody na hydroponiczny system żeń-szenia, więc możliwe jest znalezienie czegoś, co Twoim zdaniem będzie dla Ciebie najlepsze. Na przykład niektórzy hodowcy zaczynają od zamrażania worków z piaskiem i nasionami żeń-szenia przez cztery miesiące, aby naśladować warunki zakopywania jesienią i zimą.

Sadzenie

Możesz sadzić korzenie lub sadzonki żeń-szenia na głębokości dwóch cali w mchu torfowym, upewniając się, że kiełkująca część jest skierowana do góry. Ogrodnicy mogą również polecić żeń-szeń uprawiany na wolności do hydroponiki. W przeciwnym razie możesz użyć korzeni lub sadzonek, ale upewnij się, że pochodzą z renomowanego źródła.

Innym dobrym stosunkiem, jaki możesz zrobić, jest posiadanie czterech nasion żeń-szenia dla jednego trenera korzeni w podłożu uprawowym. Jeśli chodzi o obszar systemu hydroponicznego, żeń-szeń będzie się dobrze rozwijał, jeśli podobnie otrzyma światło słoneczne w lesie. Oznacza to, że należy filtrować światło słoneczne, aby naśladować to ustawienie, a użycie apolitunelu skopiuje natywne środowisko uprawy.

Pamiętaj, że żeń-szeń dobrze rośnie w zacienionych lasach liściastych we wschodnich Stanach Zjednoczonych. W szklarni używaj światła o niskiej mocy, utrzymując temperaturę od 68 do 72°F. Niemniej jednak pomogłoby, gdybyś nauczył się uprawiać hydroponicznie i stale monitorował swoje rośliny.

Konserwacja

Użyj roztworu odżywczego specyficznego dla żeń-szenia, aby upewnić się, że system wystarczająco odżywi Twoje rośliny. Postępuj zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi mieszania roztworu i dodaj go do tacek z wodą, aby rozprowadzić go na korzeniach żeń-szenia. Zastosowanie takich tac wodnych w systemie hydroponicznym pozwala bez wysiłku podlewać i odżywiać rośliny w ustalonym tempie.

Można również co tydzień nawadniać wodą zawierającą pożywkę, a co cztery tygodnie samą wodą. Po 20 tygodniach przechowywać sadzonki w chłodni przez 14 tygodni, aby przyspieszyć dojrzewanie. Ogólnie rzecz biorąc, mija dwa lata, zanim będzie można zbierać żeń-szeń uprawiany hydroponicznie.

Doskonałą metodą sprawdzenia, czy korzenie żeń-szenia nadają się do zbioru, jest sprawdzenie, czy ich świeża waga osiąga co najmniej uncję. Cierpliwość jest niezbędna w oczekiwaniu na zbiory, ale zwrot, jaki uzyskasz z wysokiej jakości plonów, jest zdecydowanie wart czekania.

Dlaczego żeń-szeń nadaje się do hydroponiki?

Z biegiem czasu coraz więcej ogrodników poszukuje możliwości wykorzystania hydroponiki do produkcji żeń-szenia. Jednym z powodów, dla których żeń-szeń jest bardzo odpowiedni do produkcji hydroponicznej, jest to, że będzie dobrze się rozwijał w pomieszczeniach. Pamiętaj, że żeń-szeń najlepiej uprawiać w chłodnym środowisku przy słabym oświetleniu, dlatego też jest ulubionym apolitunnelem.

Ale co sprawia, że ​​produkcja hydroponiczna jest wartościowym przedsięwzięciem do uprawy żeń-szenia? Na początek żeń-szeń rośnie powoli, a jego plony są stosunkowo niskie, aby zaspokoić popyt. Koszt, jaki producenci muszą ponieść za uprawę żeń-szenia na wolności, jest znacznie wyższy niż w uprawie hydroponicznej.

Oprócz zwiększania plonów, hydroponiczna uprawa żeń-szenia zapewni również niezmiennie dobrą jakość zbiorów. Możesz również uzyskać dobry zysk, uprawiając żeń-szeń, aż twoje plony będą miały dwuletnie korzenie. W końcu te sadzonki są niesamowicie odpowiednie do hydroponiki i można je uprawiać w dużym zagęszczeniu.

Uprawa sadzonek żeń-szenia i ich sprzedaż pozwala innym ogrodnikom na posiadanie wysokiej jakości materiału sadzeniowego. Ponieważ uprawiałeś je hydroponicznie, z pewnością będą wystarczająco energiczne, aby później produkować bez gleby. Przy odpowiedniej cierpliwości i technikach żeń-szeń uprawiany hydroponicznie może być bardziej opłacalny niż żeń-szeń uprawiany w glebie.

Wniosek

Niska temperatura i niskie zapotrzebowanie na światło żeń-szenia sprawiają, że jest to łatwa uprawa do produkcji w tunelu foliowym. Ale jeśli jesteś zainteresowany uprawą tej rośliny dla zysku, oszczędź sobie kłopotów i naucz się, jak uprawiać żeń-szeń hydroponicznie. Bezglebowa produkcja żeń-szenia jest osiągalna i opłacalna przy użyciu systemu hydroponicznego.

To podejście zajmie ci trzy kroki. Służą do przygotowania podłoża do uprawy, sadzenia i pielęgnacji. Uprawa żeń-szenia hydroponicznie jest stosunkowo prosta, a głównym celem jest upewnienie się, że naśladujesz jego naturalne środowisko, a użycie apolitunelu może w tym pomóc.

Dodatkowo, stosowanie roztworu odżywczego specyficznego dla żeń-szenia powinno pomóc w rozwoju Twoich upraw.