Jak uprawiać trawę cytrynową w tunelu foliowym?

Będziesz zadowolony, wiedząc, jak uprawiać trawę cytrynową w apolytunnelis, która składa się tylko z uprawy, konserwacji i zbioru. Te trzy proste kroki są łatwe do wykonania, a użycie apolytunneleven sprawia, że ​​jest to mniej zniechęcające dla początkujących ogrodników. Dzieje się tak, ponieważ trawa cytrynowa jest najlepsza w strefach od 9 do 10, ale możesz użyć tunelu foliowego, aby dostosować warunki wewnętrzne.

Wytrzymałość rośliny i strefy sadzenia to jedna z rzeczy, o których muszą wiedzieć ogrodnicy uprawiając w szklarni. Ponieważ trawa cytrynowa pochodzi z krajów takich jak Indie, Sri Lanka, Birma i Tajlandia, masz wrażenie, że nie sprawdzi się dobrze w regionach o surowych zimach. To jest miejsce, w którym można wykorzystać tunele foliowe na swoją korzyść, używając go do ochrony lub przez cały okres wzrostu.

Jak uprawiać trawę cytrynową w tunelu foliowym?

Kompletny przewodnik na temat uprawy trawy cytrynowej w szklarni

Rozwój

Wiedza o tym, jak uprawiać trawę cytrynową w tunelu foliowym, zaczyna się od określenia, kiedy i gdzie ta aromatyczna trawa będzie się rozwijać najlepiej. Jak wspomniano wcześniej, trawa cytrynowa jest delikatną tropikalną rośliną wieloletnią, dlatego należy ją uprawiać na obszarze w tunelu foliowym, który jest w pełni nasłoneczniony. Dlatego niektórzy ogrodnicy, którzy sadzą trawę cytrynową na zewnątrz, w końcu przynoszą ją do tunelu foliowego zimą lub przed pierwszymi przymrozkami jesienią.

Idealnie nadaje się do sadzenia trawy cytrynowej na wiosnę, zarówno w ziemi, jak i w doniczkach. Możesz także wyhodować go z nasion lub rozmnażać z sadzonek. W przypadku tych ostatnich należy wybrać jędrne i zielone łodygi z niewielką ilością korzeni u podstawy, a następnie umieścić je w doniczce lub propagatorze sadzonek hydro strąków przed zasadzeniem.

Jeśli zdecydujesz się zacząć od nasion, możesz użyć tacy na nasiona, a następnie trzymać ją w podgrzewanym propagatorze, aż nasiona wykiełkują w ciągu 40 dni. Gdy już masz sadzonki, umieść je w odległości 3 stóp od siebie w tunelu foliowym, na żyznej i dobrze przepuszczającej glebie gliniastej. A co jest doskonałe z trawą cytrynową, to może być ekonomiczne nawet przez 4 lata.

Konserwacja

Tunel foliowy jest niezwykle korzystny, ponieważ masz pełną kontrolę nad warunkami wewnętrznymi. W przypadku trawy cytrynowej optymalna temperatura do jej wzrostu wynosi od 77 do 86°F. Dopuszczalne jest jednak również od 50 do 91,4°F.

Jeśli chodzi o glebę, zawsze sprawdzaj poziom pH, ponieważ powinien wynosić od 5,0 do 8,4. Do karmienia ta trawa cieszyłaby się dużym azotem, zwłaszcza w okresie wegetacji. Nawozić raz w miesiącu i regularnie podlewać.

Trawa cytrynowa jest również bogata w olejki eteryczne, więc szkodniki i choroby nie powinny stanowić problemu. Co więcej, czy wiesz, że trawa cytrynowa świetnie sprawdza się nawet jako roślina towarzysząca? Sadzenie towarzyszące to strategiczny sposób na sadzenie roślin obok siebie w szklarni.

Ich zalety to odstraszanie szkodników, wzajemne poprawianie smaku i przyciąganie pożytecznych owadów.

Zbiór

Skąd wiedzieć, kiedy zbierać trawę cytrynową? Możesz sprawdzić ich podstawy i czy mają około pół cala grubości, a same łodygi mają co najmniej 12 cali wysokości. Przytnij łodygę blisko korzenia lub możesz również wyciągnąć całą łodygę.

Trawę cytrynową można zbierać przez cały rok. Następnie możesz zamrozić lub wysuszyć trawę cytrynową, jeśli chcesz je dłużej przechowywać. Suszona trawa cytrynowa może pozostać świeża nawet przez rok.

W przeciwnym razie możesz użyć świeżej bazy lub liści do przyprawiania potraw lub herbat.

Korzyści zdrowotne trawy cytrynowej

Lemongrass lub Cymbopogon citratus to nie tylko aromatyczna roślina do uprawy. Biorąc pod uwagę, jak łatwa jest uprawa w szklarni, korzyści zdrowotne, jakie możesz z niej uzyskać, przewyższają wysiłek, jaki będziesz w to wkładać. Na przykład możesz wdychać, spożywać lub miejscowo używać trawy cytrynowej z różnych powodów zdrowotnych.

Ta aromatyczna trawa działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Może również działać jako przeciwutleniacz i poprawiać poziom cukru i cholesterolu w organizmie. Bezpośrednie stosowanie olejku z trawy cytrynowej może również złagodzić łupież i reumatoidalne zapalenie stawów.

Jak zrobić herbatę z trawy cytrynowej

Ponieważ możesz zbierać trawę cytrynową przez cały rok w szklarni, dlaczego nie nauczyć się robić świeżą herbatę z trawy cytrynowej, która pokocha twoje ciało i kubki smakowe. Ta kojąca herbata może łagodzić niepokój, zwalczać stres oksydacyjny, promować zdrowy układ trawienny, moczowy i sercowo-naczyniowy oraz pomagać w utracie wagi. Proces robienia herbaty jest tak prosty, jak uprawa trawy cytrynowej w szklarni.

Pokrój świeżo zebrane łodygi i zamocz je wrzątkiem. Pozostaw na 5 minut i odcedź płyn z szypułek. Powinno to dać ci relaksującą, cytrusową herbatę, którą możesz pić codziennie.

Możesz również dodać miód i imbir, aby poprawić smak i dodać więcej korzyści zdrowotnych do herbaty z trawy cytrynowej. Dodanie kilku kostek lodu może również sprawić, że będzie to napój gaszący pragnienie w upalny dzień.

Wniosek

Czy nie byłoby miło mieć zawsze gotową w domu świeżą trawę cytrynową? Będzie to możliwe, jeśli wiesz, jak uprawiać trawę cytrynową w szklarni. Tunel foliowy ułatwi Ci zdobycie tej aromatycznej i zdrowej tropikalnej rośliny wieloletniej, niezależnie od lokalizacji.

Kroki rosną, konserwacja i zbiory. Piękno sadzenia trawy cytrynowej w tunelu foliowym jest proste i przyjazne dla początkujących. Sam zakład nie ma obszernej listy wymagań, a tunel foliowy zapewni spełnienie optymalnych potrzeb.